IoT SuperServer SYS-521AD-TN2
Арт. SYS-521AD-TN2
Mini-PC с LGA-1700 Intel Core, память DDR4 до 64GB, форм-фактор Mini-ITX.
Нашли дешевле?
| Processor - CPU | Single processor(s) |
| Processor - Note | Supports up to 65W TDP CPUs (Air Cooled) |
| System Memory - Memory Voltage | 1.2V |
| On-Board Devices - Chipset | Intel® Q670E |
| On-Board Devices - SATA | SATA (6Gbps) |
| Input Output - LAN | 1 RJ45 2.5 GbE LAN port (Intel® I225-LM) 1 RJ45 1 GbE LAN port (Intel® I210-AT) |
| Input Output - USB | 2 ports(front) 4 ports(rear) |
| Input Output - Video | 1 HDMI 2.0b port 1 HDMI 1.4 port 2 ports |
| PC Health Monitoring - FAN | Fans with tachometer monitoring Status monitor for speed control Pulse Width Modulated (PWM) fan connectors |
| PC Health Monitoring - Temperature | Monitoring for CPU and chassis environment Thermal Control for 4x 4-pin fan connectors Platform Environmental Control Interface (PECI) |
| Chassis - Form Factor | Compact Mini-Tower |
| Chassis - Model | CSE-721TQ-350B2 |
| Dimensions and Weight - Height | 9.45" (240.03 mm) |
| Dimensions and Weight - Width | 8.27" (210.06 mm) |
| Dimensions and Weight - Depth | 11" (279.4 mm) |
| Dimensions and Weight - Package | 13.78" (H) x 12.4" (W) x 16.14" (D) |
| Dimensions and Weight - Weight | Gross Weight: 15 lbs (6.8 kg) Net Weight: 13.5 lbs (6.12 kg) |
| Front Panel - Buttons | Power On/Off button System Reset button |
| Expansion Slots - M2 | 1 M.2 NVMe slot (E-key 2230) |
| System Cooling - Fans | 1x 4-PIN PWM 12cm Fan(s) |
| System BIOS - BIOS Type | AMI 256MB SPI Flash |
| System BIOS - BIOS Features | ACPI 6.1 SMBIOS 3.0 or later PCI FW 3.0 UEFI 2.7 RTC (Real Time Clock) Wakeup |
| Management - Software | SuperCloud Composer® Supermicro Server Manager (SSM) Supermicro Update Manager (SUM) Supermicro SuperDoctor® 5 (SD5) Super Diagnostics Offline (SDO) Supermicro Thin-Agent Service (TAS) SuperServer Automation Assistant (SAA) New! |
| PC Health Monitoring - CPU | Monitors for CPU Cores, Chipset Voltages, Memory |
| Operating Environment - Environmental Spec | Operating Temperature: 0°C to 35°C (32°F to 95°F) Non-operating Temperature: -40°C to 70°C (-40°F to 158°F) Operating Relative Humidity: 8% to 90% (non-condensing) Non-operating Relative Humidity: 5% to 95% (non-condensing) |
| On-Board Devices - Network Connectivity | 1 RJ45 1GbE with Intel® I210-AT 1 RJ45 2.5GbE with Intel® I225-LM View AOC Options |
| Dimensions and Weight - Available Color | Black |
| Drive Bays Storage - M2 | 1 M.2 PCIe 4.0 x4 NVMe slot (M-key 2280) View M.2 Options |
| Drive Bays Storage - Peripheral Bays | 1 slim DVD bay (optional) |
| Processor - Core Count | Up to 16C/32T; Up to 30MB Cache |
| System Memory - Memory | Slot Count: 2 DIMM slots Max Memory (2DPC): Up to 64GB 3200MT/s non-ECC DDR4 SO-DIMM View Memory Options |
| Management - Power configurations | ACPI Power Management |
| Front Panel - LED | Fan Fail/System Over Heat LED HDD activity LED Network activity LEDs Power status LED |
| Security - Hardware | Trusted Platform Module (TPM) 2.0 |
| Expansion Slots - PCI-Express PCIe Configuration | Default 1 PCIe 5.0 x16 LP slot View AOC Options |
| Drive Bays Storage - Drive Bays Configuration | Default: Total 4 bays 4 front hot-swap 3.5" SATA drive bays View Drive Options |
| Front Panel - Port | USB 3.0 Port(s) |
Отзывы
Загрузка отзывов...
Добавить отзыв
Оплачивайте покупки удобным способом. В интернет-магазине доступно 3 варианта оплаты:
- Наличные при самовывозе или доставке курьером. Специалист свяжется с вами в день доставки, чтобы уточнить время и заранее подготовить сдачу с любой купюры. Вы подписываете товаросопроводительные документы, вносите денежные средства, получаете товар и чек.
- Безналичный расчет при самовывозе или оформлении в интернет-магазине: карты МИР, Visa и MasterCard. Чтобы оплатить покупку, система перенаправит вас на сервер системы ASSIST. Здесь нужно ввести номер карты, срок действия и имя держателя.
- ЮMoney при онлайн-заказе. Для совершения покупки система перенаправит вас на страницу платежного сервиса. Здесь необходимо заполнить форму по инструкции.
Экономьте время на получении заказа. В интернет-магазине доступно 4 варианта доставки:
- Курьерская доставка работает с 9.00 до 19.00. Когда товар поступит на склад, курьерская служба свяжется для уточнения деталей. Специалист предложит выбрать удобное время доставки и уточнит адрес. Осмотрите упаковку на целостность и соответствие указанной комплектации.
- Самовывоз из магазина. Список торговых точек для выбора появится в корзине. Когда заказ поступит на склад, вам придет уведомление. Для получения заказа обратитесь к сотруднику в кассовой зоне и назовите номер.
- Постамат. Когда заказ поступит на точку, на ваш телефон или e-mail придет уникальный код. Заказ нужно оплатить в терминале постамата. Срок хранения — 3 дня.
- Почтовая доставка через почту России. Когда заказ придет в отделение, на ваш адрес придет извещение о посылке. Перед оплатой вы можете оценить состояние коробки: вес, целостность. Вскрывать коробку самостоятельно вы можете только после оплаты заказа. Один заказ может содержать не больше 10 позиций и его стоимость не должна превышать 100 000 р.
