SuperServer 1019D-14C-FRN5TP
Арт. SYS-1019C-HTN2
Нашли дешевле?
| Motherboard | Super X11SCZ-F; Super X11SCZ-F; Super X11SCZ-F; Super X11SCZ-F |
| Processor - CPU | Single Socket H4 (LGA 1151), CPU TDP support up to 80W Support Intel® Xeon® processor E-2100 / E-2200 series, 8th/9th Gen. Intel® Core™ i9/i7/i5/i3 Processors, Intel® Celeron®, Intel® Pentium® A graphic integrated CPU is required to have onboard video from the DVI and DP ports |
| System Memory - Memory Capacity | 4 DIMM slots Up to 128GB Unbuffered ECC/non-ECC UDIMM Up to DDR4-2666MHz |
| System Memory - Memory Type | 2666/2400/2133MHz ECC DDR4 SDRAM |
| System Memory - DIMM Sizes | 32GB, 16GB, 8GB, 4GB |
| On-Board Devices - Chipset | Intel® C246 chipset |
| On-Board Devices - SATA | SATA3 (6Gbps) via Intel C246 controller RAID 0, 1 support |
| On-Board Devices - IPMI | Support for Intelligent Platform Management Interface v.2.0 IPMI 2.0 with virtual media over LAN and KVM-over-LAN support ASPEED AST2500 BMC |
| On-Board Devices - Network Controllers | Single LAN with Intel® I210-AT Single LAN with Intel® PHY I219LM |
| On-Board Devices - Video | ASPEED AST2500 BMC and Intel HD Graphics |
| Input Output - SATA | 2 SATA3 (6Gbps) ports; RAID 0, 1 |
| Input Output - LAN | 2 RJ45 Gigabit Ethernet LAN ports 1 RJ45 Dedicated IPMI LAN port |
| Input Output - USB | 3 USB 3.1 ports (3 Type A and 1 Type C) |
| PC Health Monitoring - FAN | Total of 6 fan headers supporting up to 6 fans 6 fans with tachometer status monitoring Status monitor for speed control Status monitor for on/off control Low noise fan speed control Pulse Width Modulated (PWM) fan connectors |
| PC Health Monitoring - Temperature | Monitoring for CPU and chassis environment CPU thermal trip support I 2 C temperature sensing logic Thermal Monitor 2 (TM2) support PECI |
| Chassis - Form Factor | 1U Rackmount |
| Chassis - Model | CSE-510FT-203B |
| Dimensions and Weight - Height | 1.7" (43mm) |
| Dimensions and Weight - Width | 17.2" (437mm) |
| Dimensions and Weight - Depth | 11.3" (287mm) |
| Dimensions and Weight - Package | 6.1" (H) x 25.4" (W) x 19.8" (D) |
| Dimensions and Weight - Weight | Gross Weight: 14.1 lbs (6.4 kg) Net Weight: 10.0 lbs (4.54 kg) |
| Dimensions and Weight - Available Colors | Black |
| Front Panel - Buttons | Power On/Off button System Reset button |
| Front Panel - LEDs | Power LED Hard drive activity LED 2 Network activity LEDs System Information LED |
| Expansion Slots - PCI-Express | 1 PCI-E 3.0 x16 (HHHL) slot |
| Expansion Slots - M2 | M.2 Interface: 1 SATA/PCI-E 3.0 x4 M.2 Form Factor: 2280/22110 M.2 Key: M-Key |
| System Cooling - Fans | 4x 40x28mm 4-pin PWM fans |
| Power Supply | 200W Low Noise AC-DC power supply with PFC; 200W Low Noise AC-DC power supply with PFC; 200W Low Noise AC-DC power supply with PFC; 200W Low Noise AC-DC power supply with PFC |
| Power Supply - AC Voltage | 100 - 240V, 50-60Hz, 2.6 Amp Max |
| Power Supply - 5V | 8.0 Amp (max.) |
| Power Supply - 5V standby | 2.0 Amp (max.) |
| Power Supply - 12V | 16 Amp (max.) |
| Power Supply - -12V | 0.5 Amp (max.) |
| Power Supply - 33V | 8.0 Amp (max.) |
| Power Supply - Certification | Gold Certified |
| System BIOS - BIOS Type | AMI UEFI |
| Operating Environment Compliance - RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Environment Compliance - Environmental Spec | Operating Temperature: 10°C to 40°C (50°F to 104°F) Non-operating Temperature: -40°C to 70°C (-40°F to 158°F) Operating Relative Humidity: 8% to 90% (non-condensing) Non-operating Relative Humidity: 5% to 95% (non-condensing) |
| Parts List - Items Included | Part Number; Description; Motherboard / Chassis; MBD-X11SCZ-F CSE-510FT-203B; Super X11SCZ-F Motherboard 1U Chassis; Air Shroud; MCP-310-00097-0B; Air shroud for 4-DIMM size,HF,RoHS; FAN-0065L4; 4028mm 13K RPM 4-PIN PWM FAN for SC813MF, SC113M; MCP-150-00015-0B; Rubber pad, 3.0mm H, 10x10mm; MCP-260-00128-0B; 1U I/O Shield for X11SCZ on SC510 with EMI Gasket; Riser Card; RSC-RR1U-E16; RSC-RR1U-E16 with PIC-E x16 output; Rear Window; MCP-240-00091-0N; 1U universal riser card bracket for standard chassis,HF,RoHS/REACH,PBF; Heatsink / Retention; SNK-P0046P; 1U PASSIVE CPU HS FOR INTEL LGA1156; Power Supply; PWS-203-1H; 1U 200W Multi-output 80Plus Gold PWS; Part Number; Description; Motherboard / Chassis; MBD-X11SCZ-F CSE-510FT-203B; Super X11SCZ-F Motherboard 1U Chassis; Air Shroud; MCP-310-00097-0B; Air shroud for 4-DIMM size,HF,RoHS; FAN-0065L4; 4028mm 13K RPM 4-PIN PWM FAN for SC813MF, SC113M; MCP-150-00015-0B; Rubber pad, 3.0mm H, 10x10mm; MCP-260-00128-0B; 1U I/O Shield for X11SCZ on SC510 with EMI Gasket; Riser Card; RSC-RR1U-E16; RSC-RR1U-E16 with PIC-E x16 output; Rear Window; MCP-240-00091-0N; 1U universal riser card bracket for standard chassis,HF,RoHS/REACH,PBF; Heatsink / Retention; SNK-P0046P; 1U PASSIVE CPU HS FOR INTEL LGA1156; Power Supply; PWS-203-1H; 1U 200W Multi-output 80Plus Gold PWS; Part Number; Description; Motherboard / Chassis; MBD-X11SCZ-F CSE-510FT-203B; Super X11SCZ-F Motherboard 1U Chassis; Air Shroud; MCP-310-00097-0B; Air shroud for 4-DIMM size,HF,RoHS; FAN-0065L4; 4028mm 13K RPM 4-PIN PWM FAN for SC813MF, SC113M; MCP-150-00015-0B; Rubber pad, 3.0mm H, 10x10mm; MCP-260-00128-0B; 1U I/O Shield for X11SCZ on SC510 with EMI Gasket; Riser Card; RSC-RR1U-E16; RSC-RR1U-E16 with PIC-E x16 output; Rear Window; MCP-240-00091-0N; 1U universal riser card bracket for standard chassis,HF,RoHS/REACH,PBF; Heatsink / Retention; SNK-P0046P; 1U PASSIVE CPU HS FOR INTEL LGA1156; Power Supply; PWS-203-1H; 1U 200W Multi-output 80Plus Gold PWS; Part Number; Description; Motherboard / Chassis; MBD-X11SCZ-F CSE-510FT-203B; Super X11SCZ-F Motherboard 1U Chassis; Air Shroud; MCP-310-00097-0B; Air shroud for 4-DIMM size,HF,RoHS; FAN-0065L4; 4028mm 13K RPM 4-PIN PWM FAN for SC813MF, SC113M; MCP-150-00015-0B; Rubber pad, 3.0mm H, 10x10mm; MCP-260-00128-0B; 1U I/O Shield for X11SCZ on SC510 with EMI Gasket; Riser Card; RSC-RR1U-E16; RSC-RR1U-E16 with PIC-E x16 output; Rear Window; MCP-240-00091-0N; 1U universal riser card bracket for standard chassis,HF,RoHS/REACH,PBF; Heatsink / Retention; SNK-P0046P; 1U PASSIVE CPU HS FOR INTEL LGA1156; Power Supply; PWS-203-1H; 1U 200W Multi-output 80Plus Gold PWS |
| On-Board Devices - Audio | ALC 888S 7.1 HD Audio |
| Input Output - Audio | MIC-in and LINE-out |
| Input Output - VideoDisplay | 2 DP (DisplayPort): 1 DVI-I, 1 VGA D-Sub Connector port 3 independent displays |
| Management - Software | IPMI 2.0 with KVM support Watch Dog SuperDoctor® 5 |
| Drive Bays - Internal | 2 Hot-swap 2.5" SATA3 drive bays (maximum 12mm-thick drive) |
| Input Output - TPM | TPM Header " Chip |
| PC Health Monitoring - CPU | Monitors for CPU Cores, +3.3V, +5V, +12V, +5V Standby, VBAT, HT, Memory, Chipset Voltages. |
| Product SKUs - SYS-1019C-HTN2 | SuperServer 1019C-HTN2 ( Black ) |
Отзывы
Загрузка отзывов...
Добавить отзыв
Оплачивайте покупки удобным способом. В интернет-магазине доступно 3 варианта оплаты:
- Наличные при самовывозе или доставке курьером. Специалист свяжется с вами в день доставки, чтобы уточнить время и заранее подготовить сдачу с любой купюры. Вы подписываете товаросопроводительные документы, вносите денежные средства, получаете товар и чек.
- Безналичный расчет при самовывозе или оформлении в интернет-магазине: карты МИР, Visa и MasterCard. Чтобы оплатить покупку, система перенаправит вас на сервер системы ASSIST. Здесь нужно ввести номер карты, срок действия и имя держателя.
- ЮMoney при онлайн-заказе. Для совершения покупки система перенаправит вас на страницу платежного сервиса. Здесь необходимо заполнить форму по инструкции.
Экономьте время на получении заказа. В интернет-магазине доступно 4 варианта доставки:
- Курьерская доставка работает с 9.00 до 19.00. Когда товар поступит на склад, курьерская служба свяжется для уточнения деталей. Специалист предложит выбрать удобное время доставки и уточнит адрес. Осмотрите упаковку на целостность и соответствие указанной комплектации.
- Самовывоз из магазина. Список торговых точек для выбора появится в корзине. Когда заказ поступит на склад, вам придет уведомление. Для получения заказа обратитесь к сотруднику в кассовой зоне и назовите номер.
- Постамат. Когда заказ поступит на точку, на ваш телефон или e-mail придет уникальный код. Заказ нужно оплатить в терминале постамата. Срок хранения — 3 дня.
- Почтовая доставка через почту России. Когда заказ придет в отделение, на ваш адрес придет извещение о посылке. Перед оплатой вы можете оценить состояние коробки: вес, целостность. Вскрывать коробку самостоятельно вы можете только после оплаты заказа. Один заказ может содержать не больше 10 позиций и его стоимость не должна превышать 100 000 р.
