MicroCloud SuperServer SYS-530MT-H8TNR
Арт. SYS-530MT-H8TNR
8 серверов с Dual Socket LGA1200 Intel Xeon E-2300, память DDR4 до 128GB.
Нашли дешевле?
| PC Health Monitoring - FAN | Fan speed control, Dual Cooling Zone |
| PC Health Monitoring - Temperature | Monitoring for CPU and chassis environment |
| Chassis - Form Factor | 3U Rackmount |
| Chassis - Model | CSE-938NH-R2K04BP2 |
| Dimensions and Weight - Height | 5.21" (132 mm) |
| Dimensions and Weight - Width | 17.26" (438 mm) |
| Dimensions and Weight - Depth | 23.2" (589 mm) |
| Dimensions and Weight - Package | 11.65" (H) x 26.26" (W) x 34" (D) |
| Dimensions and Weight - Weight | Gross Weight: 88 lbs (39.92 kg) Net Weight: 62.2 lbs (28.21 kg) |
| Front Panel - Buttons | Power On/Off |
| System Cooling - Fans | 4 Heavy Duty 8cm Fan(s) |
| System BIOS - BIOS Type | AMI 128MB SPI Flash EEPROM |
| Management - Software | SuperCloud Composer® Supermicro Server Manager (SSM) Supermicro Update Manager (SUM) Supermicro SuperDoctor® 5 (SD5) Super Diagnostics Offline (SDO) Supermicro Thin-Agent Service (TAS) SuperServer Automation Assistant (SAA) New! |
| PC Health Monitoring - CPU | Monitors for CPU Cores, +3.3V, +5V, +12V, +3.3V Standby, +5V Standby, VBAT, Memory, Chipset Voltages. 3-Phase-switching voltage regulator with auto-sense from 0.5V-2.3V |
| Operating Environment - Environmental Spec | Operating Temperature: 10°C to 35°C (50°F to 95°F) Non-operating Temperature: -40°C to 70°C (-40°F to 158°F) Operating Relative Humidity: 8% to 90% (non-condensing) Non-operating Relative Humidity: 5% to 95% (non-condensing) |
| Dimensions and Weight - Available Color | Black |
| System Cooling - Air Shroud | 8 Air Shrouds |
| Input Output per Node - LAN | 2 RJ45 1 GbE LAN ports |
| Input Output per Node - USB | 2 USB 2.0 ports 1 Type-C port(front) |
| Input Output per Node - Video | 1 port |
| Drive Bays Storage per Node - M2 | 2 M.2 NVMe/SATA slots (M-key 2280/22110) View M.2 Options |
| Processor per Node - CPU | Single Socket H5 (LGA-1200) Intel® Xeon® processor E-2300 series and 10th Gen. Pentium® Processors |
| Processor per Node - Note | Supports 80W - 95W TDP CPUs (Air Cooled) |
| On-Board Devices per Node - Chipset | Intel® C256 |
| On-Board Devices per Node - SATA | SATA (6Gbps) via Intel® C256; RAID 0/1/5/10 support |
| Management - Power configurations | Power-on mode for AC power recovery ACPI 6.0 Power Management |
| Front Panel - LED | 8 Individual Node Status Indicators Power Failure |
| Operating Environment - ROHS | RoHS Compliant |
| Security - Hardware | Trusted Platform Module (TPM) 2.0 Silicon Root of Trust (RoT) – NIST 800-193 Compliant |
| Security - Features | Cryptographically Signed Firmware Secure Boot Secure Firmware Updates Automatic Firmware Recovery System Lockdown |
| System Memory per Node - Memory Voltage | 1.2V |
| Processor per Node - Core Count | Up to 8C/16T; Up to 16MB Cache |
| System Memory per Node - Memory | Slot Count: 4 DIMM slots Max Memory (2DPC): Up to 128GB 3200MT/s ECC DDR4 UDIMM View Memory Options |
| On-Board Devices per Node - Network Connectivity | No NIC option supported View AOC Options |
| Expansion Slots per Node - PCI-Express PCIe Configuration | Default 1 PCIe 4.0 x8 MicroLP slot 1 PCIe 4.0 x8 (in x16) LP slot View AOC Options |
| Drive Bays Storage per Node - Drive Bays Configuration | Default: Total 2 bays 2 front hot-swap 3.5" NVMe/SAS/SATA drive bays View NVMe Options View Drive Options |
| GPU per Node - Max GPU Count | Up to 1 single-width GPU |
| GPU per Node - Supported GPU | NVIDIA PCIe: T4, L4, A2 View GPU Options |
Отзывы
Загрузка отзывов...
Добавить отзыв
Оплачивайте покупки удобным способом. В интернет-магазине доступно 3 варианта оплаты:
- Наличные при самовывозе или доставке курьером. Специалист свяжется с вами в день доставки, чтобы уточнить время и заранее подготовить сдачу с любой купюры. Вы подписываете товаросопроводительные документы, вносите денежные средства, получаете товар и чек.
- Безналичный расчет при самовывозе или оформлении в интернет-магазине: карты МИР, Visa и MasterCard. Чтобы оплатить покупку, система перенаправит вас на сервер системы ASSIST. Здесь нужно ввести номер карты, срок действия и имя держателя.
- ЮMoney при онлайн-заказе. Для совершения покупки система перенаправит вас на страницу платежного сервиса. Здесь необходимо заполнить форму по инструкции.
Экономьте время на получении заказа. В интернет-магазине доступно 4 варианта доставки:
- Курьерская доставка работает с 9.00 до 19.00. Когда товар поступит на склад, курьерская служба свяжется для уточнения деталей. Специалист предложит выбрать удобное время доставки и уточнит адрес. Осмотрите упаковку на целостность и соответствие указанной комплектации.
- Самовывоз из магазина. Список торговых точек для выбора появится в корзине. Когда заказ поступит на склад, вам придет уведомление. Для получения заказа обратитесь к сотруднику в кассовой зоне и назовите номер.
- Постамат. Когда заказ поступит на точку, на ваш телефон или e-mail придет уникальный код. Заказ нужно оплатить в терминале постамата. Срок хранения — 3 дня.
- Почтовая доставка через почту России. Когда заказ придет в отделение, на ваш адрес придет извещение о посылке. Перед оплатой вы можете оценить состояние коробки: вес, целостность. Вскрывать коробку самостоятельно вы можете только после оплаты заказа. Один заказ может содержать не больше 10 позиций и его стоимость не должна превышать 100 000 р.
