SuperServer 5018D-MTRF
Арт. SYS-5018D-MTF
Нашли дешевле?
| Motherboard | Super X10SLM-F |
| System Memory - Memory Capacity | 4x 240-pin DDR3 DIMM slots Supports up to 32 GB DDR3 ECC Un-Buffered memory (UDIMM) |
| System Memory - Memory Type | 1600MHz ECC DDR3 SDRAM 72-bit, 240-pin gold-plated DIMMs |
| System Memory - DIMM Sizes | 8GB, 4GB, 2GB, 1GB |
| System Memory - Memory Voltage | 1.5 V |
| System Memory - Error Detection | Corrects single-bit errors Detects double-bit errors (using ECC memory) |
| On-Board Devices - Chipset | Intel® C224 Express PCH |
| On-Board Devices - SATA | SATA3 (6Gbps) w/ RAID 0, 1, 10, 5 SATA2 (3Gbps) w/ RAID 0, 1 |
| On-Board Devices - IPMI | Support for Intelligent Platform Management Interface v.2.0 IPMI 2.0 with virtual media over LAN and KVM-over-LAN support ASPEED AST2400 BMC with 10/100/1000Mbps |
| On-Board Devices - Network Controllers | Intel® i217LM + Intel® i210AT Controllers Supports 10BASE-T, 100BASE-TX, and 1000BASE-T, RJ45 output 1x Realtek RTL8201N PHY (dedicated IPMI) |
| Input Output - LAN | 2x RJ45 LAN ports 1x RJ45 Dedicated IPMI LAN port |
| Input Output - USB | 4x USB 3.0 ports (1 Type-A, 2+1 via header) 6x USB 2.0 ports (4 rear, 2 via header) |
| Input Output - Serial Port Header | 1x Fast UART 16550 serial port 1x internal header |
| PC Health Monitoring - Voltage | Monitors for CPU Cores, +12V, +3.3V, +5V, +5V Standby, VBAT, HT, Memory, Chipset Voltages. 5-Phase-switching voltage regulator with auto-sense from 0.8375V-1.60V |
| PC Health Monitoring - FAN | Total of five 4-pin fan headers supporting up to 5 fans 5x fans with tachometer status monitoring Status monitor for speed control Status monitor for on/off control Support 3-pin fans (w/o speed control) Low noise fan speed control Pulse Width Modulated (PWM) fan connectors |
| PC Health Monitoring - Temperature | Monitoring for CPU and chassis environment CPU thermal trip support FC temperature sensing logic Thermal Monitor 2 (TM2) support PECI |
| PC Health Monitoring - LED | CPU / System Overheat LED +5V Standby alert LED |
| PC Health Monitoring - Other Features | Chassis intrusion detection Chassis intrusion header |
| Chassis - Form Factor | 1U Rackmount |
| Chassis - Model | CSE-813MTQ-350CB |
| Dimensions and Weight - Height | 1.7" (43mm) |
| Dimensions and Weight - Width | 17.2" (437mm) |
| Dimensions and Weight - Depth | 19.8" (503mm) |
| Dimensions and Weight - Weight | Gross Weight: 30.4 lbs (13.8 kg) Net Weight: 17.6 lbs (8 kg) |
| Dimensions and Weight - Available Colors | Black |
| Front Panel - Buttons | Power On/Off button System Reset button |
| Front Panel - LEDs | Power LED Hard drive activity LED 2x Network activity LEDs System Overheat LED |
| Expansion Slots - PCI-Express | 1x PCI-E 3.0 x8 (in x16) Full-height slot* |
| Drive Bays - Hot-swap | 4x 3.5" Hot-swap SATA3 HDDs w/ RAID |
| Backplane | SAS2/SATA3 HDD Backplane (SAS support requires optional SAS controller) |
| System Cooling - Fans | 4x 4cm 12,500 RPM PWM fans Optional fans to cool add-on cards |
| Power Supply | 350W AC power supply w/ PFC |
| Power Supply - AC Voltage | 100-240 V, 50-60 Hz, 4.2-1.8 Amp |
| Power Supply - 5V | 18 Amp |
| Power Supply - 5V standby | 3 Amp |
| Power Supply - 12V | 29 Amp |
| Power Supply - 33V | 15 Amp |
| Power Supply - Certification | Gold Certified [ Test Report ] |
| System BIOS - BIOS Type | 128Mb SPI Flash EEPROM with AMI BIOS |
| Operating Environment Compliance - RoHS | RoHS2 (2011/65/EU) Compliant |
| Operating Environment Compliance - Environmental Spec | Operating Temperature: 10°C to 35°C (50°F to 95°F) Non-operating Temperature: -40°C to 70°C (-40°F to 158°F) Operating Relative Humidity: 8% to 90% (non-condensing) Non-operating Relative Humidity: 5% to 95% (non-condensing) |
| ProcessorCache - CPU | Intel® Xeon® processor E3-1200 v3/v4 family, 4th Gen Core i3, Pentium, Celeron processors Socket H3 (LGA 1150) |
| System BIOS - BIOS Features | DMI 2.3 PCI 2.3 ACPI 1.0 / 2.0 USB Keyboard support SMBIOS 2.3 |
| Management - Software | IPMI (Intelligent Platform Management Interface) v2.0 with KVM support SuperDoctor® III Watch Dog NMI |
| Management - Power Configurations | ACPI / ACPM Power Management Main Switch Override Mechanism Power-on mode for AC power recovery Internal/External modem ring-on |
| Input Output - Serial ATA | 4x SATA3 (6Gbps) ports 2x SATA2 (3Gbps) ports SATA DOM Power Connector |
| Front Panel - Ports | 2x USB ports 1x Serial COM Port |
| On-Board Devices - VGA | ASPEED AST2400 BMC |
| Input Output - VGA | 1x VGA port |
| Drive Bays - Peripheral Bay | Slim optical drive (optional) |
| Product SKUs- Discontinued SKU EOL Please contact sales-rep for alternative options - SYS-5018D-MTF | SuperServer 5018D-MTF ( Black ) |
Отзывы
Загрузка отзывов...
Добавить отзыв
Оплачивайте покупки удобным способом. В интернет-магазине доступно 3 варианта оплаты:
- Наличные при самовывозе или доставке курьером. Специалист свяжется с вами в день доставки, чтобы уточнить время и заранее подготовить сдачу с любой купюры. Вы подписываете товаросопроводительные документы, вносите денежные средства, получаете товар и чек.
- Безналичный расчет при самовывозе или оформлении в интернет-магазине: карты МИР, Visa и MasterCard. Чтобы оплатить покупку, система перенаправит вас на сервер системы ASSIST. Здесь нужно ввести номер карты, срок действия и имя держателя.
- ЮMoney при онлайн-заказе. Для совершения покупки система перенаправит вас на страницу платежного сервиса. Здесь необходимо заполнить форму по инструкции.
Экономьте время на получении заказа. В интернет-магазине доступно 4 варианта доставки:
- Курьерская доставка работает с 9.00 до 19.00. Когда товар поступит на склад, курьерская служба свяжется для уточнения деталей. Специалист предложит выбрать удобное время доставки и уточнит адрес. Осмотрите упаковку на целостность и соответствие указанной комплектации.
- Самовывоз из магазина. Список торговых точек для выбора появится в корзине. Когда заказ поступит на склад, вам придет уведомление. Для получения заказа обратитесь к сотруднику в кассовой зоне и назовите номер.
- Постамат. Когда заказ поступит на точку, на ваш телефон или e-mail придет уникальный код. Заказ нужно оплатить в терминале постамата. Срок хранения — 3 дня.
- Почтовая доставка через почту России. Когда заказ придет в отделение, на ваш адрес придет извещение о посылке. Перед оплатой вы можете оценить состояние коробки: вес, целостность. Вскрывать коробку самостоятельно вы можете только после оплаты заказа. Один заказ может содержать не больше 10 позиций и его стоимость не должна превышать 100 000 р.
