SuperServer 5038ML-H24TR
Арт. SYS-5038MD-H8TRF
Нашли дешевле?
| Motherboard | Super X10SDD-F |
| PC Health Monitoring - FAN | Cooling zone |
| PC Health Monitoring - Temperature | Monitoring for CPU and chassis environment |
| Chassis - Form Factor | 3U |
| Chassis - Model | CSE-938BH-R1K68B |
| Dimensions and Weight - Height | 5.21" (132 mm) |
| Dimensions and Weight - Width | 17.26" (438 mm) |
| Dimensions and Weight - Depth | 23.2" (589 mm) |
| Dimensions and Weight - Package | 11.65" (H) x 26.26" (W) x 34" (D) |
| Dimensions and Weight - Weight | Net Weight: 62.2 lbs (28.21 kg) Gross Weight: 88 lbs (39.92 kg) |
| Front Panel - Buttons | Power On/Off button |
| Front Panel - LEDs | Power LED Node status LED |
| System Cooling - Fans | 4x 8cm Heavy duty fans with optimal cooling zone |
| System BIOS - BIOS Type | 128Mb SPI Flash EEPROM with AMI BIOS |
| Operating Environment Compliance - RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Environment Compliance - Environmental Spec | Operating Temperature: 10°C to 35°C (50°F to 95°F) Non-operating Temperature: -40°C to 70°C (-40°F to 158°F) Operating Relative Humidity: 8% to 90% (non-condensing) Non-operating Relative Humidity: 5% to 95% (non-condensing) |
| ProcessorCache - CPU | Intel® Xeon® processor D-1541 Socket FCBGA 1667 CPU TDP support 45W, 12MB, 8 Cores, 16 Threads, 2.1-2.7GHz |
| System BIOS - BIOS Features | DMI 2.3 ACPI 1.0 / 2.0 USB Keyboard support SMBIOS 2.3 |
| Product SKUs - SuperServer | SYS-5038MD-H8TRF ( Black ) |
| System Memory per node - Memory Capacity | 4x 288-pin DDR4 DIMM slots Supports up to 128 GB DDR4 ECC RDIMM Supports up to 64 GB DDR4 ECC UDIMM |
| System Memory per node - Memory Type | 2133/1866/1600MHz ECC DDR4 RDIMM and ECC/Non-ECC UDIMM |
| System Memory per node - DIMM Sizes | 32GB, 16GB, 8GB, 4GB |
| System Memory per node - Memory Voltage | 1.2 V |
| System Memory per node - Error Detection | Corrects single-bit errors Detects double-bit errors (using ECC memory) |
| Expansion Slots per node - PCI-Express | 1x PCI-E 3.0 x8 Low-profile slot 1x Micro-LP for Dual GbE (pre-installed); 10GbE or IB AOC optional 4x M.2 (2x PCI-E 3.0 x4 + 1x PCI-E 2.0 x4 + 1x PCI-E 2.0 x2) |
| Network Devices per node - Micro-LP NIC | Intel® i350 GbE controller Dual RJ-45 connectors Supports 10BASE-T, 100BASE-TX, and 1000BASE-T, RJ45 output Intel® I/O Acceleration Technology (I/O AT) MicroLP Adapter Matrix (Networking options) |
| On-Board Devices per node - Chipset | System on Chip (SoC) |
| On-Board Devices per node - SATA | SATA3 (6Gbps) via SoC |
| On-Board Devices per node - IPMI | Support for Intelligent Platform Management Interface v.2.0 IPMI 2.0 with virtual media over LAN and KVM over LAN support ASPEED AST2400 BMC |
| On-Board Devices per node - Headers | 1x Type A USB 3.0 |
| On-Board Devices per node - Graphics | ASPEED AST2400 Graphics (BMC with Graphic controller) |
| Input Output per node - SATA | 2x SATA3 (6Gbps) ports |
| Input Output per node - LAN | 2x RJ45 Gigabit Ethernet LAN ports 1x RJ45 Dedicated IPMI LAN port |
| Input Output per node - KVM | 1x VGA, 1x COM and 2x USB 2.0 (with KVM dongle) |
| Rear Window each node - Switch | Power / UID |
| Dimensions and Weight - Color | Black |
| Drive Bays per node - Internal | 2x 3.5" Hot-swap SATA3 (6Gbps) HDDs per node (or 2x 2.5" SATA3 with optional kits); up to 16 HDDs total Enterprise SATA HDD only recommended |
| Power Supply 76mm Width | 1600W 1U Redundant Power Supplies with PMBus |
| Power Supply 76mm Width - Total Output Power | 800W: 100 – 140Vac 1600W: 180 – 240Vac |
| Power Supply 76mm Width - DimensionW x H x L | 76 x 40.4 x 336 mm |
| Power Supply 76mm Width - Input | 100-140Vac / 10-7A / 50-60Hz 180-240Vac / 11-8A / 50-60Hz |
| Power Supply 76mm Width - 12V | Max: 67A / Min: 0A (100-140Vac) Max: 133A / Min: 0A (180-240Vac) |
| Power Supply 76mm Width - 5Vsb | Max: 1A / Min: 0A |
| Power Supply 76mm Width - Output Type | 27 Pairs Gold Finger Connector |
| Power Supply 76mm Width - Certification | Titanium Level [ Test Report ] |
| PC Health Monitoring - CPU | Monitors for CPU Cores, +3.3V, +5V, +12V, +3.3V Standby, +5V Standby, VBAT, Memory, Chipset Voltages. 3-Phase-switching voltage regulator with auto-sense from 0.5V-2.3V |
Отзывы
Загрузка отзывов...
Добавить отзыв
Оплачивайте покупки удобным способом. В интернет-магазине доступно 3 варианта оплаты:
- Наличные при самовывозе или доставке курьером. Специалист свяжется с вами в день доставки, чтобы уточнить время и заранее подготовить сдачу с любой купюры. Вы подписываете товаросопроводительные документы, вносите денежные средства, получаете товар и чек.
- Безналичный расчет при самовывозе или оформлении в интернет-магазине: карты МИР, Visa и MasterCard. Чтобы оплатить покупку, система перенаправит вас на сервер системы ASSIST. Здесь нужно ввести номер карты, срок действия и имя держателя.
- ЮMoney при онлайн-заказе. Для совершения покупки система перенаправит вас на страницу платежного сервиса. Здесь необходимо заполнить форму по инструкции.
Экономьте время на получении заказа. В интернет-магазине доступно 4 варианта доставки:
- Курьерская доставка работает с 9.00 до 19.00. Когда товар поступит на склад, курьерская служба свяжется для уточнения деталей. Специалист предложит выбрать удобное время доставки и уточнит адрес. Осмотрите упаковку на целостность и соответствие указанной комплектации.
- Самовывоз из магазина. Список торговых точек для выбора появится в корзине. Когда заказ поступит на склад, вам придет уведомление. Для получения заказа обратитесь к сотруднику в кассовой зоне и назовите номер.
- Постамат. Когда заказ поступит на точку, на ваш телефон или e-mail придет уникальный код. Заказ нужно оплатить в терминале постамата. Срок хранения — 3 дня.
- Почтовая доставка через почту России. Когда заказ придет в отделение, на ваш адрес придет извещение о посылке. Перед оплатой вы можете оценить состояние коробки: вес, целостность. Вскрывать коробку самостоятельно вы можете только после оплаты заказа. Один заказ может содержать не больше 10 позиций и его стоимость не должна превышать 100 000 р.
