SuperStorage 6028R-E1CR12L
Арт. SSG-5048R-E1CR36L
Нашли дешевле?
| Motherboard | Super X10SRH-CLN4F |
| Processor - CPU | Intel® Xeon® processor E5-2600 v4 † / v3, E5-1600 v4 † / v3 family (up to 145W TDP **) Single Socket R3 (LGA 2011) |
| Processor - Note | ** Motherboard supports this maximum TDP. Please verify your system can thermally support |
| System Memory - Memory Capacity | 8x 288-pin DDR4 DIMM slots Up to 1TB ECC 3DS LRDIMM Up to 512GB ECC LRDIMM Up to 256GB ECC RDIMM |
| System Memory - Memory Type | 2400 † / 2133/1866/1600MHz ECC DDR4 SDRAM 72-bit, 288-pin (RDIMM / LRDIMM) / 284-pin gold-plated DIMMs |
| System Memory - DIMM Sizes | 3DS LRDIMM: 128GB LRDIMM: 64GB, 32GB RDIMM: 32GB, 16GB, 8GB, 4GB |
| System Memory - Memory Voltage | 1.2 V |
| System Memory - Error Detection | Corrects single-bit errors Detects double-bit errors (using ECC memory) |
| On-Board Devices - Chipset | Intel® C612 chipset |
| On-Board Devices - IPMI | Support for Intelligent Platform Management Interface v.2.0 IPMI 2.0 with virtual media over LAN and KVM-over-LAN support ASPEED AST2400 BMC |
| On-Board Devices - Network Controllers | Intel® i350-AM4 Quad Port Gigabit Ethernet Virtual Machine Device Queues reduce I/O overhead Supports 10BASE-T, 100BASE-TX, and 1000BASE-T, RJ45 output 1x Realtek RTL8201N PHY (dedicated IPMI) |
| Input Output - LAN | 4x RJ45 Gigabit Ethernet LAN ports 1x RJ45 Dedicated IPMI LAN port |
| Input Output - USB | 2x USB 3.0 ports (rear) 2x USB 2.0 ports (rear) |
| Input Output - Serial Port Header | 1x Fast UART 16550 port / 1 Header |
| Chassis - Form Factor | 4U Rackmount |
| Chassis - Model | CSE-847BE1C-R1K28LPB |
| Dimensions and Weight - Height | 7" (178mm) |
| Dimensions and Weight - Width | 17.2" (437mm) |
| Dimensions and Weight - Depth | 27.5" (699mm) |
| Dimensions and Weight - Package | 17.5" (H) x 27" (W) x 39.5" (D) |
| Dimensions and Weight - Weight | Gross Weight: 102.5 lbs (46.4 kg) Net Weight: 65.5 lbs (29.7 kg) |
| Dimensions and Weight - Available Colors | Black |
| Front Panel - Buttons | Power On/Off button System Reset button |
| Front Panel - LEDs | Power status LED Hard drive activity LED 2x Network activity LEDs System Information LED Power fail LED |
| Expansion Slots - PCI-Express | 1x PCI-E 3.0 x4 (in x8) slot 1x PCI-E 3.0 x8 (in x16) slot 2x PCI-E 3.0 x8 slots 1x PCI-E 2.0 x2 (in x4) slot 1x PCI-E 2.0 x4 (in x8) slot |
| Drive Bays - Hot-swap | 36x 3.5" Hot-swap SAS3 HDD bays Double-sided: 24 front + 12 rear HDD Bays |
| Backplane | SAS3 / SATA3 single expander per backplane |
| System Cooling - Fans | 7x 80mm middle cooling fans Redundant cooling |
| System BIOS - BIOS Type | 128Mb SPI Flash EEPROM with AMI BIOS |
| Operating Environment Compliance - RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Environment Compliance - Environmental Spec | Operating Temperature: 10°C to 35°C (50°F to 95°F) Non-operating Temperature: -40°C to 70°C (-40°F to 158°F) Operating Relative Humidity: 8% to 90% (non-condensing) Non-operating Relative Humidity: 5% to 95% (non-condensing) |
| On-Board Devices - SAS | SAS3 (12Gbps) via Broadcom 3008 IR mode SW RAID 0, 1, 10 (* Max 14x HDD support) |
| Drive Bays - Fixed | Optional Internal Drive Bracket suppports 2x 2.5" devices |
| System BIOS - BIOS Features | Plug and Play (PnP) APM 1.2 PCI 2.2 ACPI 1.0 / 2.0 USB Keyboard support SMBIOS 2.3 UEFI |
| On-Board Devices - Graphics | ASPEED AST2400 BMC |
| Input Output - VGA | 1x VGA port |
| Processor - Core Cache | Up to 22 Cores † / Up to 55MB † Cache |
| Power Supply with Digital Switching Control PMBus 12 | 1280W High-Efficiency (95%+) power supply |
| Power Supply with Digital Switching Control PMBus 12 - AC Input | 1000W Output @ 100-140V, 12-8A, 50-60Hz 1280W Output @ 180-240V, 8-6A, 50-60Hz |
| Power Supply with Digital Switching Control PMBus 12 - DC Output | 1000W: +12V/83A; +5Vsb/4A 1280W: +12V/106.7A, +5Vsb/4A |
| Power Supply with Digital Switching Control PMBus 12 - Certification | Platinum Certified [ Test Report ] |
| Product SKUs- Discontinued SKU EOL Please contact sales-rep for alternative options - SSG-5048R-E... | SuperStorage 5048R-E1CR36L ( Black ) |
Отзывы
Загрузка отзывов...
Добавить отзыв
Оплачивайте покупки удобным способом. В интернет-магазине доступно 3 варианта оплаты:
- Наличные при самовывозе или доставке курьером. Специалист свяжется с вами в день доставки, чтобы уточнить время и заранее подготовить сдачу с любой купюры. Вы подписываете товаросопроводительные документы, вносите денежные средства, получаете товар и чек.
- Безналичный расчет при самовывозе или оформлении в интернет-магазине: карты МИР, Visa и MasterCard. Чтобы оплатить покупку, система перенаправит вас на сервер системы ASSIST. Здесь нужно ввести номер карты, срок действия и имя держателя.
- ЮMoney при онлайн-заказе. Для совершения покупки система перенаправит вас на страницу платежного сервиса. Здесь необходимо заполнить форму по инструкции.
Экономьте время на получении заказа. В интернет-магазине доступно 4 варианта доставки:
- Курьерская доставка работает с 9.00 до 19.00. Когда товар поступит на склад, курьерская служба свяжется для уточнения деталей. Специалист предложит выбрать удобное время доставки и уточнит адрес. Осмотрите упаковку на целостность и соответствие указанной комплектации.
- Самовывоз из магазина. Список торговых точек для выбора появится в корзине. Когда заказ поступит на склад, вам придет уведомление. Для получения заказа обратитесь к сотруднику в кассовой зоне и назовите номер.
- Постамат. Когда заказ поступит на точку, на ваш телефон или e-mail придет уникальный код. Заказ нужно оплатить в терминале постамата. Срок хранения — 3 дня.
- Почтовая доставка через почту России. Когда заказ придет в отделение, на ваш адрес придет извещение о посылке. Перед оплатой вы можете оценить состояние коробки: вес, целостность. Вскрывать коробку самостоятельно вы можете только после оплаты заказа. Один заказ может содержать не больше 10 позиций и его стоимость не должна превышать 100 000 р.
