MicroCloud SuperServer SYS-531MC-H8TNR
Арт. SYS-531MC-H8TNR
ATX материнская плата с LGA-1700 сокетом, память DDR5 до 128GB, 8 слотов PCIe.
Нашли дешевле?
| PC Health Monitoring - FAN | Fan speed control, Dual Cooling Zone |
| PC Health Monitoring - Temperature | Monitoring for CPU and chassis environment |
| Chassis - Form Factor | 3U Rackmount |
| Chassis - Model | CSE-938NH-R2K20BP2 |
| Dimensions and Weight - Height | 5.21" (132 mm) |
| Dimensions and Weight - Width | 17.26" (438 mm) |
| Dimensions and Weight - Depth | 23.2" (589 mm) |
| Dimensions and Weight - Package | 11.65" (H) x 26.26" (W) x 34" (D) |
| Dimensions and Weight - Weight | Gross Weight: 88 lbs (39.92 kg) Net Weight: 62.2 lbs (28.21 kg) |
| Front Panel - Buttons | Power On/Off |
| System Cooling - Fans | 4 Heavy Duty 8cm Fan(s) |
| System BIOS - BIOS Type | AMI 256MB SPI Flash EEPROM |
| Management - Software | SuperCloud Composer® Supermicro Server Manager (SSM) Supermicro Update Manager (SUM) Supermicro SuperDoctor® 5 (SD5) Super Diagnostics Offline (SDO) Supermicro Thin-Agent Service (TAS) SuperServer Automation Assistant (SAA) New! |
| PC Health Monitoring - CPU | Monitors for CPU Cores, +3.3V, +5V, +12V, +3.3V Standby, +5V Standby, VBAT, Memory, Chipset Voltages. 3-Phase-switching voltage regulator with auto-sense from 0.5V-2.3V |
| Operating Environment - Environmental Spec | Operating Temperature: 10°C to 35°C (50°F to 95°F) Non-operating Temperature: -40°C to 70°C (-40°F to 158°F) Operating Relative Humidity: 8% to 90% (non-condensing) Non-operating Relative Humidity: 8% to 95% (non-condensing) |
| System Cooling - Air Shroud | 8 Air Shrouds |
| Input Output per Node - USB | 1 Type-C port(front) 2 USB 2.0 Type-A ports |
| Input Output per Node - Video | 1 port |
| Drive Bays Storage per Node - M2 | 2 M.2 NVMe/SATA slots (M-key 2280/22110) View M.2 Options |
| Processor per Node - CPU | Single V0 (LGA-1700) Intel® Xeon® 6300-series/E-2400/Pentium® G7400/G7400T processors |
| Processor per Node - Note | Supports up to 95W TDP CPUs (Air Cooled) |
| On-Board Devices per Node - Chipset | Intel® C266 |
| On-Board Devices per Node - SATA | SATA (6Gbps) ; RAID 0/1 support |
| Management - Power configurations | Power-on mode for AC power recovery ACPI 6.0 Power Management |
| Front Panel - LED | 8 Individual Node Status Indicators Power Failure |
| Operating Environment - ROHS | RoHS Compliant |
| System Memory per Node - Memory Voltage | 1.1V |
| Input Output per Node - TPM | 1 TPM Onboard/port 80 |
| System Memory per Node - Memory | Slot Count: 4 DIMM slots Max Memory (2DPC): Up to 128GB 4400MT/s ECC DDR5 UDIMM View Memory Options |
| On-Board Devices per Node - Network Connectivity | No NIC option supported View AOC Options |
| Expansion Slots per Node - PCI-Express PCIe Configuration | Default 1 PCIe 5.0 x8 (in x16) LP slot 1 PCIe 4.0 x8 (in x8) MicroLP slot View AOC Options |
| Drive Bays Storage per Node - Drive Bays Configuration | Default: Total 2 bays 2 front hot-swap 3.5" NVMe/SAS/SATA drive bays View Drive Options |
| GPU per Node - Max GPU Count | Up to 1 single-width GPU |
Отзывы
Загрузка отзывов...
Добавить отзыв
Оплачивайте покупки удобным способом. В интернет-магазине доступно 3 варианта оплаты:
- Наличные при самовывозе или доставке курьером. Специалист свяжется с вами в день доставки, чтобы уточнить время и заранее подготовить сдачу с любой купюры. Вы подписываете товаросопроводительные документы, вносите денежные средства, получаете товар и чек.
- Безналичный расчет при самовывозе или оформлении в интернет-магазине: карты МИР, Visa и MasterCard. Чтобы оплатить покупку, система перенаправит вас на сервер системы ASSIST. Здесь нужно ввести номер карты, срок действия и имя держателя.
- ЮMoney при онлайн-заказе. Для совершения покупки система перенаправит вас на страницу платежного сервиса. Здесь необходимо заполнить форму по инструкции.
Экономьте время на получении заказа. В интернет-магазине доступно 4 варианта доставки:
- Курьерская доставка работает с 9.00 до 19.00. Когда товар поступит на склад, курьерская служба свяжется для уточнения деталей. Специалист предложит выбрать удобное время доставки и уточнит адрес. Осмотрите упаковку на целостность и соответствие указанной комплектации.
- Самовывоз из магазина. Список торговых точек для выбора появится в корзине. Когда заказ поступит на склад, вам придет уведомление. Для получения заказа обратитесь к сотруднику в кассовой зоне и назовите номер.
- Постамат. Когда заказ поступит на точку, на ваш телефон или e-mail придет уникальный код. Заказ нужно оплатить в терминале постамата. Срок хранения — 3 дня.
- Почтовая доставка через почту России. Когда заказ придет в отделение, на ваш адрес придет извещение о посылке. Перед оплатой вы можете оценить состояние коробки: вес, целостность. Вскрывать коробку самостоятельно вы можете только после оплаты заказа. Один заказ может содержать не больше 10 позиций и его стоимость не должна превышать 100 000 р.
