SuperServer 1028R-WTNR
Арт. SYS-1028R-WMR
Нашли дешевле?
| Motherboard | Super X10DRW-E |
| System Memory - Memory Capacity | 16x 288-pin DDR4 DIMM slots Up to 2TB † ECC 3DS LRDIMM, 512GB ECC RDIMM |
| System Memory - Memory Type | 2400 † /2133/1866/1600MHz ECC DDR4 SDRAM 72-bit |
| System Memory - DIMM Sizes | RDIMM: 32GB, 16GB, 8GB, 4GB LRDIMM: 64GB, 32GB 3DS LRDIMM: 128GB |
| System Memory - Memory Voltage | 1.2 V |
| System Memory - Error Detection | Corrects single-bit errors |
| On-Board Devices - Chipset | Intel® C612 chipset |
| On-Board Devices - SATA | SATA3 (6Gbps); RAID 0, 1, 5, 10 |
| On-Board Devices - IPMI | Support for Intelligent Platform Management Interface v.2.0 IPMI 2.0 with virtual media over LAN and KVM-over-LAN support ASPEED AST2400 BMC |
| On-Board Devices - Network Controllers | Intel® i350 Dual Port Gigabit Ethernet Controller Virtual Machine Device Queues reduce I/O overhead Supports 10BASE-T, 100BASE-TX, and 1000BASE-T, RJ45 output 1x Realtek RTL8211E PHY (dedicated IPMI) |
| On-Board Devices - Video | ASPEED AST2400 BMC |
| Input Output - LAN | 2x RJ45 Gigabit Ethernet LAN ports 1x RJ45 Dedicated IPMI LAN port |
| Input Output - USB | 2x USB 3.0 ports (via header) 4x USB 2.0 ports (rear) |
| Input Output - Serial Port Header | 1x Header |
| Chassis - Form Factor | 1U Rackmount |
| Chassis - Model | CSE-514-R400W |
| Front Panel - Buttons | Power On/Off button System Reset button |
| Front Panel - LEDs | Power LED Hard drive activity LED 2x Network activity LEDs System Overheat LED |
| Expansion Slots - PCI-Express | 2x PCI-E 3.0 x16 Full-height, Half-length slots |
| System Cooling - Fans | 4x 40x56mm PWM fan; 2x fans for AOC cooling |
| Power Supply | 400W Redundant Power Supplies w/Power Distributor, PMBus 1.2, I 2 C, and PFC |
| Power Supply - Certification | Gold Certified |
| System BIOS - BIOS Type | 128Mb SPI Flash EEPROM with AMI BIOS |
| Operating Environment Compliance - RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Environment Compliance - Environmental Spec | Operating Temperature: 10°C to 35°C (50°F to 95°F) Non-operating Temperature: -40°C to 70°C (-40°F to 158°F) Operating Relative Humidity: 8% to 90% (non-condensing) Non-operating Relative Humidity: 5% to 95% (non-condensing) |
| ProcessorCache - CPU | Intel® Xeon® processor E5-2600 v4 † / v3 family (up to 145W TDP) * Dual Socket R3 (LGA 2011) |
| ProcessorCache - Note | * Please contact Supermicro Technical Support for additional information about frequency optimized CPUs and specialized system optimization. |
| System BIOS - BIOS Features | Plug and Play (PnP) PCI 2.3 ACPI 1.0 / 2.0 / 3.0 / 4.0 USB Keyboard support SMBIOS 2.7.1 UEFI 2.3.1 |
| Drive Bays - Internal | 2x 2.5" Fixed drive bays with bracket |
| Power Supply - AC Input | 100-240V, 50-60Hz, 6-3A |
| Input Output - Serial ATA | 10x SATA3 (6Gbps) ports |
| Dimensions - Width | 17.2" (437mm) |
| Dimensions - Height | 1.7" (43mm) |
| Dimensions - Depth | 16.9" (429mm) |
| Dimensions - Weight | Net Weight: 16.5 lbs (7.48 kg) Gross Weight: 27 lbs (12.25 kg) |
| Input Output - VGA | 1x VGA port |
| Power Supply - DC Output | +5V standby: 3A +12V: 33A |
| ProcessorCache - Cores Cache | Up to 22 Cores † / Up to 55MB † Cache |
| Power Supply - DC OutputWith Power Distributor | +5V: 25A +3.3V: 25A -12V: 0.6A |
| ProcessorCache - System Bus | QPI up to 9.6 GT/s |
| Product SKUs- Discontinued SKU EOL Please contact sales-rep for alternative options - SYS-1028R-WMR | SuperServer 1028R-WMR |
Отзывы
Загрузка отзывов...
Добавить отзыв
Оплачивайте покупки удобным способом. В интернет-магазине доступно 3 варианта оплаты:
- Наличные при самовывозе или доставке курьером. Специалист свяжется с вами в день доставки, чтобы уточнить время и заранее подготовить сдачу с любой купюры. Вы подписываете товаросопроводительные документы, вносите денежные средства, получаете товар и чек.
- Безналичный расчет при самовывозе или оформлении в интернет-магазине: карты МИР, Visa и MasterCard. Чтобы оплатить покупку, система перенаправит вас на сервер системы ASSIST. Здесь нужно ввести номер карты, срок действия и имя держателя.
- ЮMoney при онлайн-заказе. Для совершения покупки система перенаправит вас на страницу платежного сервиса. Здесь необходимо заполнить форму по инструкции.
Экономьте время на получении заказа. В интернет-магазине доступно 4 варианта доставки:
- Курьерская доставка работает с 9.00 до 19.00. Когда товар поступит на склад, курьерская служба свяжется для уточнения деталей. Специалист предложит выбрать удобное время доставки и уточнит адрес. Осмотрите упаковку на целостность и соответствие указанной комплектации.
- Самовывоз из магазина. Список торговых точек для выбора появится в корзине. Когда заказ поступит на склад, вам придет уведомление. Для получения заказа обратитесь к сотруднику в кассовой зоне и назовите номер.
- Постамат. Когда заказ поступит на точку, на ваш телефон или e-mail придет уникальный код. Заказ нужно оплатить в терминале постамата. Срок хранения — 3 дня.
- Почтовая доставка через почту России. Когда заказ придет в отделение, на ваш адрес придет извещение о посылке. Перед оплатой вы можете оценить состояние коробки: вес, целостность. Вскрывать коробку самостоятельно вы можете только после оплаты заказа. Один заказ может содержать не больше 10 позиций и его стоимость не должна превышать 100 000 р.
