GPU SuperServer SYS-420GP-TNR
Арт. SYS-420GP-TNR
2U сервер с Dual Socket P+ (LGA-4189) 3rd Gen Intel Xeon Scalable, память DDR4 до 8TB, 24x 2.5" HDD/SDD.
Нашли дешевле?
| Processor - CPU | Dual Socket P+ (LGA-4189) 3rd Gen Intel® Xeon® Scalable processors |
| Processor - Note | Supports up to 270W TDP CPUs (Air Cooled) |
| System Memory - Memory Voltage | 1.2V |
| On-Board Devices - Chipset | Intel® C621A |
| On-Board Devices - SATA | SATA (6Gbps) ; RAID 0/1/5/10 support |
| Input Output - Video | 1 VGA port |
| PC Health Monitoring - FAN | Fans with tachometer monitoring Status monitor for speed control Pulse Width Modulated (PWM) fan connectors |
| PC Health Monitoring - Temperature | Monitoring for CPU and chassis environment Thermal Control for fan connectors |
| Chassis - Form Factor | 4U Rackmount |
| Chassis - Model | CSE-418G2TS-R4016BP |
| Dimensions and Weight - Height | 7" (178 mm) |
| Dimensions and Weight - Width | 17.2" (437 mm) |
| Dimensions and Weight - Depth | 29" (737 mm) |
| Dimensions and Weight - Package | 26.57" (H) x 27" (W) x 41" (D) |
| Dimensions and Weight - Weight | Gross Weight: 100 lbs (45.3 kg) Net Weight: 65.5 lbs (29.7 kg) |
| System Cooling - Fans | 8 heavy duty fans with optimal fan speed control |
| System BIOS - BIOS Type | AMI 32MB SPI Flash EEPROM |
| Management - Software | SuperCloud Composer® Supermicro Server Manager (SSM) Supermicro Update Manager (SUM) Supermicro SuperDoctor® 5 (SD5) Super Diagnostics Offline (SDO) Supermicro Thin-Agent Service (TAS) SuperServer Automation Assistant (SAA) New! |
| PC Health Monitoring - CPU | Monitors for CPU Cores, Chipset Voltages, Memory 7 +1 Phase-switching voltage regulator |
| Operating Environment - Environmental Spec | Operating Temperature: 10°C to 35°C (50°F to 95°F) Non-operating Temperature: -40°C to 60°C (-40°F to 140°F) Operating Relative Humidity: 8% to 90% (non-condensing) Non-operating Relative Humidity: 5% to 95% (non-condensing) |
| On-Board Devices - Network Connectivity | 2 RJ45 1GbE with Intel® I350 View AOC Options |
| Dimensions and Weight - Available Color | Black Front & Silver Body |
| Drive Bays Storage - M2 | 2 M.2 NVMe/SATA slots (M-key) View M.2 Options |
| GPU - CPU-GPU Interconnect | PCIe 4.0 x16 Switch Dual-Root |
| GPU - GPU-GPU Interconnect | NVIDIA® NVLink® Bridge (optional) |
| Processor - Core Count | Up to 40C/80T; Up to 60MB Cache per CPU |
| System Memory - Memory | Slot Count: 32 DIMM slots Max Memory (2DPC): Up to 8TB 3200MT/s ECC DDR4 RDIMM/LRDIMM Supports Intel® Optane™ persistent memory 200 series View Memory Options |
| Management - Power configurations | Power-on mode for AC power recovery ACPI Power Management |
| GPU - Max GPU Count | Up to 10 double-width or 10 single-width GPUs |
| Security - Hardware | Trusted Platform Module (TPM) 2.0 Silicon Root of Trust (RoT) – NIST 800-193 Compliant |
| Expansion Slots - PCI-Express PCIe Configuration | Default 12 PCIe 4.0 x16 FHFL slots View AOC Options |
| Drive Bays Storage - Drive Bays Configuration | Default: Total 24 bays 8 front hot-swap 2.5" NVMe drive bays 16 front hot-swap 2.5" SAS/SATA drive bays Option A: Total 24 bays 24 front hot-swap 2.5" NVMe*/SAS/SATA drive bays (*NVMe support may require additional storage controller and/or cables, please see the optional parts list for details) View NVMe Options View Drive Options |
| GPU - Supported GPU | NVIDIA PCIe: H100, L40, RTX A5500, A40, RTX A6000, RTX A5000, RTX A4500, RTX A4000, RTX A2000, A40, A30, A16, A2, A100, A10 Intel PCIe: Intel Data Center GPU Flex 170 View GPU Options |
| Security - Features | Cryptographically Signed Firmware Secure Boot Secure Firmware Updates Automatic Firmware Recovery System Lockdown |
Отзывы
Загрузка отзывов...
Добавить отзыв
Оплачивайте покупки удобным способом. В интернет-магазине доступно 3 варианта оплаты:
- Наличные при самовывозе или доставке курьером. Специалист свяжется с вами в день доставки, чтобы уточнить время и заранее подготовить сдачу с любой купюры. Вы подписываете товаросопроводительные документы, вносите денежные средства, получаете товар и чек.
- Безналичный расчет при самовывозе или оформлении в интернет-магазине: карты МИР, Visa и MasterCard. Чтобы оплатить покупку, система перенаправит вас на сервер системы ASSIST. Здесь нужно ввести номер карты, срок действия и имя держателя.
- ЮMoney при онлайн-заказе. Для совершения покупки система перенаправит вас на страницу платежного сервиса. Здесь необходимо заполнить форму по инструкции.
Экономьте время на получении заказа. В интернет-магазине доступно 4 варианта доставки:
- Курьерская доставка работает с 9.00 до 19.00. Когда товар поступит на склад, курьерская служба свяжется для уточнения деталей. Специалист предложит выбрать удобное время доставки и уточнит адрес. Осмотрите упаковку на целостность и соответствие указанной комплектации.
- Самовывоз из магазина. Список торговых точек для выбора появится в корзине. Когда заказ поступит на склад, вам придет уведомление. Для получения заказа обратитесь к сотруднику в кассовой зоне и назовите номер.
- Постамат. Когда заказ поступит на точку, на ваш телефон или e-mail придет уникальный код. Заказ нужно оплатить в терминале постамата. Срок хранения — 3 дня.
- Почтовая доставка через почту России. Когда заказ придет в отделение, на ваш адрес придет извещение о посылке. Перед оплатой вы можете оценить состояние коробки: вес, целостность. Вскрывать коробку самостоятельно вы можете только после оплаты заказа. Один заказ может содержать не больше 10 позиций и его стоимость не должна превышать 100 000 р.
