GPU A+ Server AS -4125GS-TNHR2-LCC
Арт. AS -3015MR-H5TNR
3U сервер на базе AMD AM5 с процессором до 170W, памятью DDR5 до 192GB, двумя слотами PCIe 5.0.
Нашли дешевле?
| PC Health Monitoring - FAN | Fan speed control, Dual Cooling Zone |
| PC Health Monitoring - Temperature | Monitoring for CPU and chassis environment |
| Chassis - Form Factor | 3U Rackmount |
| Chassis - Model | CSE-MC301G-000NFP |
| Dimensions and Weight - Height | 5.16" (131 mm) |
| Dimensions and Weight - Width | 17.68" (449 mm) |
| Dimensions and Weight - Depth | 30.51" (775 mm) |
| Dimensions and Weight - Weight | Gross Weight: 147 lbs (66.68 kg) Net Weight: 107.5 lbs (48.76 kg) |
| System Cooling - Fans | 5 Heavy Duty 8cm Fan(s) |
| System BIOS - BIOS Type | AMI 32MB SPI Flash EEPROM |
| Management - Software | SuperCloud Composer® Supermicro Server Manager (SSM) Supermicro Update Manager (SUM) Supermicro SuperDoctor® 5 (SD5) Super Diagnostics Offline (SDO) Supermicro Thin-Agent Service (TAS) SuperServer Automation Assistant (SAA) New! |
| PC Health Monitoring - CPU | Monitors for CPU Cores, +3.3V, +5V, +12V, +3.3V Standby, +5V Standby, VBAT, Memory, Chipset Voltages. 3-Phase-switching voltage regulator with auto-sense from 0.5V-2.3V |
| Operating Environment - Environmental Spec | Operating Temperature: 10°C to 35°C (50°F to 95°F) Non-operating Temperature: -30°C to 60°C (-22°F to 140°F) Operating Relative Humidity: 8% to 80% (non-condensing) Non-operating Relative Humidity: 8% to 90% (non-condensing) |
| Dimensions and Weight - Available Color | No Paint |
| System Cooling - Air Shroud | 10 Air Shrouds |
| Input Output per Node - USB | 2 USB 2.0 ports |
| Input Output per Node - Video | 1 port |
| Drive Bays Storage per Node - M2 | 1 M.2 NVMe slot (M-key 2280/22110) View M.2 Options |
| Processor per Node - CPU | Single Socket AM5 (LGA-1718) AMD EPYC™ 4005/4004 Series Processor |
| Processor per Node - Note | Supports 65W - 170W TDP CPUs (Air Cooled)* *Air Cooled CPUs with TDP over 120W only supported under specific conditions. Contact a Supermicro representative for details. |
| On-Board Devices per Node - Chipset | System on Chip |
| Management - Power configurations | Power-on mode for AC power recovery ACPI 6.0 Power Management |
| Operating Environment - ROHS | RoHS Compliant |
| Security - Hardware | Trusted Platform Module (TPM) 2.0 Silicon Root of Trust (RoT) – NIST 800-193 Compliant |
| Security - Features | Cryptographically Signed Firmware Secure Boot Secure Firmware Updates Automatic Firmware Recovery Supply Chain Security: Remote Attestation Runtime BMC Protections System Lockdown |
| Dimensions and Weight - Palletized Packing W x H x L | 27.17" (690 mm) x 16.93" (430 mm) x 44.88" (1140 mm) |
| System Memory per Node - Memory Voltage | 1.1V |
| Input Output per Node - TPM | 1 TPM Onboard/port 80 |
| Processor per Node - Core Count | Up to 16C/32T; Up to 128MB Cache |
| System Memory per Node - Memory | Slot Count: 4 DIMM slots Max Memory (1DPC): Up to 192GB 5600MT/s ECC/non-ECC DDR5 UDIMM Max Memory (2DPC): Up to 192GB 3600MT/s ECC/non-ECC DDR5 UDIMM View Memory Options |
| On-Board Devices per Node - Network Connectivity | No NIC option supported View AOC Options |
| Expansion Slots per Node - PCI-Express PCIe Configuration | Default 1 PCIe 5.0 x16 FHFL double-width slot 1 PCIe 5.0 x4 MicroLP slot Option A 2 PCIe 5.0 x8 LP slots View AOC Options |
| Drive Bays Storage per Node - Drive Bays Configuration | Default: Total 4 bays 2 internal fixed 2.5" PCIe 5.0 NVMe drive bays 2 internal fixed 2.5" SATA drive bays View Drive Options |
| GPU per Node - Max GPU Count | Up to 1 double-width GPU |
| GPU per Node - Supported GPU | NVIDIA PCIe: L40, L40S, L4, A16, A2, A10 AMD PCIe: Instinct™ MI210 View GPU Options |
| On-Board Devices per Node - NVMe | NVMe; (Native) |
Отзывы
Загрузка отзывов...
Добавить отзыв
Оплачивайте покупки удобным способом. В интернет-магазине доступно 3 варианта оплаты:
- Наличные при самовывозе или доставке курьером. Специалист свяжется с вами в день доставки, чтобы уточнить время и заранее подготовить сдачу с любой купюры. Вы подписываете товаросопроводительные документы, вносите денежные средства, получаете товар и чек.
- Безналичный расчет при самовывозе или оформлении в интернет-магазине: карты МИР, Visa и MasterCard. Чтобы оплатить покупку, система перенаправит вас на сервер системы ASSIST. Здесь нужно ввести номер карты, срок действия и имя держателя.
- ЮMoney при онлайн-заказе. Для совершения покупки система перенаправит вас на страницу платежного сервиса. Здесь необходимо заполнить форму по инструкции.
Экономьте время на получении заказа. В интернет-магазине доступно 4 варианта доставки:
- Курьерская доставка работает с 9.00 до 19.00. Когда товар поступит на склад, курьерская служба свяжется для уточнения деталей. Специалист предложит выбрать удобное время доставки и уточнит адрес. Осмотрите упаковку на целостность и соответствие указанной комплектации.
- Самовывоз из магазина. Список торговых точек для выбора появится в корзине. Когда заказ поступит на склад, вам придет уведомление. Для получения заказа обратитесь к сотруднику в кассовой зоне и назовите номер.
- Постамат. Когда заказ поступит на точку, на ваш телефон или e-mail придет уникальный код. Заказ нужно оплатить в терминале постамата. Срок хранения — 3 дня.
- Почтовая доставка через почту России. Когда заказ придет в отделение, на ваш адрес придет извещение о посылке. Перед оплатой вы можете оценить состояние коробки: вес, целостность. Вскрывать коробку самостоятельно вы можете только после оплаты заказа. Один заказ может содержать не больше 10 позиций и его стоимость не должна превышать 100 000 р.
