Mainstream A+ Server AS -2014S-TR
Арт. AS -1124US-TNRP
Rackmount система с Dual Socket SP3 AMD EPYC, память DDR4 до 8TB, 4 PCIe 4.0.
Нашли дешевле?
| Processor - CPU | Dual Socket SP3 AMD EPYC™ 7002/7003 Series Processors |
| Processor - Note | Supports up to 280W TDP CPUs (Air Cooled) |
| System Memory - Memory Voltage | 1.2V |
| On-Board Devices - Chipset | System on Chip |
| On-Board Devices - SATA | SATA (6Gbps) |
| On-Board Devices - IPMI | Support for Intelligent Platform Management Interface v.2.0 IPMI 2.0 with virtual media over LAN and KVM-over-LAN support |
| Input Output - LAN | 1 RJ45 1 GbE Dedicated BMC LAN port |
| Input Output - USB | 4 USB 3.0 ports |
| Input Output - Video | 1 VGA port |
| PC Health Monitoring - FAN | Fans with tachometer monitoring Status monitor for speed control Pulse Width Modulated (PWM) fan connectors |
| PC Health Monitoring - Temperature | Monitoring for CPU and chassis environment Thermal Control for fan connectors |
| Chassis - Form Factor | 1U |
| Chassis - Model | CSE-119UHTS-R1K22HP-T |
| Dimensions and Weight - Height | 1.7" (43 mm) |
| Dimensions and Weight - Width | 17.2" (437 mm) |
| Dimensions and Weight - Depth | 29.1" (739 mm) |
| Dimensions and Weight - Package | 7.99" (H) x 23.81" (W) x 37.4" (D) |
| Dimensions and Weight - Weight | Gross Weight: 48 lbs (21.8 kg) |
| System Cooling - Fans | 8 heavy duty fans with optimal fan speed control |
| System BIOS - BIOS Type | AMI 32MB SPI Flash EEPROM |
| System BIOS - BIOS Features | Plug and Play (PnP) USB Keyboard support ACPI 5.1 DMI 2.3 PCI 2.2 SMBIOS 3.1.1 |
| Management - Software | Redfish API Supermicro Server Manager (SSM) Supermicro Power Manager (SPM) Supermicro Update Manager (SUM) Supermicro SuperDoctor® 5 (SD5) KVM with dedicated LAN IPMI 2.0 OOB Management Package (SFT-OOB-LIC ) |
| Input Output - TPM | 1 TPM header |
| PC Health Monitoring - CPU | Monitors for CPU Cores, Chipset Voltages, Memory 4+1 Phase-switching voltage regulator |
| Operating Environment - Environmental Spec | Operating Temperature: 10°C to 30°C (50°F to 86°F) Non-operating Temperature: -40°C to 70°C (-40°F to 158°F) Operating Relative Humidity: 8% to 90% (non-condensing) Non-operating Relative Humidity: 5% to 95% (non-condensing) |
| On-Board Devices - Network Connectivity | 2 RJ45 10GbE 2 SFP+ 10GbE View Network Card (AOC) Options View AOC Options |
| System Cooling - Air Shroud | 1 Air Shroud |
| Processor - Core Count | Up to 64C/128T |
| System Memory - Memory | Slot Count: 32 DIMM slots/8 Channels Max Memory (2DPC): Up to 8TB 3200MT/s ECC DDR4 RDIMM/LRDIMM View Memory Options |
| Management - Power configurations | ACPI Power Management Power-on mode control for AC power loss recovery |
| Operating Environment - ROHS | RoHS Compliant |
| Security - Hardware | Trusted Platform Module (TPM) 2.0 Silicon Root of Trust (RoT) – NIST 800-193 Compliant |
| Expansion Slots - PCI-Express PCIe Configuration | Default 1 PCIe 4.0 x16 LP slot 1 PCIe 4.0 x16 INTERNAL slot 2 PCIe 4.0 x16 FH/HL, 9.5"L slots View AOC Options |
| Drive Bays Storage - Drive Bays Configuration | Default: Total 12 bays 12 front hot-swap 2.5" NVMe/SAS*/SATA* drive bays (*SAS/SATA support may require additional storage controller and/or cables) View NVMe Options View Drive Options |
| Security - Features | Cryptographically Signed Firmware Secure Boot Secure Firmware Updates Automatic Firmware Recovery System Lockdown |
Отзывы
Загрузка отзывов...
Добавить отзыв
Оплачивайте покупки удобным способом. В интернет-магазине доступно 3 варианта оплаты:
- Наличные при самовывозе или доставке курьером. Специалист свяжется с вами в день доставки, чтобы уточнить время и заранее подготовить сдачу с любой купюры. Вы подписываете товаросопроводительные документы, вносите денежные средства, получаете товар и чек.
- Безналичный расчет при самовывозе или оформлении в интернет-магазине: карты МИР, Visa и MasterCard. Чтобы оплатить покупку, система перенаправит вас на сервер системы ASSIST. Здесь нужно ввести номер карты, срок действия и имя держателя.
- ЮMoney при онлайн-заказе. Для совершения покупки система перенаправит вас на страницу платежного сервиса. Здесь необходимо заполнить форму по инструкции.
Экономьте время на получении заказа. В интернет-магазине доступно 4 варианта доставки:
- Курьерская доставка работает с 9.00 до 19.00. Когда товар поступит на склад, курьерская служба свяжется для уточнения деталей. Специалист предложит выбрать удобное время доставки и уточнит адрес. Осмотрите упаковку на целостность и соответствие указанной комплектации.
- Самовывоз из магазина. Список торговых точек для выбора появится в корзине. Когда заказ поступит на склад, вам придет уведомление. Для получения заказа обратитесь к сотруднику в кассовой зоне и назовите номер.
- Постамат. Когда заказ поступит на точку, на ваш телефон или e-mail придет уникальный код. Заказ нужно оплатить в терминале постамата. Срок хранения — 3 дня.
- Почтовая доставка через почту России. Когда заказ придет в отделение, на ваш адрес придет извещение о посылке. Перед оплатой вы можете оценить состояние коробки: вес, целостность. Вскрывать коробку самостоятельно вы можете только после оплаты заказа. Один заказ может содержать не больше 10 позиций и его стоимость не должна превышать 100 000 р.
