SuperServer 2028TP-DC0R
Арт. SYS-2028R-TXR
Нашли дешевле?
| Motherboard | Super X10DRX |
| System Memory - Memory Capacity | 16x 288-pin DDR4 DIMM slots Up to 2TB † ECC 3DS LRDIMM, 512GB ECC RDIMM |
| System Memory - Memory Type | 2400 † /2133/1866/1600MHz ECC DDR4 SDRAM 72-bit |
| System Memory - DIMM Sizes | RDIMM: 32GB, 16GB, 8GB, 4GB LRDIMM: 64GB, 32GB 3DS LRDIMM: 128GB |
| System Memory - Memory Voltage | 1.2 V |
| System Memory - Error Detection | Corrects single-bit errors |
| On-Board Devices - Chipset | Intel® C612 chipset |
| On-Board Devices - SATA | SATA3 (6Gbps) with RAID 0, 1, 5, 10 |
| On-Board Devices - IPMI | Support for Intelligent Platform Management Interface v.2.0 IPMI 2.0 with virtual media over LAN and KVM-over-LAN support ASPEED AST2400 BMC |
| On-Board Devices - Network Controllers | Intel® i350 Dual Port Gigabit Ethernet Virtual Machine Device Queues reduce I/O overhead Supports 10BASE-T, 100BASE-TX, and 1000BASE-T, RJ45 output 1x Realtek RTL8201N PHY (dedicated IPMI) |
| Input Output - LAN | 2 RJ45 Gigabit Ethernet LAN ports 1 RJ45 Dedicated IPMI LAN port |
| Input Output - USB | 2 USB 3.0 ports (rear) 2 USB 2.0 ports (rear) |
| Input Output - Serial Port Header | 1 COM port (rear) |
| Chassis - Form Factor | 2U Rackmount |
| Chassis - Model | CSE-213XAC-R1K05LP |
| Front Panel - Buttons | Power On/Off button System Reset button |
| Front Panel - LEDs | Power status LED Hard drive activity LED 2 Network activity LEDs System information (overheat/UID) LED Power fail LED |
| Expansion Slots - PCI-Express | 10 PCI-E 3.0 x8 slots 1 PCI-E 2.0 x4 (in x8) slot (Both CPUs need to be installed for full access to PCI-E slots and onboard controllers. See manual block diagram for details.) |
| Drive Bays - Hot-swap | 16 Hot-swap 2.5" drive bays 8 SATA3 ports by default Optional drive support: 16 SAS3 Note: optional storage card is required to support more than 10 drives |
| Backplane | 1x SAS3 / SATA backplane |
| System Cooling - Fans | 4x 8cm 7K RPM, Middle fans |
| System BIOS - BIOS Type | 128Mb SPI Flash EEPROM with AMI BIOS |
| Operating Environment Compliance - RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Environment Compliance - Environmental Spec | Operating Temperature: 10°C to 35°C (50°F to 95°F) Non-operating Temperature: -40°C to 70°C (-40°F to 158°F) Operating Relative Humidity: 8% to 90% (non-condensing) Non-operating Relative Humidity: 5% to 95% (non-condensing) |
| ProcessorCache - CPU | Intel® Xeon® processor E5-2600 v4 † / v3 family (up to 145W TDP) * Dual Socket R3 (LGA 2011) |
| ProcessorCache - Note | * Please contact Supermicro Technical Support for additional information about frequency optimized CPUs and specialized system optimization. |
| System BIOS - BIOS Features | Plug and Play (PnP) PCI 2.3 ACPI 1.0 / 2.0 / 3.0 / 4.0 BIOS rescue hot keys USB Keyboard support SMBIOS 2.7.1 UEFI 2.3.1 |
| Input Output - Serial ATA | 8 SATA3 (6Gbps) ports |
| Input Output - DOM | 2 Super DOM (Disk on Module) ports |
| Input Output - TPM | 1 TPM 1.2 20-pin Header |
| On-Board Devices - Graphics | ASPEED AST2400 BMC |
| Dimensions - Width | 17.2" (437mm) |
| Dimensions - Height | 3.5" (89mm) |
| Dimensions - Depth | 27.76" (705.3mm) |
| Dimensions - Weight | Net Weight: 36 lbs (16.4 kg) Gross Weight: 72 lbs (32.7 kg) |
| Dimensions - Available Colors | Black |
| Input Output - VGA | 1 VGA port |
| Peripheral Bay - Peripheral | 1x 5.25" peripheral drive bay |
| PowerStick Power Supply | 1000W 1U Redundant Power Supplies with PMBus |
| PowerStick Power Supply - Total Output Power | 800W: 100 – 127Vac 1000W: 200 – 240Vac |
| PowerStick Power Supply - DimensionW x H x L | 38 x 40 x 360 mm |
| PowerStick Power Supply - Input | 100-127Vac / 9-7.5A / 50-60Hz 200-240Vac / 6-5A / 50-60Hz |
| PowerStick Power Supply - 12V | Max: 66.7A / Min: 0A (100-127Vac) Max: 83A / Min: 0A (200-240Vac) |
| PowerStick Power Supply - 5Vsb | Max: 4A / Min: 0A |
| PowerStick Power Supply - Output Type | Gold Finger Connector (16 Power Pin, 14 Signal Pin) |
| PowerStick Power Supply - Certification | Titanium Level [ Test Report ] |
| ProcessorCache - Cores Cache | Up to 22 Cores † / Up to 55MB † Cache |
| ProcessorCache - System Bus | QPI up to 9.6 GT/s |
| Product SKUs - SYS-2028R-TXR | SuperServer 2028R-TXR ( Black ) |
| Peripheral Bay - Optional | 1x slim DVD-ROM drive (optional) |
Отзывы
Загрузка отзывов...
Добавить отзыв
Оплачивайте покупки удобным способом. В интернет-магазине доступно 3 варианта оплаты:
- Наличные при самовывозе или доставке курьером. Специалист свяжется с вами в день доставки, чтобы уточнить время и заранее подготовить сдачу с любой купюры. Вы подписываете товаросопроводительные документы, вносите денежные средства, получаете товар и чек.
- Безналичный расчет при самовывозе или оформлении в интернет-магазине: карты МИР, Visa и MasterCard. Чтобы оплатить покупку, система перенаправит вас на сервер системы ASSIST. Здесь нужно ввести номер карты, срок действия и имя держателя.
- ЮMoney при онлайн-заказе. Для совершения покупки система перенаправит вас на страницу платежного сервиса. Здесь необходимо заполнить форму по инструкции.
Экономьте время на получении заказа. В интернет-магазине доступно 4 варианта доставки:
- Курьерская доставка работает с 9.00 до 19.00. Когда товар поступит на склад, курьерская служба свяжется для уточнения деталей. Специалист предложит выбрать удобное время доставки и уточнит адрес. Осмотрите упаковку на целостность и соответствие указанной комплектации.
- Самовывоз из магазина. Список торговых точек для выбора появится в корзине. Когда заказ поступит на склад, вам придет уведомление. Для получения заказа обратитесь к сотруднику в кассовой зоне и назовите номер.
- Постамат. Когда заказ поступит на точку, на ваш телефон или e-mail придет уникальный код. Заказ нужно оплатить в терминале постамата. Срок хранения — 3 дня.
- Почтовая доставка через почту России. Когда заказ придет в отделение, на ваш адрес придет извещение о посылке. Перед оплатой вы можете оценить состояние коробки: вес, целостность. Вскрывать коробку самостоятельно вы можете только после оплаты заказа. Один заказ может содержать не больше 10 позиций и его стоимость не должна превышать 100 000 р.
