SuperServer 5019S-MT
Арт. SYS-5019S-MR
Нашли дешевле?
| Motherboard | Super X11SSH-F |
| Processor - CPU | Single Socket H4 (LGA 1151) supports: Intel® Xeon® processor E3-1200 v6/v5, Intel® 7th/6th Gen Core™ i3 CPU TDP up to 80W |
| Processor - Note | BIOS version 2.0 or above is required to support Intel® Xeon® Processor E3-1200 v6 series or 7th Generation Intel® Core™ Processors |
| System Memory - Memory Capacity | 4x 288-pin DDR4 DIMM slots Up to 64GB DDR4 ECC UDIMM |
| System Memory - Memory Type | 2400/2133/1866/1600MHz ECC DDR4 SDRAM 72-bit, 288-pin (UDIMM) gold-plated DIMMs |
| System Memory - DIMM Sizes | 16GB, 8GB, 4GB |
| System Memory - Memory Voltage | 1.2 V |
| System Memory - Error Detection | Corrects single-bit errors Detects double-bit errors (using ECC memory) |
| On-Board Devices - Chipset | Intel® C236 chipset |
| On-Board Devices - SATA | SATA3 (6Gbps) via C236 controller RAID 0, 1, 5, 10 support |
| On-Board Devices - IPMI | Support for Intelligent Platform Management Interface v.2.0 IPMI 2.0 with virtual media over LAN and KVM-over-LAN support ASPEED AST2400 BMC |
| On-Board Devices - Network Controllers | Dual Intel® I210-AT Gigabit Ethernet LAN ports Supports 10BASE-T, 100BASE-TX, and 1000BASE-T, RJ45 output |
| On-Board Devices - Video | ASPEED AST2400 BMC |
| Input Output - SATA | 8 SATA3 (6Gbps) ports |
| Input Output - LAN | 2 RJ45 Gigabit Ethernet LAN ports 1 RJ45 Dedicated IPMI LAN port |
| Input Output - USB | 5 USB 3.0 ports (2 rear + 2 headers + 1 Type A) 6 USB 2.0 ports (2 rear + 4 headers) |
| Input Output - Video | 1 VGA port |
| Input Output - Serial Port Header | 2 COM ports (1 rear, 1 front) |
| Input Output - SuperDOM | 2 SuperDOM (Disk on Module) ports with built-in power |
| PC Health Monitoring - Voltage | Monitors for CPU Cores, +3.3V, +5V, +12V, +5V Standby, VBAT, HT, Memory, Chipset Voltages. |
| PC Health Monitoring - FAN | Total of 5 fan headers supporting up to 5 fans 4 fans with tachometer status monitoring Status monitor for speed control Status monitor for on/off control Low noise fan speed control Pulse Width Modulated (PWM) fan connectors |
| PC Health Monitoring - Temperature | Monitoring for CPU and chassis environment CPU thermal trip support I 2 C temperature sensing logic Thermal Monitor 2 (TM2) support PECI |
| PC Health Monitoring - LED | System Information LED Suspend static indicator LED UID/Remote UID |
| PC Health Monitoring - Other Features | Chassis intrusion detection Chassis intrusion header RoHS, Halogen Free |
| Chassis - Form Factor | 1U Rackmount |
| Chassis - Model | CSE-813MFTQC-R407CB |
| Dimensions and Weight - Height | 1.7" (43mm) |
| Dimensions and Weight - Width | 17.2" (437mm) |
| Dimensions and Weight - Depth | 19.85" (503mm) |
| Dimensions and Weight - Package | 8.5" (H) x 24" (W) x 29.5" (D) |
| Dimensions and Weight - Weight | Gross Weight: 33 lbs (15.0 kg) Net Weight: 20 lbs (9.1 kg) |
| Dimensions and Weight - Available Colors | Black |
| Front Panel - Buttons | Power On/Off button System Reset button |
| Front Panel - LEDs | Power LED Hard drive activity LED 2 Network activity LEDs System Information LED |
| Expansion Slots - PCI-Express | 1 PCI-E 3.0 x8 (in x16) AOC slot |
| Expansion Slots - M2 | 1x M.2 Interface: PCI-E 3.0 x2 Form Factor: 2280 Key: M-Key Double Height Connector |
| Drive Bays - Hot-swap | 4 Hot-swap 3.5" SATA3 drive bays |
| Peripheral Drives - Optional | Optional 2.5" drive adapter Optional slim DVD drive |
| Backplane | SAS/SATA HDD Backplane (SAS support requires optional SAS controller) |
| System Cooling - Fans | 4x 40x28mm 4-pin PWM Cooling Fans Optional 1x 40x28mm PWM fan |
| System BIOS - BIOS Type | 8MB SPI Flash EEPROM with AMI BIOS |
| Operating Environment Compliance - RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Environment Compliance - Environmental Spec | Operating Temperature: 10°C to 35°C (50°F to 95°F) Non-operating Temperature: -40°C to 70°C (-40°F to 158°F) Operating Relative Humidity: 8% to 90% (non-condensing) Non-operating Relative Humidity: 5% to 95% (non-condensing) |
| Product SKUs - SYS-5019S-MR | SuperServer 5019S-MR ( Black ) |
| ACDC240V Input Redundant Power Supplies | 400W 1U Redundant Power Supplies with PMbus |
| ACDC240V Input Redundant Power Supplies - Total Output Power | 400W |
| ACDC240V Input Redundant Power Supplies - DimensionW x H x L | 54.5 x 40 x 220 mm |
| ACDC240V Input Redundant Power Supplies - Input | 100 - 240Vac / 6.0 - 3.0A / 50-60Hz 200 - 240Vdc / 3.4 - 3.2A (CCC Only) |
| ACDC240V Input Redundant Power Supplies - 12V | Max: 33A / Min: 0.5A |
| ACDC240V Input Redundant Power Supplies - 5V sb | Max: 3A / Min: 0A |
| ACDC240V Input Redundant Power Supplies - Output Type | Gold Finger Connector Mating with Molex 45984-4343 |
| ACDC240V Input Redundant Power Supplies - Certification | Platinum Level Certified [ Test Report ] |
Отзывы
Загрузка отзывов...
Добавить отзыв
Оплачивайте покупки удобным способом. В интернет-магазине доступно 3 варианта оплаты:
- Наличные при самовывозе или доставке курьером. Специалист свяжется с вами в день доставки, чтобы уточнить время и заранее подготовить сдачу с любой купюры. Вы подписываете товаросопроводительные документы, вносите денежные средства, получаете товар и чек.
- Безналичный расчет при самовывозе или оформлении в интернет-магазине: карты МИР, Visa и MasterCard. Чтобы оплатить покупку, система перенаправит вас на сервер системы ASSIST. Здесь нужно ввести номер карты, срок действия и имя держателя.
- ЮMoney при онлайн-заказе. Для совершения покупки система перенаправит вас на страницу платежного сервиса. Здесь необходимо заполнить форму по инструкции.
Экономьте время на получении заказа. В интернет-магазине доступно 4 варианта доставки:
- Курьерская доставка работает с 9.00 до 19.00. Когда товар поступит на склад, курьерская служба свяжется для уточнения деталей. Специалист предложит выбрать удобное время доставки и уточнит адрес. Осмотрите упаковку на целостность и соответствие указанной комплектации.
- Самовывоз из магазина. Список торговых точек для выбора появится в корзине. Когда заказ поступит на склад, вам придет уведомление. Для получения заказа обратитесь к сотруднику в кассовой зоне и назовите номер.
- Постамат. Когда заказ поступит на точку, на ваш телефон или e-mail придет уникальный код. Заказ нужно оплатить в терминале постамата. Срок хранения — 3 дня.
- Почтовая доставка через почту России. Когда заказ придет в отделение, на ваш адрес придет извещение о посылке. Перед оплатой вы можете оценить состояние коробки: вес, целостность. Вскрывать коробку самостоятельно вы можете только после оплаты заказа. Один заказ может содержать не больше 10 позиций и его стоимость не должна превышать 100 000 р.
