SuperServer 5019S-WR
Арт. SYS-5019S-TN4
Нашли дешевле?
| Motherboard | Super X11SSV-M4F; Super X11SSV-M4F; Super X11SSV-M4F; Super X11SSV-M4F |
| Processor - CPU | Single Socket FCBGA 1440 supports: Intel® Xeon® processor E3-1585 v5, 4-Core, 8 Threads, 65W |
| System Memory - Memory Capacity | 2x DDR4 SO-DIMM slots Up to 32GB Unbuffered ECC SO-DIMM, DDR4-2133MHz, in 2 DIMM slots |
| System Memory - Memory Type | 2133/1866/1600MHz ECC DDR4 SODIMMs |
| System Memory - DIMM Sizes | 16GB, 8GB, 4GB |
| System Memory - Memory Voltage | 1.2 V |
| On-Board Devices - Chipset | Intel® C236 chipset |
| On-Board Devices - SATA | SATA3 (6Gbps) via C236 controller RAID 0, 1, 5, 10 support |
| On-Board Devices - IPMI | Support for Intelligent Platform Management Interface v.2.0 IPMI 2.0 with virtual media over LAN and KVM-over-LAN support ASPEED AST2400 BMC |
| On-Board Devices - Network Controllers | Single GbE LAN with Intel® I219LM controller Single GbE LAN with Intel® I210-AT; IPMI shared LAN with I210-AT Dual GbE LAN with Intel® I350-AM2 Supports 10BASE-T, 100BASE-TX, and 1000BASE-T, RJ45 output |
| On-Board Devices - Video | ASPEED AST2400 BMC |
| Input Output - SATA | 4 SATA3 (6Gbps) ports |
| Input Output - LAN | 4 RJ45 Gigabit Ethernet LAN ports 1 RJ45 Shared IPMI LAN port |
| Input Output - USB | 4 USB 3.0 ports (rear) |
| Input Output - Video | 1 VGA port (DVI-A) |
| Input Output - Serial Port Header | 1 COM port in RJ45 socket |
| PC Health Monitoring - Voltage | Monitors for CPU Cores, +3.3V, +5V, +12V, +5V Standby, VBAT, HT, Memory, Chipset Voltages. |
| PC Health Monitoring - FAN | Total of 3 fan headers supporting up to 3 fans 3 fans with tachometer status monitoring Status monitor for speed control Status monitor for on/off control Low noise fan speed control Pulse Width Modulated (PWM) fan connectors |
| PC Health Monitoring - Temperature | Monitoring for CPU and chassis environment CPU thermal trip support I 2 C temperature sensing logic Thermal Monitor 2 (TM2) support PECI |
| PC Health Monitoring - LED | System Information LED Suspend static indicator LED UID/Remote UID |
| PC Health Monitoring - Other Features | Chassis intrusion detection Chassis intrusion header RoHS, Halogen Free |
| Chassis - Form Factor | 1U Rackmount |
| Chassis - Model | CSE-504-203B |
| Dimensions and Weight - Height | 1.7" (43mm) |
| Dimensions and Weight - Width | 17.2" (432mm) |
| Dimensions and Weight - Depth | 9.8" (249mm) |
| Dimensions and Weight - Package | 8.5" (H) x 24" (W) x 29.5" (D) |
| Dimensions and Weight - Weight | Net Weight: 8 lbs (3.62 kg) Gross Weight: 12 lbs (5.44 kg) |
| Dimensions and Weight - Available Colors | Black |
| Front Panel - Buttons | Power On/Off button System Reset button |
| Front Panel - LEDs | Power LED Hard drive activity LED 4 Network activity LEDs System Information LED |
| Expansion Slots - PCI-Express | 1 PCI-E 3.0 x16 slot 1 Mini PCI-E with mSATA support M.2 Interface: PCIe 3.0 x4 and SATA M.2 Form Factor: 2242, 2280 |
| System Cooling - Fans | 3x 40x28mm 4-pin PWM Cooling Fans |
| Power Supply | 200W Low Noise AC-DC power supply with PFC; 200W Low Noise AC-DC power supply with PFC; 200W Low Noise AC-DC power supply with PFC; 200W Low Noise AC-DC power supply with PFC |
| Power Supply - AC Voltage | 100 - 240V, 50-60Hz, 2.6 Amp Max |
| Power Supply - 5V | 8.0 Amp (max.) |
| Power Supply - 5V standby | 2.0 Amp (max.) |
| Power Supply - 12V | 16 Amp (max.) |
| Power Supply - -12V | 0.5 Amp (max.) |
| Power Supply - 33V | 8.0 Amp (max.) |
| Power Supply - Certification | Gold Certified |
| System BIOS - BIOS Type | 8MB SPI Flash EEPROM with AMI BIOS |
| Operating Environment Compliance - RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Environment Compliance - Environmental Spec | Operating Temperature: 10°C to 35°C (50°F to 95°F) Non-operating Temperature: -40°C to 70°C (-40°F to 158°F) Operating Relative Humidity: 8% to 90% (non-condensing) Non-operating Relative Humidity: 5% to 95% (non-condensing) |
| Parts List - Items Included | Part Number; Description; Motherboard / Chassis; MBD-X11SSV-M4F CSE-504-203B; Super X11SSV-M4F Motherboard 1U Chassis; Cable 1; CBL-0082L; Y split , big 4 pin to two RA SATA power extension 15cm, 18AWG; Cable 2; CBL-SAST-0538; SATA,INT,ROUND,ST-RA,29CM,30AWG; FAN-0154L4; 40x40x28 mm, 22.5K RPM, SC813MF Middle Cooling Fan,RoHS/REACH; MCP-120-00063-0N; Riser card bracket for slot-7 in SC504; Drive Tray(s); MCP-220-00051-0N; Single 2.5; MCP-260-00066-0B; 1U I/O shield for X9SPV-M4 use in SC510, SC505, SC504 with EMI Gasket,RoHS/REACH,PBF; Fan Holder; MCP-320-81302-0B; Optional fan tray for one 40x28mm fan in SC813T/SC813LT-single PWS (Fan tray only); Riser Card; RSC-RR1U-E16; RSC-RR1U-E16 with PIC-E x16 output; Part Number; Description; Motherboard / Chassis; MBD-X11SSV-M4F CSE-504-203B; Super X11SSV-M4F Motherboard 1U Chassis; Cable 1; CBL-0082L; Y split , big 4 pin to two RA SATA power extension 15cm, 18AWG; Cable 2; CBL-SAST-0538; SATA,INT,ROUND,ST-RA,29CM,30AWG; FAN-0154L4; 40x40x28 mm, 22.5K RPM, SC813MF Middle Cooling Fan,RoHS/REACH; MCP-120-00063-0N; Riser card bracket for slot-7 in SC504; Drive Tray(s); MCP-220-00051-0N; Single 2.5; MCP-260-00066-0B; 1U I/O shield for X9SPV-M4 use in SC510, SC505, SC504 with EMI Gasket,RoHS/REACH,PBF; Fan Holder; MCP-320-81302-0B; Optional fan tray for one 40x28mm fan in SC813T/SC813LT-single PWS (Fan tray only); Riser Card; RSC-RR1U-E16; RSC-RR1U-E16 with PIC-E x16 output; Part Number; Description; Motherboard / Chassis; MBD-X11SSV-M4F CSE-504-203B; Super X11SSV-M4F Motherboard 1U Chassis; Cable 1; CBL-0082L; Y split , big 4 pin to two RA SATA power extension 15cm, 18AWG; Cable 2; CBL-SAST-0538; SATA,INT,ROUND,ST-RA,29CM,30AWG; FAN-0154L4; 40x40x28 mm, 22.5K RPM, SC813MF Middle Cooling Fan,RoHS/REACH; MCP-120-00063-0N; Riser card bracket for slot-7 in SC504; Drive Tray(s); MCP-220-00051-0N; Single 2.5; MCP-260-00066-0B; 1U I/O shield for X9SPV-M4 use in SC510, SC505, SC504 with EMI Gasket,RoHS/REACH,PBF; Fan Holder; MCP-320-81302-0B; Optional fan tray for one 40x28mm fan in SC813T/SC813LT-single PWS (Fan tray only); Riser Card; RSC-RR1U-E16; RSC-RR1U-E16 with PIC-E x16 output; Part Number; Description; Motherboard / Chassis; MBD-X11SSV-M4F CSE-504-203B; Super X11SSV-M4F Motherboard 1U Chassis; Cable 1; CBL-0082L; Y split , big 4 pin to two RA SATA power extension 15cm, 18AWG; Cable 2; CBL-SAST-0538; SATA,INT,ROUND,ST-RA,29CM,30AWG; FAN-0154L4; 40x40x28 mm, 22.5K RPM, SC813MF Middle Cooling Fan,RoHS/REACH; MCP-120-00063-0N; Riser card bracket for slot-7 in SC504; Drive Tray(s); MCP-220-00051-0N; Single 2.5; MCP-260-00066-0B; 1U I/O shield for X9SPV-M4 use in SC510, SC505, SC504 with EMI Gasket,RoHS/REACH,PBF; Fan Holder; MCP-320-81302-0B; Optional fan tray for one 40x28mm fan in SC813T/SC813LT-single PWS (Fan tray only); Riser Card; RSC-RR1U-E16; RSC-RR1U-E16 with PIC-E x16 output |
| Optional Parts List | Part Number; Description; Rack Mount Kit; MCP-290-50404-0N; Rack Mount Kit for CSE-504-203B; Part Number; Description; Rack Mount Kit; MCP-290-50404-0N; Rack Mount Kit for CSE-504-203B; Part Number; Description; Rack Mount Kit; MCP-290-50404-0N; Rack Mount Kit for CSE-504-203B; Part Number; Description; Rack Mount Kit; MCP-290-50404-0N; Rack Mount Kit for CSE-504-203B |
| System BIOS - BIOS Features | DMI 2.3 PCI 2.3 ACPI 1.0 / 2.0 USB Keyboard support SMBIOS 2.3 |
| Drive Bays - Internal | 1x 3.5" or 4x 2.5" drive bays |
| Input Output - TPM | 1 TPM Header |
| Product SKUs - SYS-5019S-TN4 | SuperServer 5019S-TN4 ( Black ) |
Отзывы
Загрузка отзывов...
Добавить отзыв
Оплачивайте покупки удобным способом. В интернет-магазине доступно 3 варианта оплаты:
- Наличные при самовывозе или доставке курьером. Специалист свяжется с вами в день доставки, чтобы уточнить время и заранее подготовить сдачу с любой купюры. Вы подписываете товаросопроводительные документы, вносите денежные средства, получаете товар и чек.
- Безналичный расчет при самовывозе или оформлении в интернет-магазине: карты МИР, Visa и MasterCard. Чтобы оплатить покупку, система перенаправит вас на сервер системы ASSIST. Здесь нужно ввести номер карты, срок действия и имя держателя.
- ЮMoney при онлайн-заказе. Для совершения покупки система перенаправит вас на страницу платежного сервиса. Здесь необходимо заполнить форму по инструкции.
Экономьте время на получении заказа. В интернет-магазине доступно 4 варианта доставки:
- Курьерская доставка работает с 9.00 до 19.00. Когда товар поступит на склад, курьерская служба свяжется для уточнения деталей. Специалист предложит выбрать удобное время доставки и уточнит адрес. Осмотрите упаковку на целостность и соответствие указанной комплектации.
- Самовывоз из магазина. Список торговых точек для выбора появится в корзине. Когда заказ поступит на склад, вам придет уведомление. Для получения заказа обратитесь к сотруднику в кассовой зоне и назовите номер.
- Постамат. Когда заказ поступит на точку, на ваш телефон или e-mail придет уникальный код. Заказ нужно оплатить в терминале постамата. Срок хранения — 3 дня.
- Почтовая доставка через почту России. Когда заказ придет в отделение, на ваш адрес придет извещение о посылке. Перед оплатой вы можете оценить состояние коробки: вес, целостность. Вскрывать коробку самостоятельно вы можете только после оплаты заказа. Один заказ может содержать не больше 10 позиций и его стоимость не должна превышать 100 000 р.
