Hyper A+ Server AS -2015HS-TNR
Арт. AS -2015A-TR
Сервер на базе AMD EPYC™ 4004/4005 или Ryzen™ 7000/9000 series LGA1718, память DDR5-5200 до 192GB, 2 PCIe 5.0 x16.
Нашли дешевле?
| Processor - CPU | Single processor(s) AMD EPYC™ 4004 / 4005 or AMD Ryzen™ 7000 / 9000 Series Processors |
| Processor - Note | Supports 60W - 170W TDP CPUs (Air Cooled) |
| System Memory - Memory Voltage | 1.1V |
| On-Board Devices - Chipset | AMD B650 |
| On-Board Devices - SATA | SATA (6Gbps) ; RAID 0/1 support |
| Input Output - LAN | 1 RJ45 1 GbE Dedicated BMC LAN port |
| Input Output - USB | 3 Type-A ports(Rear) 2 Type-C ports(Rear) 1 Type-C port(Rear) |
| Input Output - Video | 1 VGA port 1 DisplayPort 1.4 port 1 HDMI 2 port |
| PC Health Monitoring - Voltage | +1.0V PCH, +1.8V PCH, +12V, +3.3V, +5V, +5V standby, 1.05 (PCH), 3.3V standby, 5 (4-pin), CPU, CPU temperature, CPU thermal trip support, PCH temperature, System temperature, VBAT, VRM |
| PC Health Monitoring - FAN | Status monitor for speed control |
| PC Health Monitoring - Temperature | CPU thermal trip support, Monitoring for CPU and chassis environment, PECI |
| PC Health Monitoring - Other Features | 8-pin 12v DC power connector, ACPI power management, ATX Power connector, Chassis intrusion header, Control of power-on for recovery from AC power loss, CPU thermal trip support for processor |
| Chassis - Form Factor | 2U |
| Chassis - Model | CSE-825TQC-R802LPB |
| Dimensions and Weight - Height | 3.5" (89 mm) |
| Dimensions and Weight - Width | 17.2" (437 mm) |
| Dimensions and Weight - Depth | 25.5" (647 mm) |
| Dimensions and Weight - Package | 11.4" (H) x 26.7" (W) x 34.5" (D) |
| Dimensions and Weight - Weight | Gross Weight: 52 lbs (23.59 kg) Net Weight: 37 lbs (16.78 kg) |
| Front Panel - Buttons | Power On/Off button System Reset button |
| System Cooling - Fans | 3x 80mm Fan(s) |
| System BIOS - BIOS Type | AMI 32MB SPI Flash |
| Input Output - Audio | Rear Audio |
| Management - Software | SuperCloud Composer® Supermicro Server Manager (SSM) Supermicro Update Manager (SUM) Supermicro SuperDoctor® 5 (SD5) Super Diagnostics Offline (SDO) Supermicro Thin-Agent Service (TAS) SuperServer Automation Assistant (SAA) New! |
| Input Output - TPM | 1 TPM header |
| Operating Environment - Environmental Spec | Operating Temperature: 10°C to 35°C (50°F to 95°F) Non-operating Temperature: -40°C to 60°C (-40°F to 140°F) Operating Relative Humidity: 8% to 90% (non-condensing) Non-operating Relative Humidity: 5% to 95% (non-condensing) |
| On-Board Devices - Network Connectivity | 1 RJ45 1GbE with Realtek RTL8211F PHY (dedicated IPMI) 2 RJ45 1GbE with Intel® I210-AT View AOC Options |
| Dimensions and Weight - Available Color | Black |
| Drive Bays Storage - M2 | 2 M.2 PCIe 5.0 x4 NVMe slots (M-key 2280/22110) View M.2 Options |
| System Cooling - Air Shroud | 1 Air Shroud |
| GPU - CPU-GPU Interconnect | PCIe 5.0 x16 CPU-to-GPU Interconnect |
| Processor - Core Count | Up to 16C/32T |
| System Memory - Memory | Slot Count: 4 DIMM slots Max Memory (2DPC): Up to 192GB 5200MT/s ECC/non-ECC DDR5 UDIMM View Memory Options |
| Management - Power configurations | ACPI 6.0 Power Management |
| Front Panel - LED | HDD activity LED Network Activity LEDs Power Fail LED Power status LED System Information LED |
| GPU - Max GPU Count | Up to 1 double-width or 2 single-width GPUs |
| Security - Hardware | Trusted Platform Module (TPM) 2.0 Silicon Root of Trust (RoT) – NIST 800-193 Compliant |
| Expansion Slots - PCI-Express PCIe Configuration | Default 1 PCIe 4.0 x4 LP slot 2 PCIe 5.0 x16 LP slots View AOC Options |
| Drive Bays Storage - Drive Bays Configuration | Default: Total 8 bays 8 front hot-swap 3.5" SAS/SATA drive bays View Drive Options |
| GPU - Supported GPU | NVIDIA PCIe: RTX A2000, L4 View GPU Options |
| Security - Features | Supply Chain Security: Remote Attestation Runtime BMC Protections |
| On-Board Devices - NVMe | NVMe; RAID 0/1 support(Native) |
Отзывы
Загрузка отзывов...
Добавить отзыв
Оплачивайте покупки удобным способом. В интернет-магазине доступно 3 варианта оплаты:
- Наличные при самовывозе или доставке курьером. Специалист свяжется с вами в день доставки, чтобы уточнить время и заранее подготовить сдачу с любой купюры. Вы подписываете товаросопроводительные документы, вносите денежные средства, получаете товар и чек.
- Безналичный расчет при самовывозе или оформлении в интернет-магазине: карты МИР, Visa и MasterCard. Чтобы оплатить покупку, система перенаправит вас на сервер системы ASSIST. Здесь нужно ввести номер карты, срок действия и имя держателя.
- ЮMoney при онлайн-заказе. Для совершения покупки система перенаправит вас на страницу платежного сервиса. Здесь необходимо заполнить форму по инструкции.
Экономьте время на получении заказа. В интернет-магазине доступно 4 варианта доставки:
- Курьерская доставка работает с 9.00 до 19.00. Когда товар поступит на склад, курьерская служба свяжется для уточнения деталей. Специалист предложит выбрать удобное время доставки и уточнит адрес. Осмотрите упаковку на целостность и соответствие указанной комплектации.
- Самовывоз из магазина. Список торговых точек для выбора появится в корзине. Когда заказ поступит на склад, вам придет уведомление. Для получения заказа обратитесь к сотруднику в кассовой зоне и назовите номер.
- Постамат. Когда заказ поступит на точку, на ваш телефон или e-mail придет уникальный код. Заказ нужно оплатить в терминале постамата. Срок хранения — 3 дня.
- Почтовая доставка через почту России. Когда заказ придет в отделение, на ваш адрес придет извещение о посылке. Перед оплатой вы можете оценить состояние коробки: вес, целостность. Вскрывать коробку самостоятельно вы можете только после оплаты заказа. Один заказ может содержать не больше 10 позиций и его стоимость не должна превышать 100 000 р.
