SuperServer 5038ML-H8TRF
Арт. SYS-5038ML-H24TRF
Продается и поддерживается только в составе готовой системы
Нашли дешевле?
| Motherboard | Super X10SLE-DF |
| PC Health Monitoring - FAN | Cooling zone |
| PC Health Monitoring - Temperature | Monitoring for CPU and chassis environment |
| Chassis - Form Factor | 3U |
| Chassis - Model | CSE-939HD-R2K02B |
| Dimensions and Weight - Height | 5.21" (132.5 mm) |
| Dimensions and Weight - Width | 17.5" (444.5 mm) |
| Dimensions and Weight - Depth | 31.15" (791.2 mm) |
| Dimensions and Weight - Package | 16.1" (H) x 28.35" (W) x 42.36" (D) |
| Dimensions and Weight - Weight | Net Weight: 95.0 lbs (43.09 kg) Net Weight w/ 2.5" HDDs: 115 lbs (52.16 kg) Gross Weight: 125 lbs (56.70 kg) |
| System Cooling - Fans | 4x 9cm Heavy duty fans with optimal cooling zone |
| Power Supply | 2000W redundant digital power supplies w/ PMBus |
| Power Supply - Certification | Platinum Level [ Test Report ] |
| System BIOS - BIOS Type | 128Mb SPI Flash EEPROM with AMI BIOS |
| Operating Environment Compliance - RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Environment Compliance - Environmental Spec | Operating Temperature: 10°C to 35°C (50°F to 95°F) Non-operating Temperature: -40°C to 70°C (-40°F to 158°F) Operating Relative Humidity: 8% to 90% (non-condensing) Non-operating Relative Humidity: 5% to 95% (non-condensing) |
| ProcessorCache - CPU | Intel® Xeon® processor E3-1200 v3 family, Intel® 4th/5th Gen Core™ processor family Up to 80W Socket H3 (LGA 1150) |
| System BIOS - BIOS Features | DMI 2.3 ACPI 1.0 / 2.0 USB Keyboard support SMBIOS 2.3 |
| Power Supply - AC Input | 100-120Vac: +12V/91.7A; +5Vsb/4A 120-140Vac: +12V/116.7A; +5Vsb/4A 200-220Vac: +12V/150A; +5Vsb/4A 220-230Vac: +12V/165A; +5Vsb/4A 230-240Vac: +12V/166.7A; +5Vsb/4A |
| System Memory per node - Memory Capacity | 4x 240-pin DDR3 DIMM slots Supports up to 32 GB DDR3 VLP ECC |
| System Memory per node - Memory Type | 1333/1600MHz*** ECC DDR3 (VLP) SDRAM 72-bit, 240-pin gold-plated UDIMMs |
| System Memory per node - DIMM Sizes | 8GB, 4GB, 2GB, 1GB |
| System Memory per node - Memory Voltage | 1.5 V, 1.35 V |
| System Memory per node - Error Detection | Corrects single-bit errors Detects double-bit errors (using ECC memory) |
| On-Board Devices per node - Chipset | Intel® C224 PCH chipset |
| On-Board Devices per node - SATA | 4x SATA3 (6Gbps); 2x per node w/ RAID 0, 1 |
| On-Board Devices per node - IPMI | Support for Intelligent Platform Management Interface v.2.0 IPMI 2.0 with virtual media over LAN and KVM over LAN support ASPEED AST2400 BMC |
| On-Board Devices per node - Graphics | ASPEED AST2400 Graphics (BMC with Graphic controller) |
| Input Output per node - LAN | 4x RJ45 Gigabit Ethernet LAN ports 1x RJ45 Shared IPMI LAN port |
| Input Output per node - KVM | 1x VGA, 1x COM and 2x USB 2.0 (with KVM dongle) |
| Dimensions and Weight - Color | Black |
| Drive Bays per node - Internal | 1x 2.5" SATA3 HDDs per node; up to 24x 2.5" HDDs total OR 2x 2.5" Slim SSDs per node; up to 48x 2.5" SSDs total Enterprise SATA HDD and SSD only recommended |
| PC Health Monitoring - CPU | Monitors for CPU Cores, +3.3V, +5V, +12V, +3.3V Standby, +5V Standby, VBAT, Memory, Chipset Voltages. 3-Phase-switching voltage regulator with auto-sense from 0.5V-2.3V |
| Product SKUs- Discontinued SKU EOL Please contact sales-rep for alternative options - SuperServer | SYS-5038ML-H24TRF ( Black ) |
| Power Supply - Total Output Power | 1100W/1400W/1800W/1980W/2000W |
| Input Output per node - Serial ATA | 4x SATA3 (6Gbps) ports |
| Network Devices per node - Onboard NIC | Intel® i350 GbE controller Quad RJ-45 connectors (Dual RJ-45 per node) Supports 10BASE-T, 100BASE-TX, and 1000BASE-T, RJ45 output Intel® I/O Acceleration Technology (I/O AT) |
| Front Window per node - Switch | Power Button Node Switch |
| Dimensions and Weight - Packing | 720mm (W) x 409mm (H) x 1076mm (L) |
Отзывы
Загрузка отзывов...
Добавить отзыв
Оплачивайте покупки удобным способом. В интернет-магазине доступно 3 варианта оплаты:
- Наличные при самовывозе или доставке курьером. Специалист свяжется с вами в день доставки, чтобы уточнить время и заранее подготовить сдачу с любой купюры. Вы подписываете товаросопроводительные документы, вносите денежные средства, получаете товар и чек.
- Безналичный расчет при самовывозе или оформлении в интернет-магазине: карты МИР, Visa и MasterCard. Чтобы оплатить покупку, система перенаправит вас на сервер системы ASSIST. Здесь нужно ввести номер карты, срок действия и имя держателя.
- ЮMoney при онлайн-заказе. Для совершения покупки система перенаправит вас на страницу платежного сервиса. Здесь необходимо заполнить форму по инструкции.
Экономьте время на получении заказа. В интернет-магазине доступно 4 варианта доставки:
- Курьерская доставка работает с 9.00 до 19.00. Когда товар поступит на склад, курьерская служба свяжется для уточнения деталей. Специалист предложит выбрать удобное время доставки и уточнит адрес. Осмотрите упаковку на целостность и соответствие указанной комплектации.
- Самовывоз из магазина. Список торговых точек для выбора появится в корзине. Когда заказ поступит на склад, вам придет уведомление. Для получения заказа обратитесь к сотруднику в кассовой зоне и назовите номер.
- Постамат. Когда заказ поступит на точку, на ваш телефон или e-mail придет уникальный код. Заказ нужно оплатить в терминале постамата. Срок хранения — 3 дня.
- Почтовая доставка через почту России. Когда заказ придет в отделение, на ваш адрес придет извещение о посылке. Перед оплатой вы можете оценить состояние коробки: вес, целостность. Вскрывать коробку самостоятельно вы можете только после оплаты заказа. Один заказ может содержать не больше 10 позиций и его стоимость не должна превышать 100 000 р.
