SuperServer 1028R-TDW
Арт. SYS-1028R-MCT
Нашли дешевле?
| Motherboard | Super X10DRL-CT |
| System Memory - Memory Capacity | 8x 288-pin DDR4 DIMM slots Up to 1TB † ECC 3DS LRDIMM, 512GB ECC RDIMM |
| System Memory - Memory Type | 2400 † /2133/1866/1600MHz ECC DDR4 SDRAM 72-bit |
| System Memory - DIMM Sizes | RDIMM: 64GB, 32GB, 16GB, 8GB, 4GB LRDIMM: 64GB, 32GB 3DS LRDIMM: 128GB |
| System Memory - Memory Voltage | 1.2 V |
| System Memory - Error Detection | Corrects single-bit errors |
| On-Board Devices - Chipset | Intel® C612 chipset |
| On-Board Devices - SATA | SATA3 (6Gbps); RAID 0, 1, 5, 10 |
| On-Board Devices - IPMI | Support for Intelligent Platform Management Interface v.2.0 IPMI 2.0 with virtual media over LAN and KVM-over-LAN support ASPEED AST2400 BMC |
| On-Board Devices - Network Controllers | Intel® X540 10GBase-T controller Intel® i210 Gigabit Ethernet controller Supports 10GBASE-T, 10BASE-T, 100BASE-TX, and 1000BASE-T, RJ45 output 1x Realtek RTL8211E PHY (dedicated IPMI) |
| On-Board Devices - Video | ASPEED AST2400 BMC |
| Input Output - SATA | 6x SATA3 (6Gbps) ports I-SATA 4 & I-SATA 5 support SATA DOM |
| Input Output - LAN | 2x RJ45 10GBase-T LAN ports 2x RJ45 Gigabit Ethernet LAN ports 1x RJ45 Dedicated IPMI LAN port |
| Input Output - USB | 4x USB 3.0 ports (2 rear, 2 headers) 3x USB 2.0 ports (2 headers, 1 Type A) |
| Input Output - Video | 1x VGA port |
| Input Output - Serial Port Header | 1x COM port (header) |
| Chassis - Form Factor | 1U Rackmount |
| Chassis - Model | CSE-113MFAC2-605CB |
| Dimensions and Weight - Height | 1.7" (43mm) |
| Dimensions and Weight - Width | 17.2" (437mm) |
| Dimensions and Weight - Depth | 19.98" (508mm) |
| Dimensions and Weight - Package | 24" (W) x 8.3" (H) x 30" (L) |
| Dimensions and Weight - Available Colors | Black |
| Front Panel - Buttons | Power On/Off button System Reset button UID button |
| Front Panel - LEDs | Power status LED HDD activity LED 2x Network activity LEDs Universal Information (UID) LED |
| Expansion Slots - PCI-Express | 1x PCI-E 3.0 x8 (FHHL) slot |
| Drive Bays - Hot-swap | 8x 2.5" Hot-swap SAS3/SATA3 Drive Bays |
| Backplane | - SAS3/SATA3 Backplane - Optional 2x 2.5" NVMe drives |
| System Cooling - Fans | 4x 4cm fans with optimal fan speed control |
| Power Supply | 600W High-Efficiency Power Supply w/PMBus 1.2, I 2 C, PFC, and Digital Switching |
| Power Supply - Certification | Platinum Certified [ Test Report ] |
| System BIOS - BIOS Type | 128Mb SPI Flash EEPROM with AMI BIOS |
| Operating Environment Compliance - RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Environment Compliance - Environmental Spec | Operating Temperature: 10°C to 35°C (50°F to 95°F) Non-operating Temperature: -40°C to 70°C (-40°F to 158°F) Operating Relative Humidity: 8% to 90% (non-condensing) Non-operating Relative Humidity: 5% to 95% (non-condensing) |
| ProcessorCache - CPU | Intel® Xeon® processor E5-2600 v4 † / v3 family (up to 145W TDP) * Dual Socket R3 (LGA 2011) |
| ProcessorCache - Note | * Please contact Supermicro Technical Support for additional information about frequency optimized CPUs and specialized system optimization. |
| On-Board Devices - SAS | SAS3 (12Gbps) via Broadcom 3108 RAID 0, 1, 5, 6, 10, 50, 60 support 2GB DDR3 Cache |
| Input Output - SAS | 8x SAS3 (12Gbps) ports |
| System BIOS - BIOS Features | Plug and Play (PnP) PCI 2.3 ACPI 3.0 / 4.0 USB Keyboard support SMBIOS 2.7.1 UEFI 2.3.1 |
| Management - Software | IPMI 2.0 Intel® Node Manager 3.0 SuperDoctor® 5 SSM SPM SUM Watch Dog |
| Management - Power Configurations | ACPI Power Management Power-on mode for AC power recovery |
| Power Supply - AC Input | 100-240V, 50-60Hz |
| Input Output - DOM | 2x Super DOM (Disk on Module) ports |
| Dimensions and Weight - Gross Weight | 38 lbs (17.24 kg) |
| Power Supply - DC Output | +3.3V: 15A +5V: 18A +5V standby: 3A +12V: 49A -12V: 0.5A |
| Peripheral Drives - DVD-ROM | 1x Slim DVD-ROM drive (optional) |
| ProcessorCache - Cores Cache | Up to 22 Cores † / Up to 55MB † Cache |
| ProcessorCache - System Bus | QPI up to 9.6 GT/s |
| Product SKUs- Discontinued SKU EOL Please contact sales-rep for alternative options - SYS-1028R-MCT | SuperServer 1028R-MCT ( Black ) |
Отзывы
Загрузка отзывов...
Добавить отзыв
Оплачивайте покупки удобным способом. В интернет-магазине доступно 3 варианта оплаты:
- Наличные при самовывозе или доставке курьером. Специалист свяжется с вами в день доставки, чтобы уточнить время и заранее подготовить сдачу с любой купюры. Вы подписываете товаросопроводительные документы, вносите денежные средства, получаете товар и чек.
- Безналичный расчет при самовывозе или оформлении в интернет-магазине: карты МИР, Visa и MasterCard. Чтобы оплатить покупку, система перенаправит вас на сервер системы ASSIST. Здесь нужно ввести номер карты, срок действия и имя держателя.
- ЮMoney при онлайн-заказе. Для совершения покупки система перенаправит вас на страницу платежного сервиса. Здесь необходимо заполнить форму по инструкции.
Экономьте время на получении заказа. В интернет-магазине доступно 4 варианта доставки:
- Курьерская доставка работает с 9.00 до 19.00. Когда товар поступит на склад, курьерская служба свяжется для уточнения деталей. Специалист предложит выбрать удобное время доставки и уточнит адрес. Осмотрите упаковку на целостность и соответствие указанной комплектации.
- Самовывоз из магазина. Список торговых точек для выбора появится в корзине. Когда заказ поступит на склад, вам придет уведомление. Для получения заказа обратитесь к сотруднику в кассовой зоне и назовите номер.
- Постамат. Когда заказ поступит на точку, на ваш телефон или e-mail придет уникальный код. Заказ нужно оплатить в терминале постамата. Срок хранения — 3 дня.
- Почтовая доставка через почту России. Когда заказ придет в отделение, на ваш адрес придет извещение о посылке. Перед оплатой вы можете оценить состояние коробки: вес, целостность. Вскрывать коробку самостоятельно вы можете только после оплаты заказа. Один заказ может содержать не больше 10 позиций и его стоимость не должна превышать 100 000 р.
