GPU A+ Server AS -8125GS-TNHR
Арт. AS -4145GH-TNMR
4U сервер с Quad Socket для Grace CPU, 512GB HBM3, до 8 PCIe x16 слотов.
Нашли дешевле?
| Processor - CPU | Quad Socket SH5 AMD Instinct™ MI300A Accelerated Processing Units (APUs) |
| Processor - Note | Supports up to 760W TDP CPUs (Air Cooled) |
| On-Board Devices - Chipset | AMD SH5 |
| Input Output - LAN | 1 RJ45 1 GbE Dedicated BMC LAN port |
| Input Output - USB | 2 USB 3.0 ports(rear) 2 USB 2.0 ports(front) |
| Input Output - Video | 1 DisplayPort port |
| PC Health Monitoring - FAN | Fans with tachometer monitoring Status monitor for speed control Pulse Width Modulated (PWM) fan connectors |
| PC Health Monitoring - Temperature | Monitoring for CPU and chassis environment Thermal Control for fan connectors |
| Chassis - Form Factor | 4U Rackmount |
| Chassis - Model | CSE-418H2TS-R0AWNDP |
| Dimensions and Weight - Height | 7" (177 mm) |
| Dimensions and Weight - Width | 17.3" (438.4 mm) |
| Dimensions and Weight - Depth | 33.4" (848.7 mm) |
| Dimensions and Weight - Package | 15.94" (H) x 27.32" (W) x 49.41" (D) |
| Dimensions and Weight - Weight | Gross Weight: 158.07 lbs (71.7 kg) Net Weight: 120.59 lbs (54.7 kg) |
| System Cooling - Fans | 10 Heavy duty counter-rotating 8cm Fan(s) |
| System BIOS - BIOS Type | AMI 32MB SPI Flash |
| Management - Software | SuperCloud Composer® Supermicro Server Manager (SSM) Supermicro Update Manager (SUM) Super Diagnostics Offline (SDO) Supermicro Thin-Agent Service (TAS) SuperServer Automation Assistant (SAA) New! |
| PC Health Monitoring - CPU | Monitors for CPU Cores, Chipset Voltages, Memory 4+1 Phase-switching voltage regulator |
| Operating Environment - Environmental Spec | Operating Temperature: 10°C to 35°C (50°F to 95°F) Non-operating Temperature: -40°C to 60°C (-40°F to 140°F) Operating Relative Humidity: 8% to 90% (Non-Condensing) Non-operating Relative Humidity: 5% to 95% (Non-Condensing) |
| On-Board Devices - Network Connectivity | Via AIOM View AIOM Options View AOC Options |
| Dimensions and Weight - Available Color | No Paint |
| Drive Bays Storage - M2 | 2 M.2 NVMe slots (M-key 2280/22110) View M.2 Options |
| System Cooling - Air Shroud | 1 Air Shroud |
| GPU - GPU-GPU Interconnect | AMD Infinity Fabric™ Link |
| System Memory - Memory | Slot Count: Onboard Memory Max Memory: Up to 512GB non-ECC HBM3 |
| Input Output - Serial | 1 COM port(rear) |
| Management - Power configurations | Power-on mode for AC power recovery ACPI Power Management |
| Operating Environment - ROHS | RoHS Compliant |
| GPU - Max GPU Count | 4 onboard GPUs |
| Security - Hardware | Trusted Platform Module (TPM) 2.0 Silicon Root of Trust (RoT) – NIST 800-193 Compliant |
| Expansion Slots - PCI-Express PCIe Configuration | Default 4 PCIe 5.0 x16 FHHL slots 2 PCIe 5.0 x8 FHHL slots Option A* 4 PCIe 5.0 x16 FHHL slots 6 PCIe 5.0 x8 FHHL slots 2 PCIe 5.0 x8 AIOM slots (OCP 3.0 compatible) Option B* 6 PCIe 5.0 x16 FHHL slots 2 PCIe 5.0 x16 AIOM slots (OCP 3.0 compatible) Option C* 14 PCIe 5.0 x8 FHHL slots 2 PCIe 5.0 x8 AIOM slots (OCP 3.0 compatible) Option D* 4 PCIe 5.0 x16 FHHL slots 2 PCIe 5.0 x8 FHHL slots 2 PCIe 5.0 x8 AIOM slots (OCP 3.0 compatible) (*Requires additional parts, please see the optional parts list for details. For more details on PCIe slot configuration options, please refer to the system callout images above.) View AOC Options |
| Drive Bays Storage - Drive Bays Configuration | Default: Total 8 bays 8 front fixed 2.5" NVMe drive bays Option A: Total 16 bays 16 front fixed 2.5" NVMe drive bays Option B: Total 24 bays 24 front fixed 2.5" SAS*/SATA* drive bays (*SAS/SATA support may require additional storage controller and/or cables, please see the optional parts list for details) View NVMe Options View Drive Options |
| GPU - Supported GPU | AMD: Instinct™ MI300A APU View GPU Options |
| Security - Features | Cryptographically Signed Firmware Secure Boot Secure Firmware Updates Automatic Firmware Recovery Supply Chain Security: Remote Attestation Runtime BMC Protections System Lockdown |
Отзывы
Загрузка отзывов...
Добавить отзыв
Оплачивайте покупки удобным способом. В интернет-магазине доступно 3 варианта оплаты:
- Наличные при самовывозе или доставке курьером. Специалист свяжется с вами в день доставки, чтобы уточнить время и заранее подготовить сдачу с любой купюры. Вы подписываете товаросопроводительные документы, вносите денежные средства, получаете товар и чек.
- Безналичный расчет при самовывозе или оформлении в интернет-магазине: карты МИР, Visa и MasterCard. Чтобы оплатить покупку, система перенаправит вас на сервер системы ASSIST. Здесь нужно ввести номер карты, срок действия и имя держателя.
- ЮMoney при онлайн-заказе. Для совершения покупки система перенаправит вас на страницу платежного сервиса. Здесь необходимо заполнить форму по инструкции.
Экономьте время на получении заказа. В интернет-магазине доступно 4 варианта доставки:
- Курьерская доставка работает с 9.00 до 19.00. Когда товар поступит на склад, курьерская служба свяжется для уточнения деталей. Специалист предложит выбрать удобное время доставки и уточнит адрес. Осмотрите упаковку на целостность и соответствие указанной комплектации.
- Самовывоз из магазина. Список торговых точек для выбора появится в корзине. Когда заказ поступит на склад, вам придет уведомление. Для получения заказа обратитесь к сотруднику в кассовой зоне и назовите номер.
- Постамат. Когда заказ поступит на точку, на ваш телефон или e-mail придет уникальный код. Заказ нужно оплатить в терминале постамата. Срок хранения — 3 дня.
- Почтовая доставка через почту России. Когда заказ придет в отделение, на ваш адрес придет извещение о посылке. Перед оплатой вы можете оценить состояние коробки: вес, целостность. Вскрывать коробку самостоятельно вы можете только после оплаты заказа. Один заказ может содержать не больше 10 позиций и его стоимость не должна превышать 100 000 р.
