SuperServer 1018R-WR
Арт. SYS-1018L-MP
Нашли дешевле?
| Motherboard | Super X10SLV; Super X10SLV; Super X10SLV; Super X10SLV |
| System Memory - Memory Capacity | 2x DDR3 204-pin SO-DIMM slots Supports up to 16GB of non-ECC DDR3 1600MHz (Single Channel) |
| System Memory - Memory Type | 1600MHz DDR3 SO-DIMM, 204-pin gold-plated DIMMs |
| System Memory - DIMM Sizes | 8GB, 4GB, 2GB, 1GB |
| System Memory - Memory Voltage | 1.5 V |
| On-Board Devices - Chipset | Intel® H81 Express Chipset |
| On-Board Devices - SATA | Intel® H81 Express Chipset |
| On-Board Devices - Network Controllers | Intel® i217 + Intel® i210AT Controllers Supports 10BASE-T, 100BASE-TX, and 1000BASE-T, RJ45 output |
| Input Output - LAN | 2 RJ45 Gigabit Ethernet LAN ports |
| Input Output - USB | 4 USB 2.0 ports, 2 USB 3.0 ports |
| Chassis - Form Factor | Mini-ITX |
| Chassis - Model | CSE-101i |
| Front Panel - Buttons | Power button |
| Front Panel - LEDs | Power LED (Hard drive activity LED) |
| System Cooling - Fans | 1x 6cm 4-pin high performance cooling fan |
| Power Supply | 84W DC Power Adapter; 84W DC Power Adapter; 84W DC Power Adapter; 84W DC Power Adapter |
| System BIOS - BIOS Type | 128Mb SPI Flash EEPROM with AMI UEFI BIOS |
| Operating Environment Compliance - RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Environment Compliance - Environmental Spec | Operating Temperature: 0°C to 40°C (32°F to 104°F) Non-operating Temperature: -20°C to 60°C (-4°F to 140°F) Operating Relative Humidity: 10% to 85% (non-condensing) Non-operating Relative Humidity: 10% to 95% (non-condensing) |
| Parts List - Items Included | Part Number; Description; Motherboard / Chassis; MBD-X10SLV CSE-101i; Super X10SLV Motherboard Embedded Mini-ITX Chassis; Power Supply; MCP-250-10137-0N; 84W, Lockable AC to DC adapter without power cord - EN62368; Quick Reference Guide; MNL-1604-QRG; 1018L-MP Quick Reference Guide; I/O Shield; MCP-260-00070-0N; Standard I/O Shield for X10SLV with EMI Gasket; Heat Sink; SNK-P0049A4; 1U Active CPU Heat Sink for Intel Sokcet H, H2, and H3 Motherboards; Part Number; Description; Motherboard / Chassis; MBD-X10SLV CSE-101i; Super X10SLV Motherboard Embedded Mini-ITX Chassis; Power Supply; MCP-250-10137-0N; 84W, Lockable AC to DC adapter without power cord - EN62368; Quick Reference Guide; MNL-1604-QRG; 1018L-MP Quick Reference Guide; I/O Shield; MCP-260-00070-0N; Standard I/O Shield for X10SLV with EMI Gasket; Heat Sink; SNK-P0049A4; 1U Active CPU Heat Sink for Intel Sokcet H, H2, and H3 Motherboards; Part Number; Description; Motherboard / Chassis; MBD-X10SLV CSE-101i; Super X10SLV Motherboard Embedded Mini-ITX Chassis; Power Supply; MCP-250-10137-0N; 84W, Lockable AC to DC adapter without power cord - EN62368; Quick Reference Guide; MNL-1604-QRG; 1018L-MP Quick Reference Guide; I/O Shield; MCP-260-00070-0N; Standard I/O Shield for X10SLV with EMI Gasket; Heat Sink; SNK-P0049A4; 1U Active CPU Heat Sink for Intel Sokcet H, H2, and H3 Motherboards; Part Number; Description; Motherboard / Chassis; MBD-X10SLV CSE-101i; Super X10SLV Motherboard Embedded Mini-ITX Chassis; Power Supply; MCP-250-10137-0N; 84W, Lockable AC to DC adapter without power cord - EN62368; Quick Reference Guide; MNL-1604-QRG; 1018L-MP Quick Reference Guide; I/O Shield; MCP-260-00070-0N; Standard I/O Shield for X10SLV with EMI Gasket; Heat Sink; SNK-P0049A4; 1U Active CPU Heat Sink for Intel Sokcet H, H2, and H3 Motherboards |
| Expansion Slots - PCI-E | 1 Mini-PCIe w/ mSATA support |
| ProcessorCache - CPU | Intel® 4th Gen Core i7/i5/i3, Pentium, Celeron processors (Up to 45W TDP*) * Please contact your Supermicro Sales Representative for additional details Single Socket H3 (LGA 1150) |
| On-Board Devices - Audio | RealTek ALC888S 7.1 High Definition Audio |
| Input Output - Audio | 7.1 HD Audio header and rear I/O (Mic-in/Line-in/Line-out) |
| System BIOS - BIOS Features | Plug and Play (PnP) DMI 2.3 ACPI 1.0 / 2.0 USB Keyboard support RTC (Real time Clock) Wakeup |
| Drive Bays - Internal | 1x 2.5" HDD tray Enterprise SATA HDD only recommended |
| Input Output - Serial ATA | 2 SATA 3.0 ports (6Gbps) including 1 mSATA 2 SATA 2.0 ports (3Gbps) |
| On-Board Devices - Graphics | Intel HD 4600 Graphics, Processor Graphic |
| Input Output - Display | 1 Display Port, 1 HDMI, 1 DVI-I, 2 Independent Displays |
| Dimensions - Width | 7.68" (195mm) |
| Dimensions - Height | 2.68" (68mm) |
| Dimensions - Depth | 7.68" (195mm) |
| Dimensions - Weight | Gross Weight: 5.75 lbs (2.6 kg) Net Weight: 3.86 lbs (1.75 kg) |
| Dimensions - Available Colors | Black |
| Front Panel - IO Ports | 2 USB 2.0 2 Audio Jacks |
| Product SKUs - SYS-1018L-MP | SuperServer 1018L-MP ( Black ) |
| On-Board Devices - USB | Intel® H81 Express Chipset |
| On-Board Devices - Super IO | NCT6106D |
Отзывы
Загрузка отзывов...
Добавить отзыв
Оплачивайте покупки удобным способом. В интернет-магазине доступно 3 варианта оплаты:
- Наличные при самовывозе или доставке курьером. Специалист свяжется с вами в день доставки, чтобы уточнить время и заранее подготовить сдачу с любой купюры. Вы подписываете товаросопроводительные документы, вносите денежные средства, получаете товар и чек.
- Безналичный расчет при самовывозе или оформлении в интернет-магазине: карты МИР, Visa и MasterCard. Чтобы оплатить покупку, система перенаправит вас на сервер системы ASSIST. Здесь нужно ввести номер карты, срок действия и имя держателя.
- ЮMoney при онлайн-заказе. Для совершения покупки система перенаправит вас на страницу платежного сервиса. Здесь необходимо заполнить форму по инструкции.
Экономьте время на получении заказа. В интернет-магазине доступно 4 варианта доставки:
- Курьерская доставка работает с 9.00 до 19.00. Когда товар поступит на склад, курьерская служба свяжется для уточнения деталей. Специалист предложит выбрать удобное время доставки и уточнит адрес. Осмотрите упаковку на целостность и соответствие указанной комплектации.
- Самовывоз из магазина. Список торговых точек для выбора появится в корзине. Когда заказ поступит на склад, вам придет уведомление. Для получения заказа обратитесь к сотруднику в кассовой зоне и назовите номер.
- Постамат. Когда заказ поступит на точку, на ваш телефон или e-mail придет уникальный код. Заказ нужно оплатить в терминале постамата. Срок хранения — 3 дня.
- Почтовая доставка через почту России. Когда заказ придет в отделение, на ваш адрес придет извещение о посылке. Перед оплатой вы можете оценить состояние коробки: вес, целостность. Вскрывать коробку самостоятельно вы можете только после оплаты заказа. Один заказ может содержать не больше 10 позиций и его стоимость не должна превышать 100 000 р.
