SuperServer 5018D-MTLN4F
Арт. SYS-5018D-MHR7N4P
Нашли дешевле?
| Motherboard | Super X10SDV-7TP4F |
| System Memory - Memory Capacity | 4x DDR4 DIMM sockets Supports up to 128GB DDR4 ECC RDIMM Supports up to 64GB DDR4 ECC/non-ECC UDIMM |
| System Memory - Memory Type | 2133/1866/1600MHz ECC DDR4 ECC RDIMM and ECC/Non-ECC UDIMM |
| System Memory - DIMM Sizes | 32GB, 16GB, 8GB, 4GB |
| System Memory - Memory Voltage | 1.2 V |
| System Memory - Error Detection | Corrects single-bit errors Detects double-bit errors (using ECC memory) |
| On-Board Devices - Chipset | System on Chip |
| On-Board Devices - IPMI | Support for Intelligent Platform Management Interface v.2.0 IPMI 2.0 with virtual media over LAN and KVM-over-LAN support |
| On-Board Devices - Network Controllers | Dual 10G SFP+ from D-1500 SoC Dual 1GbE with Intel I210 |
| On-Board Devices - Video | Aspeed AST2400 |
| Input Output - LAN | 2x 10G SFP+ LAN ports 2x 1GbE LAN ports 1 Dedicated IPMI LAN port |
| Input Output - USB | 2 USB 3.0 ports (rear), 5 USB 2.0 (4 via headers and 1 Type A) |
| Input Output - Video | 1 VGA port |
| Chassis - Form Factor | 1U Rackmount |
| Chassis - Model | CSE-813MFTQC-R407CB |
| Dimensions and Weight - Height | 1.7" (43mm) |
| Dimensions and Weight - Width | 17.2" (437mm) |
| Dimensions and Weight - Depth | 19.85" (503mm) |
| Front Panel - Buttons | Power On/Off button |
| Front Panel - LEDs | Network activity LEDs |
| System Cooling - Fans | 4 fans (default), may install up to 6 fans |
| System BIOS - BIOS Type | 128Mb SPI Flash with AMI BIOS |
| Operating Environment Compliance - RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Environment Compliance - Environmental Spec | Operating Temperature: 10°C to 40°C (50°F to 104°F) Non-operating Temperature: -40°C to 70°C (-40°F to 158°F) Operating Relative Humidity: 8% to 90% (non-condensing) Non-operating Relative Humidity: 5% to 95% (non-condensing) |
| ACDC240V Input Redundant Power Supplies | 400W 1U Redundant Power Supplies with PMbus |
| ACDC240V Input Redundant Power Supplies - Total Output Power | 400W |
| ACDC240V Input Redundant Power Supplies - DimensionW x H x L | 54.5 x 40 x 220 mm |
| ACDC240V Input Redundant Power Supplies - Input | 100 - 240Vac / 6.0 - 3.0A / 50-60Hz 200 - 240Vdc / 3.4 - 3.2A (CCC Only) |
| ACDC240V Input Redundant Power Supplies - 12V | Max: 33A / Min: 0.5A |
| ACDC240V Input Redundant Power Supplies - 5V sb | Max: 3A / Min: 0A |
| ACDC240V Input Redundant Power Supplies - Output Type | Gold Finger Connector Mating with Molex 45984-4343 |
| ACDC240V Input Redundant Power Supplies - Certification | Platinum Level Certified [ Test Report ] |
| Expansion Slots - PCI-E | 1 PCI-E 3.0 x8 Full-height slot M.2 PCIe 3.0 x4, M Key 2242/2280/22110 Mini-PCIe with mSATA support |
| ProcessorCache - CPU | Intel® Xeon® processor D-1537 , 1.7GHz-2.3GHz; CPU TDP support 35W FCBGA 1667 |
| System BIOS - BIOS Features | PCI 3.0 ACPI 5.0 USB Keyboard support Hardware BIOS Virus protection SMBIOS 2.8 UEFI 2.4 RTC (Real Time Clock) Wakeup |
| Drive Bays - Internal | 4 Hot-swap 3.5" SATA3/SAS2 drive bays (optional cable needed) |
| Input Output - DOM | 2 SuperDOM (Disk on Module) power connectors |
| Input Output - TPM | TPM 2.0 header |
| Dimensions and Weight - Gross Weight | Net Weight: 20 lbs (9.07kg) Gross Weight: 33 lbs (14.97kg) |
| ProcessorCache - Cores Cache | 8 Cores, 16 Threads / 12MB |
| Product SKUs - SYS-5018D-MHR7N4P | SuperServer 5018D-MHR7N4P ( Silver ) |
| On-Board Devices - SATASAS | SoC controller for 4 SATA3 (6Gbps) ports; RAID 0,1,5,10 RSTe Broadcom 2116 (IT mode) SW controller for 16 SATA3 (6Gbps) ports; SAS2 and SATA3 |
Отзывы
Загрузка отзывов...
Добавить отзыв
Оплачивайте покупки удобным способом. В интернет-магазине доступно 3 варианта оплаты:
- Наличные при самовывозе или доставке курьером. Специалист свяжется с вами в день доставки, чтобы уточнить время и заранее подготовить сдачу с любой купюры. Вы подписываете товаросопроводительные документы, вносите денежные средства, получаете товар и чек.
- Безналичный расчет при самовывозе или оформлении в интернет-магазине: карты МИР, Visa и MasterCard. Чтобы оплатить покупку, система перенаправит вас на сервер системы ASSIST. Здесь нужно ввести номер карты, срок действия и имя держателя.
- ЮMoney при онлайн-заказе. Для совершения покупки система перенаправит вас на страницу платежного сервиса. Здесь необходимо заполнить форму по инструкции.
Экономьте время на получении заказа. В интернет-магазине доступно 4 варианта доставки:
- Курьерская доставка работает с 9.00 до 19.00. Когда товар поступит на склад, курьерская служба свяжется для уточнения деталей. Специалист предложит выбрать удобное время доставки и уточнит адрес. Осмотрите упаковку на целостность и соответствие указанной комплектации.
- Самовывоз из магазина. Список торговых точек для выбора появится в корзине. Когда заказ поступит на склад, вам придет уведомление. Для получения заказа обратитесь к сотруднику в кассовой зоне и назовите номер.
- Постамат. Когда заказ поступит на точку, на ваш телефон или e-mail придет уникальный код. Заказ нужно оплатить в терминале постамата. Срок хранения — 3 дня.
- Почтовая доставка через почту России. Когда заказ придет в отделение, на ваш адрес придет извещение о посылке. Перед оплатой вы можете оценить состояние коробки: вес, целостность. Вскрывать коробку самостоятельно вы можете только после оплаты заказа. Один заказ может содержать не больше 10 позиций и его стоимость не должна превышать 100 000 р.
