GrandTwin A+ Server AS -2115GT-HNTR
Арт. AS -2025HS-TNR
Rackmount система на базе Dual AMD EPYC 9004/9005, память DDR5 до 48GB, 12 отсеков для накопителей.
Нашли дешевле?
| Processor - CPU | Dual processor(s) AMD EPYC™ 9004/9005 Series Processors (* AMD EPYC™ 9005 Series drop-in support requires board revision 2.x) |
| Processor - Note | Supports up to 400W TDP CPUs * *Air Cooled CPUs with TDP over 290W only supported under specific conditions. Contact a Supermicro representative for details. * This system supports AMD EPYC™ 9004/9005 Series processors up to 400W TDP |
| System Memory - Memory Voltage | 1.1V |
| On-Board Devices - Chipset | System on Chip |
| Input Output - LAN | 1 RJ45 1 GbE Dedicated BMC LAN port |
| Input Output - USB | 2 USB 3.0 ports(rear) |
| Input Output - Video | 1 VGA port |
| PC Health Monitoring - Voltage | System temperature, Memory temperature, CPU temperature, 3.3V standby, +5V standby, +5V, +3.3V, +12V, CPU thermal trip support |
| PC Health Monitoring - FAN | Fans with tachometer monitoring Status monitor for speed control Pulse Width Modulated (PWM) fan connectors |
| PC Health Monitoring - Temperature | Monitoring for CPU and chassis environment Thermal Control for fan connectors |
| Chassis - Form Factor | 2U |
| Chassis - Model | CSE-HS829-R1K63P-A |
| Dimensions and Weight - Height | 3.5" (88.9 mm) |
| Dimensions and Weight - Width | 17.2" (437 mm) |
| Dimensions and Weight - Depth | 31.6" (803 mm) |
| Dimensions and Weight - Package | 10.4" (H) x 23.8" (W) x 43.6" (D) |
| Dimensions and Weight - Weight | Gross Weight: 69 lbs (31.3 kg) Net Weight: 39 lbs (17.7 kg) |
| Front Panel - Buttons | Power On/Off UID button |
| System Cooling - Fans | 4x 8cm heavy duty fans with optimal fan speed control |
| System BIOS - BIOS Type | AMI 32MB SPI Flash EEPROM |
| System BIOS - BIOS Features | ACPI 6.4 Plug and Play (PnP) SMBIOS 3.5 or later UEFI 2.8 USB Keyboard support |
| Management - Software | SuperCloud Composer® Supermicro Server Manager (SSM) Supermicro Update Manager (SUM) Supermicro SuperDoctor® 5 (SD5) Super Diagnostics Offline (SDO) Supermicro Thin-Agent Service (TAS) OOB Management Package (SFT-OOB-LIC ) SuperServer Automation Assistant (SAA) New! |
| Operating Environment - Environmental Spec | Operating Temperature: 10°C to 35°C (50°F to 95°F) Non-operating Temperature: -30°C to 60°C (-22°F to 140°F) Operating Relative Humidity: 8% to 80% (non-condensing) Non-operating Relative Humidity: 8% to 90% (non-condensing) |
| On-Board Devices - Network Connectivity | Via AIOM View AIOM Options View AOC Options |
| Dimensions and Weight - Available Color | Black front & silver body |
| Drive Bays Storage - M2 | 2 M.2 PCIe 3.0 x4 NVMe slots (M-key 2280/22110) View M.2 Options |
| System Cooling - Air Shroud | 2 Air Shrouds |
| GPU - CPU-GPU Interconnect | PCIe 5.0 x16 CPU-to-GPU Interconnect |
| GPU - GPU-GPU Interconnect | PCIe |
| Processor - Core Count | Up to 320C/640T |
| System Memory - Memory | Slot Count: 24 DIMM slots Max Memory (1DPC): Up to 6TB 4800MT/s ECC DDR5 RDIMM (AMD EPYC™ 9004 Series Processor) Max Memory (1DPC): Up to 6TB 6000MT/s ECC DDR5 RDIMM (AMD EPYC™ 9005 Series Processor) View Memory Options |
| Management - Power configurations | ACPI Power Management Power-on mode control for AC power loss recovery Power button override mechanism, |
| Front Panel - LED | HDD activity LAN1 activity Power status System information |
| GPU - Max GPU Count | Up to 2 double-width or 2 single-width GPUs |
| Security - Hardware | Trusted Platform Module (TPM) 2.0 Silicon Root of Trust (RoT) – NIST 800-193 Compliant |
| Expansion Slots - PCI-Express PCIe Configuration | Default 1 PCIe 5.0 x16 AIOM slot (OCP 3.0 compatible) Option A* 1 PCIe 5.0 x16 (in x16) FHFL double-width slot 1 PCIe 5.0 x16 AIOM slot (OCP 3.0 compatible) Option B* 2 PCIe 5.0 x8 (in x16) FHFL slots 1 PCIe 5.0 x16 AIOM slot (OCP 3.0 compatible) Option C* 2 PCIe 5.0 x16 (in x16) FHFL double-width slots 1 PCIe 5.0 x16 AIOM slot (OCP 3.0 compatible) Option D* 1 PCIe 5.0 x16 (in x16) FHFL double-width slot 2 PCIe 5.0 x8 (in x16) FHFL slots 1 PCIe 5.0 x16 AIOM slot (OCP 3.0 compatible) Option E* 4 PCIe 5.0 x8 (in x16) FHFL slots 1 PCIe 5.0 x16 AIOM slot (OCP 3.0 compatible) Option F* 4 PCIe 5.0 x16 (in x16) FHFL double-width slots 1 PCIe 5.0 x16 AIOM slot (OCP 3.0 compatible) Option G* 3 PCIe 5.0 x16 (in x16) FHFL double-width slots 2 PCIe 5.0 x8 (in x16) FHFL slots 1 PCIe 5.0 x16 AIOM slot (OCP 3.0 compatible) Option H* 2 PCIe 5.0 x16 (in x16) FHFL double-width slots 4 PCIe 5.0 x8 (in x16) FHFL slots 1 PCIe 5.0 x16 AIOM slot (OCP 3.0 compatible) Option I* 1 PCIe 5.0 x16 (in x16) FHFL double-width slot 6 PCIe 5.0 x8 (in x16) FHFL slots 1 PCIe 5.0 x16 AIOM slot (OCP 3.0 compatible) (*Requires additional parts, please see the optional parts list for details. For more details on PCIe slot configuration options, please refer to the system callout images above.) View AOC Options |
| Drive Bays Storage - Drive Bays Configuration | Default: Total 12 bays 12 front hot-swap 3.5"/2.5" NVMe*/SAS*/SATA* drive bays (*NVMe/SAS/SATA support may require additional storage controller and/or cables) View NVMe Options View Drive Options |
| GPU - Supported GPU | NVIDIA PCIe: H100, H100 NVL, A16, A30, A40, L4, L40S, RTX 4000, RTX 6000 Ada Generation, A100, RTX A4000, RTX A4500, RTX A5000, RTX A6000, T1000, RTX A5500, L40, RTX A2000 View GPU Options |
| Security - Features | Cryptographically Signed Firmware Secure Boot Secure Firmware Updates Automatic Firmware Recovery Supply Chain Security: Remote Attestation Runtime BMC Protections System Lockdown |
| Environmental Recycling - Recycle | Return Server-End of Life Product |
Отзывы
Загрузка отзывов...
Добавить отзыв
Оплачивайте покупки удобным способом. В интернет-магазине доступно 3 варианта оплаты:
- Наличные при самовывозе или доставке курьером. Специалист свяжется с вами в день доставки, чтобы уточнить время и заранее подготовить сдачу с любой купюры. Вы подписываете товаросопроводительные документы, вносите денежные средства, получаете товар и чек.
- Безналичный расчет при самовывозе или оформлении в интернет-магазине: карты МИР, Visa и MasterCard. Чтобы оплатить покупку, система перенаправит вас на сервер системы ASSIST. Здесь нужно ввести номер карты, срок действия и имя держателя.
- ЮMoney при онлайн-заказе. Для совершения покупки система перенаправит вас на страницу платежного сервиса. Здесь необходимо заполнить форму по инструкции.
Экономьте время на получении заказа. В интернет-магазине доступно 4 варианта доставки:
- Курьерская доставка работает с 9.00 до 19.00. Когда товар поступит на склад, курьерская служба свяжется для уточнения деталей. Специалист предложит выбрать удобное время доставки и уточнит адрес. Осмотрите упаковку на целостность и соответствие указанной комплектации.
- Самовывоз из магазина. Список торговых точек для выбора появится в корзине. Когда заказ поступит на склад, вам придет уведомление. Для получения заказа обратитесь к сотруднику в кассовой зоне и назовите номер.
- Постамат. Когда заказ поступит на точку, на ваш телефон или e-mail придет уникальный код. Заказ нужно оплатить в терминале постамата. Срок хранения — 3 дня.
- Почтовая доставка через почту России. Когда заказ придет в отделение, на ваш адрес придет извещение о посылке. Перед оплатой вы можете оценить состояние коробки: вес, целостность. Вскрывать коробку самостоятельно вы можете только после оплаты заказа. Один заказ может содержать не больше 10 позиций и его стоимость не должна превышать 100 000 р.
