GPU A+ Server AS -4124GS-TNR+
Арт. AS -4124GQ-TNMI
5U сервер с Dual Socket SP3 AMD EPYC 7003, память DDR4 до 8TB, 8 PCIe 4.0 x16.
Нашли дешевле?
| Processor - CPU | Dual Socket SP3 AMD EPYC™ 7003 Series |
| Processor - Note | Supports up to 280W TDP CPUs (Air Cooled) |
| System Memory - Memory Voltage | 1.2V |
| On-Board Devices - Chipset | System on Chip |
| On-Board Devices - IPMI | Support for Intelligent Platform Management Interface v.2.0 IPMI 2.0 with virtual media over LAN and KVM-over-LAN support |
| Input Output - LAN | 1 RJ45 1 GbE Dedicated BMC LAN port |
| Input Output - USB | 2 USB 3.0 ports(front) |
| Input Output - Video | 1 VGA port(Front) |
| PC Health Monitoring - FAN | Fans with tachometer monitoring Status monitor for speed control Pulse Width Modulated (PWM) fan connectors |
| Chassis - Form Factor | 4U Rackmount |
| Chassis - Model | CSE-458GTS-R3K06P |
| Dimensions and Weight - Height | 7" (175.6 mm) |
| Dimensions and Weight - Width | 17.67" (449 mm) |
| Dimensions and Weight - Depth | 32.79" (833 mm) |
| Dimensions and Weight - Package | 14.57" (H) x 27.55" (W) x 49.6" (D) |
| Dimensions and Weight - Weight | Gross Weight: 140 lbs (64 kg) Net Weight: 105 lbs (48 kg) |
| Front Panel - Buttons | Power On/Off button System Reset button |
| System Cooling - Fans | 5 x hot-swap 11.5K RPM heavy duty Fan(s) |
| System BIOS - BIOS Type | AMI 256MB SPI Flash ROM |
| Management - Software | Supermicro Server Manager (SSM) Supermicro Power Manager (SPM) Supermicro Update Manager (SUM) Supermicro SuperDoctor® 5 (SD5) KVM with dedicated LAN IPMI 2.0 Watch Dog |
| PC Health Monitoring - CPU | Monitors for CPU Cores, Chipset Voltages, Memory 4+1 Phase-switching voltage regulator |
| Operating Environment - Environmental Spec | Operating Temperature: 10°C to 35°C (50°F to 95°F) Non-operating Temperature: -40°C to 60°C (-40°F to 140°F) Operating Relative Humidity: 8% to 90% (Non-Condensing) Non-operating Relative Humidity: 5% to 95% (Non-Condensing) |
| On-Board Devices - Network Connectivity | Via AIOM View AIOM Options View AOC Options |
| Dimensions and Weight - Available Color | Black Front & Silver Body |
| GPU - CPU-GPU Interconnect | PCIe 4.0 x16 CPU-to-GPU Interconnect |
| GPU - GPU-GPU Interconnect | AMD Infinity Fabric™ Link |
| Processor - Core Count | Up to 128C/256T |
| System Memory - Memory | Slot Count: 32 DIMM slots/8 Channels Max Memory (2DPC): Up to 8TB 3200MT/s ECC DDR4 RDIMM/LRDIMM View Memory Options |
| Input Output - Serial | 1 COM port |
| Front Panel - LED | Hard drive activity LED Network activity LEDs Power status LED System Overheat & Power Fail LED |
| Operating Environment - ROHS | RoHS Compliant |
| GPU - Max GPU Count | 4 onboard GPUs |
| Security - Hardware | Trusted Platform Module (TPM) 2.0 Silicon Root of Trust (RoT) – NIST 800-193 Compliant |
| Expansion Slots - PCI-Express PCIe Configuration | Default 8 PCIe 4.0 x16 via PLX slots Option A* 8 PCIe 4.0 x16 via PLX slots 2 PCIe 4.0 x16 LP slots (*Requires additional parts, please see the optional parts list for details. For more details on PCIe slot configuration options, please refer to the system callout images above.) View AOC Options |
| Drive Bays Storage - Drive Bays Configuration | Default: Total 10 bays 10 front hot-swap 2.5" NVMe/SAS/SATA drive bays View NVMe Options View Drive Options |
| GPU - Supported GPU | AMD: Instinct™ MI250 Accelerators View GPU Options |
| Security - Features | Cryptographically Signed Firmware Secure Boot Secure Firmware Updates Automatic Firmware Recovery System Lockdown |
Отзывы
Загрузка отзывов...
Добавить отзыв
Оплачивайте покупки удобным способом. В интернет-магазине доступно 3 варианта оплаты:
- Наличные при самовывозе или доставке курьером. Специалист свяжется с вами в день доставки, чтобы уточнить время и заранее подготовить сдачу с любой купюры. Вы подписываете товаросопроводительные документы, вносите денежные средства, получаете товар и чек.
- Безналичный расчет при самовывозе или оформлении в интернет-магазине: карты МИР, Visa и MasterCard. Чтобы оплатить покупку, система перенаправит вас на сервер системы ASSIST. Здесь нужно ввести номер карты, срок действия и имя держателя.
- ЮMoney при онлайн-заказе. Для совершения покупки система перенаправит вас на страницу платежного сервиса. Здесь необходимо заполнить форму по инструкции.
Экономьте время на получении заказа. В интернет-магазине доступно 4 варианта доставки:
- Курьерская доставка работает с 9.00 до 19.00. Когда товар поступит на склад, курьерская служба свяжется для уточнения деталей. Специалист предложит выбрать удобное время доставки и уточнит адрес. Осмотрите упаковку на целостность и соответствие указанной комплектации.
- Самовывоз из магазина. Список торговых точек для выбора появится в корзине. Когда заказ поступит на склад, вам придет уведомление. Для получения заказа обратитесь к сотруднику в кассовой зоне и назовите номер.
- Постамат. Когда заказ поступит на точку, на ваш телефон или e-mail придет уникальный код. Заказ нужно оплатить в терминале постамата. Срок хранения — 3 дня.
- Почтовая доставка через почту России. Когда заказ придет в отделение, на ваш адрес придет извещение о посылке. Перед оплатой вы можете оценить состояние коробки: вес, целостность. Вскрывать коробку самостоятельно вы можете только после оплаты заказа. Один заказ может содержать не больше 10 позиций и его стоимость не должна превышать 100 000 р.
