GPU A+ Server AS -2114GT-DPNR
Арт. AS -2024US-TRT
2U сервер с Dual Socket SP3 AMD EPYC, память DDR4 до 8TB, 6 слотов PCIe 4.0.
Нашли дешевле?
| Processor - CPU | Dual Socket SP3 AMD EPYC™ 7002/7003 Series Processors |
| Processor - Note | Supports up to 280W TDP CPUs (Air Cooled) |
| System Memory - Memory Voltage | 1.2V |
| On-Board Devices - Chipset | System on Chip |
| On-Board Devices - SATA | SATA (6Gbps) |
| On-Board Devices - IPMI | Support for Intelligent Platform Management Interface v.2.0 IPMI 2.0 with virtual media over LAN and KVM-over-LAN support |
| Input Output - LAN | 1 RJ45 1 GbE Dedicated BMC LAN port |
| Input Output - USB | 3 USB 3.0 Type-A ports(Rear) |
| Input Output - Video | 1 VGA port |
| PC Health Monitoring - FAN | Status monitor for speed control Pulse Width Modulated (PWM) fan connectors Up to 8-fan status tachometer monitoring Up to eight 4-pin fan headers |
| PC Health Monitoring - Temperature | Monitoring for CPU and chassis environment CPU thermal trip support Thermal control for 8x Fan connectors I²C Temperature Sensing Logic |
| PC Health Monitoring - Other Features | Chassis Intrusion Detection Chassis Intrusion Header |
| Chassis - Form Factor | 2U Rackmount |
| Chassis - Model | CSE-829U2TS-R1K62P3-T |
| Dimensions and Weight - Height | 3.5" (89 mm) |
| Dimensions and Weight - Width | 17.2" (437 mm) |
| Dimensions and Weight - Depth | 28.46" (723 mm) |
| Dimensions and Weight - Package | 10.28" (H) x 24.65" (W) x 45.39" (D) |
| Dimensions and Weight - Weight | Gross Weight: 72 lbs (32.7 kg) Net Weight: 36 lbs (16.4 kg) |
| System Cooling - Fans | 4 heavy duty fans with optimal fan speed control |
| System BIOS - BIOS Type | AMI 32MB SPI Flash EEPROM |
| System BIOS - BIOS Features | Plug and Play (PnP) USB Keyboard support ACPI 5.1 DMI 2.3 PCI 2.2 SMBIOS 3.1.1 |
| Management - Software | SuperCloud Composer® Supermicro Server Manager (SSM) Supermicro Update Manager (SUM) Supermicro SuperDoctor® 5 (SD5) Super Diagnostics Offline (SDO) Supermicro Thin-Agent Service (TAS) OOB Management Package (SFT-OOB-LIC ) SuperServer Automation Assistant (SAA) New! IPMICFG SMCIPMITool IPMIView |
| Input Output - TPM | 1 TPM header |
| PC Health Monitoring - CPU | Monitors CPU Core Voltages, +12V, +3.3V, +5V, +5V standby, 3.3V standby, VBAT CPU switching voltage regulator |
| Operating Environment - Environmental Spec | Operating Temperature: 10°C to 35°C (50°F to 95°F) Non-operating Temperature: -40°C to 70°C (-40°F to 158°F) Operating Relative Humidity: 8% to 90% (non-condensing) Non-operating Relative Humidity: 5% to 95% (non-condensing) |
| On-Board Devices - Network Connectivity | 2 RJ45 10GbE View Network Card (AOC) Options View AOC Options |
| System Memory - Memory | Slot Count: 32 DIMM slots/8 Channels Max Memory (2DPC): Up to 8TB 3200MT/s ECC DDR4 RDIMM/LRDIMM View Memory Options |
| Operating Environment - ROHS | RoHS Compliant |
| GPU - Max GPU Count | Up to 2 double-width or 4 single-width GPUs |
| Security - Hardware | Trusted Platform Module (TPM) 2.0 Silicon Root of Trust (RoT) – NIST 800-193 Compliant |
| Expansion Slots - PCI-Express PCIe Configuration | Default 2 PCIe 4.0 x16 FH/10.5"L slots 1 PCIe 4.0 x16 LP slot 1 PCIe 4.0 x8 LP slot 1 PCIe 4.0 x16 FH, 9.5"L slot 1 PCIe 4.0 x8 (in x16) FH, 9.5"L slot View AOC Options |
| Drive Bays Storage - Drive Bays Configuration | Default: Total 12 bays 12 front hot-swap 3.5" SATA drive bays Option A: Total 12 bays 8 front hot-swap 3.5" SATA drive bays 4 front hot-swap 3.5"/2.5" NVMe* drive bays Option B: Total 12 bays 12 front hot-swap 3.5" SAS* drive bays (*NVMe/SAS support may require additional storage controller and/or cables, please see the optional parts list for details) View NVMe Options View Drive Options |
| GPU - Supported GPU | NVIDIA PCIe: T4, RTX A6000, RTX A5000, RTX A4000, RTX A2000, RTX 8000, RTX 6000, RTX 4000, A40, A16, A2, A100, A10 AMD PCIe: Instinct™ MI210, Instinct™ MI100 View GPU Options |
| Security - Features | Cryptographically Signed Firmware Secure Boot Secure Firmware Updates Automatic Firmware Recovery System Lockdown |
Отзывы
Загрузка отзывов...
Добавить отзыв
Оплачивайте покупки удобным способом. В интернет-магазине доступно 3 варианта оплаты:
- Наличные при самовывозе или доставке курьером. Специалист свяжется с вами в день доставки, чтобы уточнить время и заранее подготовить сдачу с любой купюры. Вы подписываете товаросопроводительные документы, вносите денежные средства, получаете товар и чек.
- Безналичный расчет при самовывозе или оформлении в интернет-магазине: карты МИР, Visa и MasterCard. Чтобы оплатить покупку, система перенаправит вас на сервер системы ASSIST. Здесь нужно ввести номер карты, срок действия и имя держателя.
- ЮMoney при онлайн-заказе. Для совершения покупки система перенаправит вас на страницу платежного сервиса. Здесь необходимо заполнить форму по инструкции.
Экономьте время на получении заказа. В интернет-магазине доступно 4 варианта доставки:
- Курьерская доставка работает с 9.00 до 19.00. Когда товар поступит на склад, курьерская служба свяжется для уточнения деталей. Специалист предложит выбрать удобное время доставки и уточнит адрес. Осмотрите упаковку на целостность и соответствие указанной комплектации.
- Самовывоз из магазина. Список торговых точек для выбора появится в корзине. Когда заказ поступит на склад, вам придет уведомление. Для получения заказа обратитесь к сотруднику в кассовой зоне и назовите номер.
- Постамат. Когда заказ поступит на точку, на ваш телефон или e-mail придет уникальный код. Заказ нужно оплатить в терминале постамата. Срок хранения — 3 дня.
- Почтовая доставка через почту России. Когда заказ придет в отделение, на ваш адрес придет извещение о посылке. Перед оплатой вы можете оценить состояние коробки: вес, целостность. Вскрывать коробку самостоятельно вы можете только после оплаты заказа. Один заказ может содержать не больше 10 позиций и его стоимость не должна превышать 100 000 р.
