SuperServer 1019P-FHN2T
Арт. SYS-1019D-FRN8TP
Нашли дешевле?
| Motherboard | Super X11SDV-8C-TP8F; Super X11SDV-8C-TP8F; Super X11SDV-8C-TP8F; Super X11SDV-8C-TP8F |
| Processor - CPU | Intel® Xeon® processor D-2146NT , CPU TDP support 80W |
| System Memory - Memory Capacity | Up to 512GB DDR4 ECC LRDIMM Up to 256GB DDR4 ECC RDIMM 4 DIMM slots |
| System Memory - Memory Type | 2666/2400/2133MHz ECC DDR4 L/RDIMM Operating speed up to 2133MHz |
| System Memory - DIMM Sizes | 128GB, 64GB, 32GB, 16GB |
| System Memory - Memory Voltage | 1.2 V |
| On-Board Devices - Chipset | System on Chip (SoC) |
| On-Board Devices - SATA | SATA3 (6Gbps) ports via SoC controller |
| On-Board Devices - IPMI | Support for Intelligent Platform Management Interface v.2.0 IPMI 2.0 with virtual media over LAN and KVM-over-LAN support |
| On-Board Devices - Network Controllers | Quad LAN with Intel® Ethernet Controller I350-AM4 Dual LAN with 10G SFP+ LAN via SoC Dual LAN with 10Gbase-T |
| On-Board Devices - Video | VGA via Aspeed AST2500 BMC |
| Input Output - SATA | 12 SATA3 (6Gbps) ports, RAID 0, 1, 5, 10 |
| Input Output - LAN | 4 RJ45 1GbE LAN ports (front) 2 RJ45 10GBase-T LAN ports (front) 2 10G SFP+ LAN ports (front) 1 RJ45 Dedicated IPMI LAN port (front) |
| Input Output - USB | 2 USB 3.0 ports (front) |
| Input Output - Video | 1 VGA port (front) |
| Chassis - Form Factor | 1U Rackmount |
| Chassis - Model | CSE-515-R407 |
| Dimensions and Weight - Height | 1.7" (43mm) |
| Dimensions and Weight - Width | 17.2" (437mm) |
| Dimensions and Weight - Depth | 16.9" (429mm) |
| Dimensions and Weight - Package | 8" (H) x 27" (W) x 24" (D) |
| Dimensions and Weight - Weight | Gross Weight: 12 lbs (5.44 kg) Net Weight: 8 lbs (3.63 kg) |
| Dimensions and Weight - Available Colors | Silver |
| Front Panel - Buttons | Power On/Off button System Reset button |
| Front Panel - LEDs | Power LED Hard drive activity LED Network activity LEDs System Information LED |
| Expansion Slots - PCI-Express | 1 PCI-E 3.0 x16 slot 1 Mini PCI-E x1 slot |
| Expansion Slots - M2 | 1 M.2 M-Key for storage: 2242/2280 1 M.2 B-Key for SSD & WAN: 2242 |
| System Cooling - Fans | 4x 40mmx56mm cooling fan |
| System BIOS - BIOS Type | 128Mb SPI Flash with AMI BIOS |
| Operating Environment Compliance - RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Environment Compliance - Environmental Spec | Operating Temperature: 10°C to 40°C (50°F to 104°F) Non-operating Temperature: -40°C to 70°C (-40°F to 158°F) Operating Relative Humidity: 8% to 90% (non-condensing) Non-operating Relative Humidity: 5% to 95% (non-condensing) |
| ACDC240V Input Redundant Power Supplies | 400W 1U Redundant Power Supplies with PMbus; 400W 1U Redundant Power Supplies with PMbus; 400W 1U Redundant Power Supplies with PMbus; 400W 1U Redundant Power Supplies with PMbus |
| ACDC240V Input Redundant Power Supplies - Total Output Power | 400W |
| ACDC240V Input Redundant Power Supplies - DimensionW x H x L | 54.5 x 40 x 220 mm |
| ACDC240V Input Redundant Power Supplies - Input | 100 - 240Vac / 6.0 - 3.0A / 50-60Hz 200 - 240Vdc / 3.4 - 3.2A (CCC Only) |
| ACDC240V Input Redundant Power Supplies - 12V | Max: 33A / Min: 0.5A |
| ACDC240V Input Redundant Power Supplies - 5V sb | Max: 3A / Min: 0A |
| ACDC240V Input Redundant Power Supplies - Output Type | Gold Finger Connector Mating with Molex 45984-4343 |
| ACDC240V Input Redundant Power Supplies - Certification | Platinum Level Certified [ Test Report ] |
| Parts List - Items Included | Part Number; Description; Motherboard / Chassis; MBD-X11SDV-8C-TP8F CSE-515-R407; Super X11SDV-8C-TP8F Motherboard 1U Chassis; Cable 1; CBL-0082L; Y split , big 4 pin to two RA SATA power extension 15cm, 18AWG; Cable 2; CBL-0296L; 4 pin to 4 pin fan extension cord, for PWM fan. 23cm. 24AWG; Cable 3; CBL-0484L; SATA,INT,ROUND,ST-ST,55CM,30AWG; MCP-260-00099-0N; 1U I/O Shield for A2SDi-TP8F with EMI Gasket; Riser Card; RSC-RR1U-E16; RSC-RR1U-E16 with PIC-E x16 output; * Power Supply; PWS-407P-1R; AC and DC 240V Input, 400W, Platinum Level, Redundancy power supply meet PMBus Revision 1.2 requirement,RoHS/REACH; * Power Distributor; PDB-PT514-2824; 1U redundant power distributor board for SC514, SC113 etc., (rename from PDB-PT514-1824),RoHS/REACH; Part Number; Description; Motherboard / Chassis; MBD-X11SDV-8C-TP8F CSE-515-R407; Super X11SDV-8C-TP8F Motherboard 1U Chassis; Cable 1; CBL-0082L; Y split , big 4 pin to two RA SATA power extension 15cm, 18AWG; Cable 2; CBL-0296L; 4 pin to 4 pin fan extension cord, for PWM fan. 23cm. 24AWG; Cable 3; CBL-0484L; SATA,INT,ROUND,ST-ST,55CM,30AWG; MCP-260-00099-0N; 1U I/O Shield for A2SDi-TP8F with EMI Gasket; Riser Card; RSC-RR1U-E16; RSC-RR1U-E16 with PIC-E x16 output; * Power Supply; PWS-407P-1R; AC and DC 240V Input, 400W, Platinum Level, Redundancy power supply meet PMBus Revision 1.2 requirement,RoHS/REACH; * Power Distributor; PDB-PT514-2824; 1U redundant power distributor board for SC514, SC113 etc., (rename from PDB-PT514-1824),RoHS/REACH; Part Number; Description; Motherboard / Chassis; MBD-X11SDV-8C-TP8F CSE-515-R407; Super X11SDV-8C-TP8F Motherboard 1U Chassis; Cable 1; CBL-0082L; Y split , big 4 pin to two RA SATA power extension 15cm, 18AWG; Cable 2; CBL-0296L; 4 pin to 4 pin fan extension cord, for PWM fan. 23cm. 24AWG; Cable 3; CBL-0484L; SATA,INT,ROUND,ST-ST,55CM,30AWG; MCP-260-00099-0N; 1U I/O Shield for A2SDi-TP8F with EMI Gasket; Riser Card; RSC-RR1U-E16; RSC-RR1U-E16 with PIC-E x16 output; * Power Supply; PWS-407P-1R; AC and DC 240V Input, 400W, Platinum Level, Redundancy power supply meet PMBus Revision 1.2 requirement,RoHS/REACH; * Power Distributor; PDB-PT514-2824; 1U redundant power distributor board for SC514, SC113 etc., (rename from PDB-PT514-1824),RoHS/REACH; Part Number; Description; Motherboard / Chassis; MBD-X11SDV-8C-TP8F CSE-515-R407; Super X11SDV-8C-TP8F Motherboard 1U Chassis; Cable 1; CBL-0082L; Y split , big 4 pin to two RA SATA power extension 15cm, 18AWG; Cable 2; CBL-0296L; 4 pin to 4 pin fan extension cord, for PWM fan. 23cm. 24AWG; Cable 3; CBL-0484L; SATA,INT,ROUND,ST-ST,55CM,30AWG; MCP-260-00099-0N; 1U I/O Shield for A2SDi-TP8F with EMI Gasket; Riser Card; RSC-RR1U-E16; RSC-RR1U-E16 with PIC-E x16 output; * Power Supply; PWS-407P-1R; AC and DC 240V Input, 400W, Platinum Level, Redundancy power supply meet PMBus Revision 1.2 requirement,RoHS/REACH; * Power Distributor; PDB-PT514-2824; 1U redundant power distributor board for SC514, SC113 etc., (rename from PDB-PT514-1824),RoHS/REACH |
| Management - Software | Intel® Node Manager IPMI 2.0 NMI SUM Watch Dog SuperDoctor® 5 |
| Drive Bays - Internal | Up to 4x 2.5" drive bays |
| Processor - Cores Cache | 8 Cores, 16 Threads |
| Product SKUs - SYS-1019D-FRN8TP | SuperServer 1019D-FRN8TP ( Black ) |
Отзывы
Загрузка отзывов...
Добавить отзыв
Оплачивайте покупки удобным способом. В интернет-магазине доступно 3 варианта оплаты:
- Наличные при самовывозе или доставке курьером. Специалист свяжется с вами в день доставки, чтобы уточнить время и заранее подготовить сдачу с любой купюры. Вы подписываете товаросопроводительные документы, вносите денежные средства, получаете товар и чек.
- Безналичный расчет при самовывозе или оформлении в интернет-магазине: карты МИР, Visa и MasterCard. Чтобы оплатить покупку, система перенаправит вас на сервер системы ASSIST. Здесь нужно ввести номер карты, срок действия и имя держателя.
- ЮMoney при онлайн-заказе. Для совершения покупки система перенаправит вас на страницу платежного сервиса. Здесь необходимо заполнить форму по инструкции.
Экономьте время на получении заказа. В интернет-магазине доступно 4 варианта доставки:
- Курьерская доставка работает с 9.00 до 19.00. Когда товар поступит на склад, курьерская служба свяжется для уточнения деталей. Специалист предложит выбрать удобное время доставки и уточнит адрес. Осмотрите упаковку на целостность и соответствие указанной комплектации.
- Самовывоз из магазина. Список торговых точек для выбора появится в корзине. Когда заказ поступит на склад, вам придет уведомление. Для получения заказа обратитесь к сотруднику в кассовой зоне и назовите номер.
- Постамат. Когда заказ поступит на точку, на ваш телефон или e-mail придет уникальный код. Заказ нужно оплатить в терминале постамата. Срок хранения — 3 дня.
- Почтовая доставка через почту России. Когда заказ придет в отделение, на ваш адрес придет извещение о посылке. Перед оплатой вы можете оценить состояние коробки: вес, целостность. Вскрывать коробку самостоятельно вы можете только после оплаты заказа. Один заказ может содержать не больше 10 позиций и его стоимость не должна превышать 100 000 р.
