Mainstream A+ Server AS -3014TS-i
Арт. AS -2124GQ-NART-LCC
2U система с Dual AMD EPYC™ 7003/7002, 8TB DDR4, 4x NVIDIA® HGX™ A100, 4x PCIe 4.0.
Нашли дешевле?
| Processor - CPU | Dual Socket SP3 AMD EPYC™ 7002/7003 Series Processors |
| Processor - Note | Supports up to 280W TDP CPUs (Air Cooled) Supports up to 280W TDP CPUs (Liquid Cooled) |
| System Memory - Memory Voltage | 1.2V |
| On-Board Devices - Chipset | System on Chip |
| On-Board Devices - IPMI | Support for Intelligent Platform Management Interface v.2.0 IPMI 2.0 with virtual media over LAN and KVM-over-LAN support |
| Input Output - LAN | 1 RJ45 1 GbE Dedicated BMC LAN port 2 RJ45 10 GbE LAN ports |
| Input Output - USB | 2 USB 3.0 ports(rear) |
| Input Output - Video | 1 VGA port(Rear) |
| PC Health Monitoring - FAN | Fans with tachometer monitoring Status monitor for speed control Pulse Width Modulated (PWM) fan connectors |
| PC Health Monitoring - Temperature | Monitoring for CPU and chassis environment Thermal Control for fan connectors |
| Chassis - Form Factor | 2U Rackmount |
| Chassis - Model | CSE-228GTS-R2K21P |
| Dimensions and Weight - Height | 3.5" (89 mm) |
| Dimensions and Weight - Width | 17.2" (437 mm) |
| Dimensions and Weight - Depth | 32.7" (830.3 mm) |
| Dimensions and Weight - Package | 11" (H) x 22.5" (W) x 45.5" (D) |
| System Cooling - Fans | 4 Hot-swap heavy duty Fan(s) |
| System BIOS - BIOS Type | AMI 256MB SPI Flash ROM |
| Management - Software | Supermicro Server Manager (SSM) Supermicro Power Manager (SPM) Supermicro Update Manager (SUM) Supermicro SuperDoctor® 5 (SD5) KVM with dedicated LAN IPMI 2.0 Watch Dog |
| PC Health Monitoring - CPU | Monitors for CPU Cores, Chipset Voltages, Memory 4+1 Phase-switching voltage regulator |
| Operating Environment - Environmental Spec | Operating Temperature: 10°C to 35°C (50°F to 95°F) Non-operating Temperature: -40°C to 60°C (-40°F to 140°F) Operating Relative Humidity: 8% to 90% (Non-Condensing) Non-operating Relative Humidity: 5% to 95% (Non-Condensing) |
| On-Board Devices - Network Connectivity | 2 RJ45 10GbE View AOC Options |
| Dimensions and Weight - Available Color | Silver Body |
| System Memory - Memory | Slot Count: 32 DIMM slots Max Memory (2DPC): Up to 8TB 3200MT/s ECC DDR4 RDIMM/LRDIMM View Memory Options |
| Operating Environment - ROHS | RoHS Compliant |
| Security - Hardware | Trusted Platform Module (TPM) 2.0 Silicon Root of Trust (RoT) – NIST 800-193 Compliant |
| Expansion Slots - PCI-Express PCIe Configuration | Default 4 PCIe 4.0 x16 LP slots 1 PCIe 4.0 x8 LP slot View AOC Options |
| Drive Bays Storage - Drive Bays Configuration | Default: Total 4 bays 4 front hot-swap 2.5" NVMe/SAS/SATA drive bays View Drive Options |
| System Cooling - Liquid Cooling | Direct to Chip (D2C) Cold Plate |
| Security - Features | Cryptographically Signed Firmware Secure Boot Secure Firmware Updates Automatic Firmware Recovery System Lockdown |
Отзывы
Загрузка отзывов...
Добавить отзыв
Оплачивайте покупки удобным способом. В интернет-магазине доступно 3 варианта оплаты:
- Наличные при самовывозе или доставке курьером. Специалист свяжется с вами в день доставки, чтобы уточнить время и заранее подготовить сдачу с любой купюры. Вы подписываете товаросопроводительные документы, вносите денежные средства, получаете товар и чек.
- Безналичный расчет при самовывозе или оформлении в интернет-магазине: карты МИР, Visa и MasterCard. Чтобы оплатить покупку, система перенаправит вас на сервер системы ASSIST. Здесь нужно ввести номер карты, срок действия и имя держателя.
- ЮMoney при онлайн-заказе. Для совершения покупки система перенаправит вас на страницу платежного сервиса. Здесь необходимо заполнить форму по инструкции.
Экономьте время на получении заказа. В интернет-магазине доступно 4 варианта доставки:
- Курьерская доставка работает с 9.00 до 19.00. Когда товар поступит на склад, курьерская служба свяжется для уточнения деталей. Специалист предложит выбрать удобное время доставки и уточнит адрес. Осмотрите упаковку на целостность и соответствие указанной комплектации.
- Самовывоз из магазина. Список торговых точек для выбора появится в корзине. Когда заказ поступит на склад, вам придет уведомление. Для получения заказа обратитесь к сотруднику в кассовой зоне и назовите номер.
- Постамат. Когда заказ поступит на точку, на ваш телефон или e-mail придет уникальный код. Заказ нужно оплатить в терминале постамата. Срок хранения — 3 дня.
- Почтовая доставка через почту России. Когда заказ придет в отделение, на ваш адрес придет извещение о посылке. Перед оплатой вы можете оценить состояние коробки: вес, целостность. Вскрывать коробку самостоятельно вы можете только после оплаты заказа. Один заказ может содержать не больше 10 позиций и его стоимость не должна превышать 100 000 р.
