WIO A+ Server AS -2015SV-WTNRT
Арт. AS -2015CS-TNR
Сервер на базе AMD EPYC 9004/9005, память DDR5 до 12 модулей, форм-фактор 2U.
Нашли дешевле?
| Processor - CPU | Single processor(s) AMD EPYC™ 9004/9005 Series Processors (* AMD EPYC™ 9005 Series drop-in support requires board revision 2.x) |
| Processor - Note | Supports up to 400W TDP CPUs * *Air Cooled CPUs with TDP over 360W only supported under specific conditions. Contact a Supermicro representative for details. * This system supports AMD EPYC™ 9004/9005 Series processors up to 400W TDP |
| System Memory - Memory Voltage | 1.1V |
| On-Board Devices - Chipset | System on Chip |
| Input Output - LAN | 1 RJ45 1 GbE Dedicated BMC LAN port |
| Input Output - USB | 2 USB 3.0 ports(rear) |
| Input Output - Video | 1 VGA port |
| PC Health Monitoring - Voltage | System temperature, Memory temperature, CPU temperature, 3.3V standby, +5V standby, +5V, +3.3V, +12V, CPU thermal trip support |
| PC Health Monitoring - FAN | Fans with tachometer monitoring Status monitor for speed control Pulse Width Modulated (PWM) fan connectors |
| PC Health Monitoring - Temperature | Monitoring for CPU and chassis environment Thermal Control for fan connectors |
| Chassis - Form Factor | 2U Rackmount |
| Chassis - Model | CSE-LA26TS-R1K23AWP1 |
| Dimensions and Weight - Height | 3.5" (89 mm) |
| Dimensions and Weight - Width | 17.2" (437 mm) |
| Dimensions and Weight - Depth | 25.5" (648 mm) |
| Dimensions and Weight - Package | 11.4" (H) x 26.7" (W) x 34.5" (D) |
| Dimensions and Weight - Weight | Gross Weight: 59 lbs (26.76 kg) Net Weight: 33 lbs (15 kg) |
| Front Panel - Buttons | Power On/Off Universal Information (UID) |
| System Cooling - Fans | 3x 8cm heavy duty fans with optimal fan speed control |
| System BIOS - BIOS Type | AMI 32MB SPI Flash ROM |
| System BIOS - BIOS Features | ACPI 6.4 Plug and Play (PnP) SMBIOS 3.5 or later UEFI 2.8 USB Keyboard support |
| Management - Software | SuperCloud Composer® Supermicro Server Manager (SSM) Supermicro Update Manager (SUM) Supermicro SuperDoctor® 5 (SD5) Super Diagnostics Offline (SDO) Supermicro Thin-Agent Service (TAS) OOB Management Package (SFT-OOB-LIC ) SuperServer Automation Assistant (SAA) New! |
| Input Output - TPM | 1 TPM header |
| Operating Environment - Environmental Spec | Operating Temperature: 10°C to 35°C (50°F to 95°F) Non-operating Temperature: -40°C to 60°C (-40°F to 140°F) Operating Relative Humidity: 8% to 90% (non-condensing) Non-operating Relative Humidity: 5% to 95% (non-condensing) |
| On-Board Devices - Network Connectivity | Via AIOM View AIOM Options View AOC Options |
| Dimensions and Weight - Available Color | Black front & sliver body |
| Drive Bays Storage - M2 | 2 M.2 PCIe 3.0 x2 NVMe slots (M-key 2280/22110) View M.2 Options |
| System Cooling - Air Shroud | 1 Air Shroud |
| GPU - CPU-GPU Interconnect | PCIe 5.0 x16 CPU-to-GPU Interconnect |
| GPU - GPU-GPU Interconnect | PCIe |
| Processor - Core Count | Up to 160C/320T |
| System Memory - Memory | Slot Count: 12 DIMM slots Max Memory (1DPC): Up to 3TB 4800MT/s ECC DDR5 RDIMM (AMD EPYC™ 9004 Series Processor) Max Memory (1DPC): Up to 3TB 6000MT/s ECC DDR5 RDIMM (AMD EPYC™ 9005 Series Processor) View Memory Options |
| Input Output - Serial | 1 COM port(Rear) |
| Management - Power configurations | ACPI Power Management Power-on mode control for AC power loss recovery Power button override mechanism, |
| Front Panel - LED | Drive activity Network activity Power status Universal Information (UID) |
| GPU - Max GPU Count | Up to 2 double-width or 4 single-width GPUs |
| Security - Hardware | Trusted Platform Module (TPM) 2.0 Silicon Root of Trust (RoT) – NIST 800-193 Compliant |
| Expansion Slots - PCI-Express PCIe Configuration | Default 2 PCIe 5.0 x16 FHFL slots 2 PCIe 5.0 x16 FHHL slots 2 PCIe 5.0 x16 AIOM slots (OCP 3.0 compatible) Option A* 2 PCIe 5.0 x8 FHFL slots (*Requires additional parts, please see the optional parts list for details. For more details on PCIe slot configuration options, please refer to the system callout images above.) View AOC Options |
| Drive Bays Storage - Drive Bays Configuration | Default: Total 12 bays 12 front hot-swap 3.5"/2.5" SATA drive bays Option A: Total 4 bays 4 front hot-swap 2.5" PCIe 5.0 NVMe* drive bays Option B: Total 12 bays 12 front hot-swap 3.5"/2.5" SAS* drive bays (*NVMe/SAS support may require additional storage controller and/or cables, please see the optional parts list for details) View NVMe Options View Drive Options |
| GPU - Supported GPU | NVIDIA PCIe: L40, RTX A4000, RTX 6000 Ada Generation, L40S, L4, A40, A30, A16, A2, A100 View GPU Options |
| Security - Features | Cryptographically Signed Firmware Secure Boot Secure Firmware Updates Automatic Firmware Recovery Supply Chain Security: Remote Attestation Runtime BMC Protections System Lockdown |
Отзывы
Загрузка отзывов...
Добавить отзыв
Оплачивайте покупки удобным способом. В интернет-магазине доступно 3 варианта оплаты:
- Наличные при самовывозе или доставке курьером. Специалист свяжется с вами в день доставки, чтобы уточнить время и заранее подготовить сдачу с любой купюры. Вы подписываете товаросопроводительные документы, вносите денежные средства, получаете товар и чек.
- Безналичный расчет при самовывозе или оформлении в интернет-магазине: карты МИР, Visa и MasterCard. Чтобы оплатить покупку, система перенаправит вас на сервер системы ASSIST. Здесь нужно ввести номер карты, срок действия и имя держателя.
- ЮMoney при онлайн-заказе. Для совершения покупки система перенаправит вас на страницу платежного сервиса. Здесь необходимо заполнить форму по инструкции.
Экономьте время на получении заказа. В интернет-магазине доступно 4 варианта доставки:
- Курьерская доставка работает с 9.00 до 19.00. Когда товар поступит на склад, курьерская служба свяжется для уточнения деталей. Специалист предложит выбрать удобное время доставки и уточнит адрес. Осмотрите упаковку на целостность и соответствие указанной комплектации.
- Самовывоз из магазина. Список торговых точек для выбора появится в корзине. Когда заказ поступит на склад, вам придет уведомление. Для получения заказа обратитесь к сотруднику в кассовой зоне и назовите номер.
- Постамат. Когда заказ поступит на точку, на ваш телефон или e-mail придет уникальный код. Заказ нужно оплатить в терминале постамата. Срок хранения — 3 дня.
- Почтовая доставка через почту России. Когда заказ придет в отделение, на ваш адрес придет извещение о посылке. Перед оплатой вы можете оценить состояние коробки: вес, целостность. Вскрывать коробку самостоятельно вы можете только после оплаты заказа. Один заказ может содержать не больше 10 позиций и его стоимость не должна превышать 100 000 р.
