Новинка
GPU A+ Server AS -8125GS-TNMR2
Арт. AS -531AW-TC
Рабочая станция на базе AMD Threadripper PRO 7000WX, память DDR5 до 512GB, форм-фактор Tower.
Нашли дешевле?
| Processor - CPU | Single processor(s) AMD Ryzen™ Threadripper™ PRO 7000X/WX Series |
| Processor - Note | Supports up to 350W TDP CPUs (Air Cooled) Supports up to 350W TDP CPUs (Liquid Cooled) |
| System Memory - Memory Voltage | 1.1V |
| On-Board Devices - Chipset | System on Chip |
| On-Board Devices - IPMI | Support for Intelligent Platform Management Interface v.2.0 IPMI 2.0 with virtual media over LAN and KVM-over-LAN support |
| Input Output - LAN | 2 RJ45 10 GBASE-T LAN ports (Broadcom® BCM57416) 1 RJ45 1 GbE Dedicated BMC LAN port (ASPEED AST2600) |
| Input Output - USB | 2 USB 3.2 Gen1 Type-A ports(front) 4 USB 3.2 Gen2 Type-A ports(Rear) 1 USB 3.2 Gen2 Type-C port(Rear) 1 USB 3.2 Gen2 Type-C port(Front) |
| Input Output - Video | 1 VGA port |
| PC Health Monitoring - Voltage | Monitors CPU Core Voltages, +3.3V, +12V, +3.3Vstb, +5Vstb, Vcore, Vmem |
| PC Health Monitoring - FAN | Status monitor for speed control |
| PC Health Monitoring - Temperature | Monitoring for CPU and chassis environment; CPU Thermal Trip Support; I²C Temperature Sensing Logic |
| Chassis - Form Factor | Mid-Tower |
| Chassis - Model | CSE-GS3A-000NBP |
| Dimensions and Weight - Height | 17.72" (450 mm) |
| Dimensions and Weight - Width | 8.07" (205 mm) |
| Dimensions and Weight - Depth | 18.5" (470 mm) |
| Dimensions and Weight - Package | 24.29" (H) x 12.8" (W) x 23.23" (D) |
| Dimensions and Weight - Weight | Gross Weight: 19.2 lbs (8.7 kg) Net Weight: 14.1 lbs (6.4 kg) |
| Front Panel - Buttons | Power On/Off |
| Expansion Slots - M2 | 2 M.2 PCIe 4.0 x4 NVMe slots (M-key 22110(default)/2280) |
| System Cooling - Fans | 1 Rear Exhaust Fan 120mm Fan(s) 3 Front Intake 120mm Fan(s) |
| System BIOS - BIOS Type | AMI 32MB SPI Flash EEPROM |
| Input Output - Audio | 7.1 HD Audio |
| Management - Software | Supermicro Server Manager (SSM) Supermicro Update Manager (SUM) Supermicro SuperDoctor® 5 (SD5) Super Diagnostics Offline (SDO) Supermicro Thin-Agent Service (TAS) SuperServer Automation Assistant (SAA) New! IPMICFG SMCIPMITool IPMIView |
| Input Output - TPM | 1 TPM header |
| Operating Environment - Environmental Spec | Operating Temperature: 10°C to 30°C (50°F to 86°F) Non-operating Temperature: -40°C to 60°C (-40°F to 140°F) Operating Relative Humidity: 8% to 90% (non-condensing) Non-operating Relative Humidity: 5% to 95% (non-condensing) |
| On-Board Devices - Network Connectivity | 2 RJ45 10GbE with Broadcom® BCM57416 1 RJ45 1GbE with ASPEED AST2600 View AOC Options |
| Dimensions and Weight - Available Color | Black |
| Drive Bays Storage - M2 | 2 M.2 PCIe 4.0 x4 NVMe slots (M-key 22110(default)/2280) View M.2 Options |
| Processor - Core Count | Up to 96C/192T; Up to 384MB Cache |
| System Memory - Memory | Slot Count: 4 DIMM slots/4 Channels Max Memory (1DPC): Up to 512GB 5200MT/s ECC DDR5 RDIMM View Memory Options |
| Input Output - Serial | 1 COM port(rear) |
| Management - Power configurations | ACPI 6.0 Power Management |
| Front Panel - LED | HDD activity Power status LED |
| Operating Environment - ROHS | RoHS Compliant |
| GPU - Max GPU Count | Up to 1 quad-width or 2 triple-width or 2 double-width or 2 single-width GPUs |
| Security - Hardware | Trusted Platform Module (TPM) 2.0 |
| Expansion Slots - PCI-Express PCIe Configuration | Default 2 PCIe 5.0 x16 (in x16) FHFL slots 2 PCIe 5.0 x8 (in x8) FHFL slots View AOC Options |
| Drive Bays Storage - Drive Bays Configuration | Default: Total 8 bays 2 internal fixed 3.5" SATA* drive bays 6 internal fixed 2.5" SATA* drive bays Option A: Total 8 bays 2 internal fixed 3.5" SATA drive bays 4 internal fixed 2.5" SATA drive bays 2 internal fixed 2.5" PCIe 4.0 NVMe* drive bays (*NVMe/SATA support may require additional storage controller and/or cables, please see the optional parts list for details) View Drive Options |
| GPU - Supported GPU | NVIDIA PCIe: NVIDIA RTX PRO™ 6000 Blackwell Workstation Edition, NVIDIA RTX PRO™ 6000 Blackwell Max-Q Workstation Edition, RTX 5000 Ada, RTX 4500 Ada, RTX 6000 Ada Generation View GPU Options |
| System Cooling - Liquid Cooling | Direct to Chip (D2C) Cold Plate (optional) |
| Front Panel - Port | Audio Jack-Combo microphone input / audio output port USB Type-A Ports-USB 3.2 Gen 1 ports (5G) USB Type-C-USB 3.2 Gen 2 port (20G) |
Отзывы
Загрузка отзывов...
Добавить отзыв
Оплачивайте покупки удобным способом. В интернет-магазине доступно 3 варианта оплаты:
- Наличные при самовывозе или доставке курьером. Специалист свяжется с вами в день доставки, чтобы уточнить время и заранее подготовить сдачу с любой купюры. Вы подписываете товаросопроводительные документы, вносите денежные средства, получаете товар и чек.
- Безналичный расчет при самовывозе или оформлении в интернет-магазине: карты МИР, Visa и MasterCard. Чтобы оплатить покупку, система перенаправит вас на сервер системы ASSIST. Здесь нужно ввести номер карты, срок действия и имя держателя.
- ЮMoney при онлайн-заказе. Для совершения покупки система перенаправит вас на страницу платежного сервиса. Здесь необходимо заполнить форму по инструкции.
Экономьте время на получении заказа. В интернет-магазине доступно 4 варианта доставки:
- Курьерская доставка работает с 9.00 до 19.00. Когда товар поступит на склад, курьерская служба свяжется для уточнения деталей. Специалист предложит выбрать удобное время доставки и уточнит адрес. Осмотрите упаковку на целостность и соответствие указанной комплектации.
- Самовывоз из магазина. Список торговых точек для выбора появится в корзине. Когда заказ поступит на склад, вам придет уведомление. Для получения заказа обратитесь к сотруднику в кассовой зоне и назовите номер.
- Постамат. Когда заказ поступит на точку, на ваш телефон или e-mail придет уникальный код. Заказ нужно оплатить в терминале постамата. Срок хранения — 3 дня.
- Почтовая доставка через почту России. Когда заказ придет в отделение, на ваш адрес придет извещение о посылке. Перед оплатой вы можете оценить состояние коробки: вес, целостность. Вскрывать коробку самостоятельно вы можете только после оплаты заказа. Один заказ может содержать не больше 10 позиций и его стоимость не должна превышать 100 000 р.
