SuperServer 5038ML-H12TRF
Арт. SYS-5038MD-H24TRF
Продается и поддерживается только в составе готовой системы
Нашли дешевле?
| Motherboard | Super X10SDE-DF |
| PC Health Monitoring - FAN | Cooling zone |
| PC Health Monitoring - Temperature | Monitoring for CPU and chassis environment |
| Chassis - Form Factor | 3U |
| Chassis - Model | CSE-939HX-R1K63B |
| Dimensions and Weight - Height | 5.21" (132 mm) |
| Dimensions and Weight - Width | 17.26" (438 mm) |
| Dimensions and Weight - Depth | 29.5" (749 mm) |
| Dimensions and Weight - Package | 16.1" (H) x 28.35" (W) x 42.36" (D) |
| Dimensions and Weight - Weight | Net Weight: 90 lbs (40.82 kg) Gross Weight: 120 lbs (54.4 kg) |
| Front Panel - Buttons | Power On/Off button |
| Front Panel - LEDs | Power LED Node status LED |
| System Cooling - Fans | 4x 9cm Heavy duty fans with optimal cooling zone |
| Power Supply | 1620W high-efficiency redundant power supply w/ PMBus |
| Power Supply - Certification | Platinum Level [ Test Report ] |
| System BIOS - BIOS Type | 128Mb SPI Flash EEPROM with AMI BIOS |
| Operating Environment Compliance - RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Environment Compliance - Environmental Spec | Operating Temperature: 10°C to 35°C (50°F to 95°F) Non-operating Temperature: -40°C to 70°C (-40°F to 158°F) Operating Relative Humidity: 8% to 90% (non-condensing) Non-operating Relative Humidity: 5% to 95% (non-condensing) |
| ProcessorCache - CPU | Intel® Xeon® processor D-1531 Socket FCBGA 1667 CPU TDP support 45W, 2.2-2.6GHz, 12MB |
| System BIOS - BIOS Features | Plug and Play (PnP) APM 1.2 ACPI 1.0 / 2.0 USB Keyboard support SMBIOS 2.3 RTC (Real Time Clock) Wakeup |
| Power Supply - AC Input | 1000W Output @ 100-120V, 12-10A, 50-60Hz 1200W Output @ 120-140V, 12-10A, 50-60Hz 1620W Output @ 180-240V, 10.5-8A, 50-60Hz |
| System Memory per node - Memory Capacity | 4x DDR4 DIMM sockets Up to 128GB DDR4 VLP ECC RDIMM Up to 64GB DDR4 VLP ECC/non-ECC UDIMM |
| System Memory per node - Memory Type | 2133/2400MHz VLP ECC DDR4 RDIMM and VLP ECC/Non-ECC UDIMM |
| System Memory per node - DIMM Sizes | 32GB, 16GB, 8GB, 4GB |
| System Memory per node - Memory Voltage | 1.2 V |
| System Memory per node - Error Detection | Corrects single-bit errors Detects double-bit errors (using ECC memory) |
| On-Board Devices per node - Chipset | System on Chip (SoC) |
| On-Board Devices per node - SATA | SATA3 (6Gbps) via SoC |
| On-Board Devices per node - IPMI | Support for Intelligent Platform Management Interface v.2.0 IPMI 2.0 with virtual media over LAN and KVM over LAN support ASPEED AST2400 BMC |
| On-Board Devices per node - Headers | 1 Type A USB 3.0 |
| On-Board Devices per node - Graphics | ASPEED AST2400 Graphics (BMC with Graphic controller) |
| Input Output per node - LAN | 2 RJ45 Gigabit Ethernet LAN ports 1 LAN shared for IPMI Remote Management |
| Input Output per node - KVM | 1 VGA, 1 COM and 2 USB 2.0 (with KVM dongle) ports |
| Rear Window each node - Switch | Power / UID |
| Dimensions and Weight - Color | Black |
| Drive Bays per node - Internal | 1x 2.5" internal SATA3 (6Gbps) HDDs per node or 2x 2.5" Slim SSD with Optional kit Enterprise SATA HDD only recommended |
| PC Health Monitoring - CPU | Monitors for CPU Cores, +3.3V, +5V, +12V, +3.3V Standby, +5V Standby, VBAT, Memory, Chipset Voltages. 3-Phase-switching voltage regulator with auto-sense from 0.5V-2.3V |
| Product SKUs- Discontinued SKU EOL Please contact sales-rep for alternative options - SuperServer | SYS-5038MD-H24TRF ( Black ) |
| Power Supply - DC Output | 1000W: +12V/84A; +5Vsb/4A 1200W: +12V/100A; +5Vsb/4A 1620W: +12V/135A; +5Vsb/4A |
| Input Output per node - USB | 2 USB 2.0 via KVM |
| On-Board Devices per node - Network Controllers | Dual LAN via Intel® i350 Gigabit Ethernet Virtual Machine Device Queues reduce I/O overhead Supports 10BASE-T, 100BASE-TX, and 1000BASE-T, RJ45 output |
| ProcessorCache - Cache | 9M Cache, 2.20 GHz |
Отзывы
Загрузка отзывов...
Добавить отзыв
Оплачивайте покупки удобным способом. В интернет-магазине доступно 3 варианта оплаты:
- Наличные при самовывозе или доставке курьером. Специалист свяжется с вами в день доставки, чтобы уточнить время и заранее подготовить сдачу с любой купюры. Вы подписываете товаросопроводительные документы, вносите денежные средства, получаете товар и чек.
- Безналичный расчет при самовывозе или оформлении в интернет-магазине: карты МИР, Visa и MasterCard. Чтобы оплатить покупку, система перенаправит вас на сервер системы ASSIST. Здесь нужно ввести номер карты, срок действия и имя держателя.
- ЮMoney при онлайн-заказе. Для совершения покупки система перенаправит вас на страницу платежного сервиса. Здесь необходимо заполнить форму по инструкции.
Экономьте время на получении заказа. В интернет-магазине доступно 4 варианта доставки:
- Курьерская доставка работает с 9.00 до 19.00. Когда товар поступит на склад, курьерская служба свяжется для уточнения деталей. Специалист предложит выбрать удобное время доставки и уточнит адрес. Осмотрите упаковку на целостность и соответствие указанной комплектации.
- Самовывоз из магазина. Список торговых точек для выбора появится в корзине. Когда заказ поступит на склад, вам придет уведомление. Для получения заказа обратитесь к сотруднику в кассовой зоне и назовите номер.
- Постамат. Когда заказ поступит на точку, на ваш телефон или e-mail придет уникальный код. Заказ нужно оплатить в терминале постамата. Срок хранения — 3 дня.
- Почтовая доставка через почту России. Когда заказ придет в отделение, на ваш адрес придет извещение о посылке. Перед оплатой вы можете оценить состояние коробки: вес, целостность. Вскрывать коробку самостоятельно вы можете только после оплаты заказа. Один заказ может содержать не больше 10 позиций и его стоимость не должна превышать 100 000 р.
