SuperServer 5028R-WR
Арт. SYS-5028D-TN4T
Нашли дешевле?
| Motherboard | Super X10SDV-TLN4F; Super X10SDV-TLN4F; Super X10SDV-TLN4F; Super X10SDV-TLN4F |
| System Memory - Memory Capacity | 4x DDR4 DIMM sockets Supports up to 128GB DDR4 ECC RDIMM Supports up to 64GB DDR4 ECC/non-ECC UDIMM |
| System Memory - Memory Type | 2400/2133/1600/1333MHz ECC DDR4 SDRAM |
| System Memory - DIMM Sizes | 32GB, 16GB, 8GB, 4GB |
| System Memory - Memory Voltage | 1.2 V |
| System Memory - Error Detection | Corrects single-bit errors Detects double-bit errors (using ECC memory) |
| On-Board Devices - SATA | SoC controller for SATA3 (6Gbps) ports |
| On-Board Devices - IPMI | Support for Intelligent Platform Management Interface v.2.0 IPMI 2.0 with virtual media over LAN and KVM-over-LAN support |
| On-Board Devices - Network Controllers | Dual LAN via Intel® i350-AM2 Gigabit Ethernet Dual LAN via SoC 10GBase-T Virtual Machine Device Queues reduce I/O overhead Supports 10GBASE-T, 100BASE-T, and 1000BASE-T, RJ45 output 1x Realtek RTL8201N PHY (dedicated IPMI) |
| Input Output - SATA | 6x SATA3 (6Gbps) ports |
| Input Output - LAN | 2x RJ45 Gigabit Ethernet LAN ports 2x RJ45 10GBase-T ports 1x RJ45 Dedicated IPMI LAN port |
| Input Output - USB | 2x USB 3.0 ports (rear) 2x USB 2.0 ports (front panel) |
| Chassis - Form Factor | Mini Tower |
| Chassis - Model | CSE-721TQ-250B |
| Dimensions and Weight - Height | 9.45" (240mm) |
| Dimensions and Weight - Width | 8.27" (210mm) |
| Dimensions and Weight - Depth | 11" (279mm) |
| Dimensions and Weight - Weight | Gross Weight: 15 lbs (6.8 kg) |
| Dimensions and Weight - Available Colors | Black |
| Front Panel - Buttons | Power On/Off button System Reset button |
| Front Panel - LEDs | Power LED Hard drive activity LED Network activity LEDs System Overheat LED |
| Power Supply | 250W Flex ATX Multi-output Bronze Power Supply; 250W Flex ATX Multi-output Bronze Power Supply; 250W Flex ATX Multi-output Bronze Power Supply; 250W Flex ATX Multi-output Bronze Power Supply |
| Power Supply - AC Voltage | 100 - 240V, 50 - 60Hz |
| Power Supply - 5V | Max:14 Amp; Min:0.5 Amp |
| Power Supply - 12V | Max:18 Amp; Min:1 Amp @100V-240V |
| Power Supply - -12V | Max: 0.3 Amp |
| Power Supply - 33V | Max: 12 Amp Min: 0.3Amp |
| Power Supply - Certification | Bronze Certified |
| System BIOS - BIOS Type | 128Mb SPI Flash EEPROM with AMI UEFI BIOS |
| Operating Environment Compliance - RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Environment Compliance - Environmental Spec | Operating Temperature: 0°C to 40°C (32°F to 104°F) Non-operating Temperature: -20°C to 60°C (-4°F to 140°F) Operating Relative Humidity: 10% to 85% (non-condensing) Non-operating Relative Humidity: 10% to 95% (non-condensing) |
| Parts List - Items Included | Part Number; Description; Motherboard / Chassis; MBD-X10SDV-TLN4F CSE-721TQ-250B; Super X10SDV-TLN4F Motherboard 2U Chassis; Air Shroud; MCP-310-00076-0B; SYS-5028 series Mylar Air Shroud,RoHS/REACH; Backplane; CSE-SAS-733TQ; 4x3.5\" SAS2/SATA3 backplane w/SES-II; Cable 1; CBL-0483L; SATA,INT,ROUND,ST-ST,29CM,30AWG; Cable 2; CBL-0473L; SATA,INT,ROUND,ST-ST,21CM,30AWG; Cable 3; CBL-0157L; CBL,SGPIO,2X4F TO 2X4F,P2.54,RIBBON IN RND TUBE,40CM,28AWG; MCP-260-00084-0N; Standard I/O Shield for A1SRM-LN7F with EMI Gasket,RoHS/REACH; Power Supply; PWS-251-1H; 1U 250W Flex ATX Multi-output Bronze Power Supply; Part Number; Description; Motherboard / Chassis; MBD-X10SDV-TLN4F CSE-721TQ-250B; Super X10SDV-TLN4F Motherboard 2U Chassis; Air Shroud; MCP-310-00076-0B; SYS-5028 series Mylar Air Shroud,RoHS/REACH; Backplane; CSE-SAS-733TQ; 4x3.5\" SAS2/SATA3 backplane w/SES-II; Cable 1; CBL-0483L; SATA,INT,ROUND,ST-ST,29CM,30AWG; Cable 2; CBL-0473L; SATA,INT,ROUND,ST-ST,21CM,30AWG; Cable 3; CBL-0157L; CBL,SGPIO,2X4F TO 2X4F,P2.54,RIBBON IN RND TUBE,40CM,28AWG; MCP-260-00084-0N; Standard I/O Shield for A1SRM-LN7F with EMI Gasket,RoHS/REACH; Power Supply; PWS-251-1H; 1U 250W Flex ATX Multi-output Bronze Power Supply; Part Number; Description; Motherboard / Chassis; MBD-X10SDV-TLN4F CSE-721TQ-250B; Super X10SDV-TLN4F Motherboard 2U Chassis; Air Shroud; MCP-310-00076-0B; SYS-5028 series Mylar Air Shroud,RoHS/REACH; Backplane; CSE-SAS-733TQ; 4x3.5\" SAS2/SATA3 backplane w/SES-II; Cable 1; CBL-0483L; SATA,INT,ROUND,ST-ST,29CM,30AWG; Cable 2; CBL-0473L; SATA,INT,ROUND,ST-ST,21CM,30AWG; Cable 3; CBL-0157L; CBL,SGPIO,2X4F TO 2X4F,P2.54,RIBBON IN RND TUBE,40CM,28AWG; MCP-260-00084-0N; Standard I/O Shield for A1SRM-LN7F with EMI Gasket,RoHS/REACH; Power Supply; PWS-251-1H; 1U 250W Flex ATX Multi-output Bronze Power Supply; Part Number; Description; Motherboard / Chassis; MBD-X10SDV-TLN4F CSE-721TQ-250B; Super X10SDV-TLN4F Motherboard 2U Chassis; Air Shroud; MCP-310-00076-0B; SYS-5028 series Mylar Air Shroud,RoHS/REACH; Backplane; CSE-SAS-733TQ; 4x3.5\" SAS2/SATA3 backplane w/SES-II; Cable 1; CBL-0483L; SATA,INT,ROUND,ST-ST,29CM,30AWG; Cable 2; CBL-0473L; SATA,INT,ROUND,ST-ST,21CM,30AWG; Cable 3; CBL-0157L; CBL,SGPIO,2X4F TO 2X4F,P2.54,RIBBON IN RND TUBE,40CM,28AWG; MCP-260-00084-0N; Standard I/O Shield for A1SRM-LN7F with EMI Gasket,RoHS/REACH; Power Supply; PWS-251-1H; 1U 250W Flex ATX Multi-output Bronze Power Supply |
| Optional Parts List | Part Number; Description; DVD-RW; DVM-TEAC-DVDRW-SBT3; BLACK TEAC SLIM DVD-RW SATA DRIVE,HF,RoHS/REACH,PBF; DVD Kit; MCP-220-81502-0N; Slim SATA DVD kit; Power Cable; CBL-PWEX-0645; Big 4 pin male to big 4 pin female, power extension 15cm, 20AWG,RoHS/REACH; Part Number; Description; DVD-RW; DVM-TEAC-DVDRW-SBT3; BLACK TEAC SLIM DVD-RW SATA DRIVE,HF,RoHS/REACH,PBF; DVD Kit; MCP-220-81502-0N; Slim SATA DVD kit; Power Cable; CBL-PWEX-0645; Big 4 pin male to big 4 pin female, power extension 15cm, 20AWG,RoHS/REACH; Part Number; Description; DVD-RW; DVM-TEAC-DVDRW-SBT3; BLACK TEAC SLIM DVD-RW SATA DRIVE,HF,RoHS/REACH,PBF; DVD Kit; MCP-220-81502-0N; Slim SATA DVD kit; Power Cable; CBL-PWEX-0645; Big 4 pin male to big 4 pin female, power extension 15cm, 20AWG,RoHS/REACH; Part Number; Description; DVD-RW; DVM-TEAC-DVDRW-SBT3; BLACK TEAC SLIM DVD-RW SATA DRIVE,HF,RoHS/REACH,PBF; DVD Kit; MCP-220-81502-0N; Slim SATA DVD kit; Power Cable; CBL-PWEX-0645; Big 4 pin male to big 4 pin female, power extension 15cm, 20AWG,RoHS/REACH |
| Expansion Slots - PCI-E | 1x PCI-E 3.0 x16 (Low Profile) slot 1x M.2 PCI-E 3.0 x4, M Key 2242/2280 |
| ProcessorCache - CPU | Intel® Xeon® processor D-1541 FCBGA 1667 supported CPU TDP support 45W System-on-Chip |
| System BIOS - BIOS Features | Plug and Play (PnP) APM 1.2 DMI 2.3 PCI 2.3 ACPI 1.0 / 2.0 / 3.0 / 4.0 USB Keyboard support Hardware BIOS Virus protection SMBIOS 2.7.1 UEFI RTC (Real Time Clock) Wakeup |
| Management - Software | Intel® Node Manager IPMI (Intelligent Platform Management Interface) 2.0 with KVM support SuperDoctor® 5 Watch Dog NMI SUM |
| Input Output - DOM | 1x SATA DOM (Disk on Module) power connector |
| Drive Bays - HDD | 4x 3.5" Hot-swap drive bays 2x 2.5" internal drive bays |
| Drive Bays - Peripheral | 1x slim DVD-ROM drive bay (shared with 1x 2.5" internal drive bay) |
| Power Supply - 5VSB | Max: 2.5 Amp |
| On-Board Devices - Graphics | BMC integrated ASPEED AST2400 |
| Input Output - Others | TPM 2.0 header |
| Input Output - VGA | 1x VGA Port |
| Input Output - Serial Port | 1x COM port (header) |
| Product SKUs - SYS-5028D-TN4T | SuperServer 5028D-TN4T ( Black ) |
Отзывы
Загрузка отзывов...
Добавить отзыв
Оплачивайте покупки удобным способом. В интернет-магазине доступно 3 варианта оплаты:
- Наличные при самовывозе или доставке курьером. Специалист свяжется с вами в день доставки, чтобы уточнить время и заранее подготовить сдачу с любой купюры. Вы подписываете товаросопроводительные документы, вносите денежные средства, получаете товар и чек.
- Безналичный расчет при самовывозе или оформлении в интернет-магазине: карты МИР, Visa и MasterCard. Чтобы оплатить покупку, система перенаправит вас на сервер системы ASSIST. Здесь нужно ввести номер карты, срок действия и имя держателя.
- ЮMoney при онлайн-заказе. Для совершения покупки система перенаправит вас на страницу платежного сервиса. Здесь необходимо заполнить форму по инструкции.
Экономьте время на получении заказа. В интернет-магазине доступно 4 варианта доставки:
- Курьерская доставка работает с 9.00 до 19.00. Когда товар поступит на склад, курьерская служба свяжется для уточнения деталей. Специалист предложит выбрать удобное время доставки и уточнит адрес. Осмотрите упаковку на целостность и соответствие указанной комплектации.
- Самовывоз из магазина. Список торговых точек для выбора появится в корзине. Когда заказ поступит на склад, вам придет уведомление. Для получения заказа обратитесь к сотруднику в кассовой зоне и назовите номер.
- Постамат. Когда заказ поступит на точку, на ваш телефон или e-mail придет уникальный код. Заказ нужно оплатить в терминале постамата. Срок хранения — 3 дня.
- Почтовая доставка через почту России. Когда заказ придет в отделение, на ваш адрес придет извещение о посылке. Перед оплатой вы можете оценить состояние коробки: вес, целостность. Вскрывать коробку самостоятельно вы можете только после оплаты заказа. Один заказ может содержать не больше 10 позиций и его стоимость не должна превышать 100 000 р.
