SuperWorkstation 5038A-iL
Арт. SYS-5028R-WR
Нашли дешевле?
| Motherboard | Super X10SRW-F |
| Processor - CPU | Intel® Xeon® processor E5-2600 v4 † / v3, E5-1600 v4 † / v3 family (up to 145W TDP **) Single Socket R3 (LGA 2011) |
| Processor - Note | ** Motherboard supports this maximum TDP. Please verify your system can thermally support |
| System Memory - Memory Capacity | 8x 288-pin DDR4 DIMM slots Up to 1TB ECC 3DS LRDIMM Up to 512GB ECC LRDIMM Up to 256GB ECC RDIMM |
| System Memory - Memory Type | 2400 † / 2133/1866/1600MHz ECC DDR4 SDRAM 72-bit, 288-pin (RDIMM / LRDIMM) / 284-pin gold-plated DIMMs |
| System Memory - DIMM Sizes | 3DS LRDIMM: 128GB LRDIMM: 64GB, 32GB RDIMM: 32GB, 16GB, 8GB, 4GB |
| System Memory - Memory Voltage | 1.2 V |
| System Memory - Error Detection | Corrects single-bit errors Detects double-bit errors (using ECC memory) |
| On-Board Devices - Chipset | Intel® C612 chipset |
| On-Board Devices - SATA | SATA3 (6Gbps) via C612 controller RAID 0, 1, 10 support |
| On-Board Devices - IPMI | Support for Intelligent Platform Management Interface v.2.0 IPMI 2.0 with virtual media over LAN and KVM-over-LAN support ASPEED AST2400 BMC |
| On-Board Devices - Network Controllers | Intel® i350-AM2 Dual Port Gigabit Ethernet Virtual Machine Device Queues reduce I/O overhead Supports 10BASE-T, 100BASE-TX, and 1000BASE-T, RJ45 output 1 Realtek RTL8201N PHY (dedicated IPMI) |
| On-Board Devices - Video | ASPEED AST2400 BMC |
| Input Output - SATA | 8 SATA3 (6Gbps) ports |
| Input Output - LAN | 2 RJ45 Gigabit Ethernet LAN ports 1 RJ45 Dedicated IPMI LAN port |
| Input Output - USB | 2 USB 2.0 ports (front) 2 USB 2.0 + 2 USB 3.0 ports (rear) |
| Input Output - Video | 1 VGA port |
| Input Output - Serial Port Header | 1 Fast UART 16550 serial port 1 internal header |
| Chassis - Form Factor | 2U Rackmount |
| Chassis - Model | CSE-825TQ-R500WB |
| Front Panel - Buttons | Power On/Off button System Reset button |
| Front Panel - LEDs | Power LED Hard drive activity LED Network activity LEDs System Information LED |
| Expansion Slots - PCI-Express | 4 PCI-E 3.0 x8 Full-height Full-length slots 1 PCI-E 3.0 x8 Low-profile Half-length slot |
| Drive Bays - Hot-swap | 8 Hot-swap 3.5" SATA3 drive bays |
| Backplane | SAS/SATA HDD Backplane (SAS support requires optional SAS controller) |
| System Cooling - Fans | 3x 80x80x38mm 7K RPM Cooling fans |
| System BIOS - BIOS Type | 8MB SPI Flash EEPROM with AMI BIOS |
| Operating Environment Compliance - RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Environment Compliance - Environmental Spec | Operating Temperature: 10°C to 35°C (50°F to 95°F) Non-operating Temperature: -40°C to 70°C (-40°F to 158°F) Operating Relative Humidity: 8% to 90% (non-condensing) Non-operating Relative Humidity: 5% to 95% (non-condensing) |
| Power Supply with Power Distributor | 500W high-efficiency redundant power supplies with PMBus |
| Power Supply with Power Distributor - With Power Distributor | +5V: 30 Amp +3.3V: 24 Amp -12V: 0.6 Amp |
| Power Supply with Power Distributor - Certification | Platinum Certified [ Test Report ] |
| System BIOS - BIOS Features | DMI 2.3 PCI 2.3 ACPI 1.0 / 2.0 USB Keyboard support SMBIOS 2.3 |
| Dimensions - Width | 17.2" (437mm) |
| Dimensions - Height | 3.5" (88.9mm) |
| Dimensions - Depth | 25.5" (648mm) |
| Dimensions - Weight | Gross Weight: 59 lbs (26.7 kg) Net Weight: 34 lbs (15.4 kg) |
| Dimensions - Available Colors | Black |
| Dimensions - Package | 11" (H) x 26.5" (W) x 34.5" (D) |
| Power Supply with Power Distributor - AC Input | 100-240 V, 50-60 Hz, 6.1-2.6 Amp |
| Power Supply with Power Distributor - DC Output | 4 Amp @ +5V standby 41.7 Amp @ +12V |
| Processor - Core Cache | Up to 22 Cores † / Up to 55MB † Cache |
| Product SKUs- Discontinued SKU EOL Please contact sales-rep for alternative options - SYS-5028R-WR | SuperServer 5028R-WR ( Black ) |
Отзывы
Загрузка отзывов...
Добавить отзыв
Оплачивайте покупки удобным способом. В интернет-магазине доступно 3 варианта оплаты:
- Наличные при самовывозе или доставке курьером. Специалист свяжется с вами в день доставки, чтобы уточнить время и заранее подготовить сдачу с любой купюры. Вы подписываете товаросопроводительные документы, вносите денежные средства, получаете товар и чек.
- Безналичный расчет при самовывозе или оформлении в интернет-магазине: карты МИР, Visa и MasterCard. Чтобы оплатить покупку, система перенаправит вас на сервер системы ASSIST. Здесь нужно ввести номер карты, срок действия и имя держателя.
- ЮMoney при онлайн-заказе. Для совершения покупки система перенаправит вас на страницу платежного сервиса. Здесь необходимо заполнить форму по инструкции.
Экономьте время на получении заказа. В интернет-магазине доступно 4 варианта доставки:
- Курьерская доставка работает с 9.00 до 19.00. Когда товар поступит на склад, курьерская служба свяжется для уточнения деталей. Специалист предложит выбрать удобное время доставки и уточнит адрес. Осмотрите упаковку на целостность и соответствие указанной комплектации.
- Самовывоз из магазина. Список торговых точек для выбора появится в корзине. Когда заказ поступит на склад, вам придет уведомление. Для получения заказа обратитесь к сотруднику в кассовой зоне и назовите номер.
- Постамат. Когда заказ поступит на точку, на ваш телефон или e-mail придет уникальный код. Заказ нужно оплатить в терминале постамата. Срок хранения — 3 дня.
- Почтовая доставка через почту России. Когда заказ придет в отделение, на ваш адрес придет извещение о посылке. Перед оплатой вы можете оценить состояние коробки: вес, целостность. Вскрывать коробку самостоятельно вы можете только после оплаты заказа. Один заказ может содержать не больше 10 позиций и его стоимость не должна превышать 100 000 р.
