SuperServer 5018D-MF
Арт. SYS-5018D-FN8T
Нашли дешевле?
| Motherboard | Super X10SDV-TP8F |
| System Memory - Memory Capacity | 4x DDR4 DIMM sockets Supports up to 128GB DDR4 ECC RDIMM Supports up to 64GB DDR4 ECC/non-ECC UDIMM |
| System Memory - Memory Type | 2133/1866/1600MHz ECC DDR4 ECC RDIMM and ECC/Non-ECC UDIMM |
| System Memory - DIMM Sizes | 32GB, 16GB, 8GB, 4GB |
| System Memory - Memory Voltage | 1.2 V |
| System Memory - Error Detection | Corrects single-bit errors Detects double-bit errors (using ECC memory) |
| On-Board Devices - SATA | SoC controller for SATA3 (6Gbps) ports |
| On-Board Devices - IPMI | IPMI 2.0 with virtual media over LAN and KVM-over-LAN support Dedicated RJ45 IPMI LAN port |
| On-Board Devices - Network Controllers | Dual 10G SFP+ from D-1500 SoC Quad 1GbE with Intel I350-AM4 Dual 1GbE with Intel I210 |
| Input Output - SATA | 4x SATA3 (6Gbps) ports |
| Input Output - LAN | 2x 10G SFP+ ports 6x RJ45 Gigabit Ethernet LAN ports 1x RJ45 Dedicated IPMI LAN port |
| Input Output - USB | 2x USB 3.0 ports (front) |
| Chassis - Form Factor | 1U Rackmount |
| Chassis - Model | CSE-505-203B |
| Dimensions and Weight - Height | 1.7" (43mm) |
| Dimensions and Weight - Width | 17.2" (437mm) |
| Dimensions and Weight - Depth | 9.8" (249mm) |
| Dimensions and Weight - Weight | Net Weight: 8 lbs (3.63 kg) Gross Weight: 12 lbs (5.44 kg) |
| Dimensions and Weight - Available Colors | Black |
| Front Panel - Buttons | Power On/Off button System Reset button |
| Front Panel - LEDs | Power LED Hard drive activity LED 2x Network activity LEDs System Overheat LED Information LED (temp., status) |
| System Cooling - Fans | Passive Heatsink, 40mm chassis fan |
| Power Supply | 200W Low Noise AC-DC power supply with PFC |
| Power Supply - AC Voltage | 100 - 240V, 50-60Hz, 2.6 Amp Max |
| Power Supply - 5V | 8.0 Amp (max.) |
| Power Supply - 5V standby | 2.0 Amp (max.) |
| Power Supply - 12V | 16 Amp (max.) |
| Power Supply - -12V | 0.5 Amp (max.) |
| Power Supply - 33V | 8.0 Amp (max.) |
| Power Supply - Certification | Gold Certified |
| System BIOS - BIOS Type | 128Mb SPI Flash with AMI BIOS |
| Operating Environment Compliance - RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Environment Compliance - Environmental Spec | Operating Temperature: 10°C to 40°C (50°F to 104°F) Non-operating Temperature: -40°C to 70°C (-40°F to 158°F) Operating Relative Humidity: 8% to 90% (non-condensing) Non-operating Relative Humidity: 5% to 95% (non-condensing) |
| Expansion Slots - PCI-E | 1x PCIe 3.0 x8 slots M.2 PCIe 3.0 x4, M Key 2242/2280/22110 Mini-PCIe with mSATA support |
| ProcessorCache - CPU | Intel® Xeon® processor D-1518 , 2.2GHz; CPU TDP support 35W FCBGA 1667 |
| System BIOS - BIOS Features | PCI 3.0 ACPI 5.0 USB Keyboard support Hardware BIOS Virus protection SMBIOS 2.8 UEFI 2.4 RTC (Real Time Clock) Wakeup |
| Input Output - DOM | 1x SATA DOM (Disk on Module) power connector |
| Drive Bays - HDD | 1x 3.5" or 4x 2.5" fixed drive bays with bracket |
| On-Board Devices - Graphics | BMC integrated ASPEED AST2400 |
| Input Output - Others | TPM 2.0 header |
| Input Output - VGA | 1x VGA Port |
| ProcessorCache - Cores Cache | 4 Cores, 8 Threads / 6MB |
| Product SKUs - SYS-5018D-FN8T | SuperServer 5018D-FN8T ( Black ) |
Отзывы
Загрузка отзывов...
Добавить отзыв
Оплачивайте покупки удобным способом. В интернет-магазине доступно 3 варианта оплаты:
- Наличные при самовывозе или доставке курьером. Специалист свяжется с вами в день доставки, чтобы уточнить время и заранее подготовить сдачу с любой купюры. Вы подписываете товаросопроводительные документы, вносите денежные средства, получаете товар и чек.
- Безналичный расчет при самовывозе или оформлении в интернет-магазине: карты МИР, Visa и MasterCard. Чтобы оплатить покупку, система перенаправит вас на сервер системы ASSIST. Здесь нужно ввести номер карты, срок действия и имя держателя.
- ЮMoney при онлайн-заказе. Для совершения покупки система перенаправит вас на страницу платежного сервиса. Здесь необходимо заполнить форму по инструкции.
Экономьте время на получении заказа. В интернет-магазине доступно 4 варианта доставки:
- Курьерская доставка работает с 9.00 до 19.00. Когда товар поступит на склад, курьерская служба свяжется для уточнения деталей. Специалист предложит выбрать удобное время доставки и уточнит адрес. Осмотрите упаковку на целостность и соответствие указанной комплектации.
- Самовывоз из магазина. Список торговых точек для выбора появится в корзине. Когда заказ поступит на склад, вам придет уведомление. Для получения заказа обратитесь к сотруднику в кассовой зоне и назовите номер.
- Постамат. Когда заказ поступит на точку, на ваш телефон или e-mail придет уникальный код. Заказ нужно оплатить в терминале постамата. Срок хранения — 3 дня.
- Почтовая доставка через почту России. Когда заказ придет в отделение, на ваш адрес придет извещение о посылке. Перед оплатой вы можете оценить состояние коробки: вес, целостность. Вскрывать коробку самостоятельно вы можете только после оплаты заказа. Один заказ может содержать не больше 10 позиций и его стоимость не должна превышать 100 000 р.
