GPU A+ Server AS -4126GS-NBR-LCC
Арт. AS -2126FT-HE-LCC
Сервер на базе Dual AMD EPYC 9005/9004, до 6TB DDR5, 24 слота для памяти, 1U форм-фактор.
Нашли дешевле?
| PC Health Monitoring - Voltage | System temperature, Memory temperature, CPU temperature, 3.3V standby, +5V standby, +5V, +3.3V, +12V, CPU thermal trip support |
| PC Health Monitoring - FAN | Fans with tachometer monitoring Status monitor for speed control Pulse Width Modulated (PWM) fan connectors |
| PC Health Monitoring - Temperature | Monitoring for CPU and chassis environment |
| Chassis - Form Factor | 2U Rackmount |
| Chassis - Model | CSE-F214EC-000NP |
| Dimensions and Weight - Height | 3.46" (88 mm) |
| Dimensions and Weight - Width | 17.67" (449 mm) |
| Dimensions and Weight - Depth | 36.08" (916.6 mm) |
| Dimensions and Weight - Package | 11.54" (H) x 27.6" (W) x 50.63" (D) |
| Dimensions and Weight - Weight | Gross Weight: 135.19 lbs (61.32 kg) Net Weight: 90.57 lbs (41.08 kg) |
| System Cooling - Fans | 16 counter-rotating 40x40x56mm Fan(s) |
| System BIOS - BIOS Type | AMI 64MB SPI Flash EEPROM |
| System BIOS - BIOS Features | Plug and Play (PnP) UEFI 2.8 USB Keyboard support ACPI 6.5 SMBIOS 3.7 or later |
| Management - Software | Supermicro Server Manager (SSM) Super Diagnostics Offline (SDO) KVM with dedicated LAN IPMI 2.0 Supermicro Thin-Agent Service (TAS) SuperServer Automation Assistant (SAA) New! |
| PC Health Monitoring - CPU | Monitors for CPU Cores, Chipset Voltages, Memory |
| Operating Environment - Environmental Spec | Operating Temperature: 10°C to 35°C (50°F to 95°F) Non-operating Temperature: -40°C to 60°C (-40°F to 140°F) Operating Relative Humidity: 8% to 90% (Non-Condensing) Non-operating Relative Humidity: 5% to 95% (Non-Condensing) |
| Dimensions and Weight - Available Color | Silver |
| System Cooling - Air Shroud | 4 Air Shrouds |
| Input Output per Node - LAN | 1 RJ45 1 GbE Dedicated BMC LAN port |
| Input Output per Node - USB | 2 USB 2.0 ports(front) |
| Input Output per Node - Video | 1 VGA port |
| Drive Bays Storage per Node - M2 | 2 M.2 PCIe 5.0 x4 NVMe slots (M-key 22110; optional configuration) View M.2 Options |
| Processor per Node - CPU | Dual processor(s) AMD EPYC™ 9005/9004 Series Processors |
| Processor per Node - Note | Supports up to 500W TDP CPUs (Liquid Cooled) |
| On-Board Devices per Node - Chipset | System on Chip |
| On-Board Devices per Node - IPMI | Support for Intelligent Platform Management Interface v.2.0 IPMI 2.0 with virtual media over LAN and KVM-over-LAN support |
| Expansion Slots per Node - M2 | 2 M.2 NVMe slots (M-key 22110(default); optional configuration) |
| Management - Power configurations | ACPI/APM Power Management Power-on mode control for AC power loss recovery Power button override mechanism, |
| Operating Environment - ROHS | RoHS Compliant |
| Security - Hardware | Trusted Platform Module (TPM) 2.0 Silicon Root of Trust (RoT) – NIST 800-193 Compliant |
| System Cooling - Liquid Cooling | Direct to Chip (D2C) Cold Plate |
| Security - Features | Cryptographically Signed Firmware Secure Boot Secure Firmware Updates Automatic Firmware Recovery Supply Chain Security: Remote Attestation Runtime BMC Protections System Lockdown |
| System Memory per Node - Memory Voltage | 1.1V |
| Input Output per Node - TPM | 1 TPM Onboard/port 80 |
| Processor per Node - Core Count | Up to 192C/384T; Up to 512MB Cache per CPU |
| System Memory per Node - Memory | Slot Count: 24 DIMM slots Max Memory (1DPC): Up to 6TB 6400MT/s ECC DDR5 RDIMM (AMD EPYC™ 9005 Series Processor) Max Memory (1DPC): Up to 6TB 4800MT/s ECC DDR5 RDIMM (AMD EPYC™ 9004 Series Processor) View Memory Options |
| On-Board Devices per Node - Network Connectivity | Via AIOM View AIOM Options View AOC Options |
| Expansion Slots per Node - PCI-Express PCIe Configuration | Default 1 PCIe 5.0 x16 LP slot 1 PCIe 5.0 x16 AIOM slot (OCP 3.0 compatible) Option A* 1 PCIe 5.0 x16 (in x16) LP slot 1 PCIe 5.0 x16 (in x16) AIOM slot (OCP 3.0 compatible) 1 PCIe 5.0 x16 (in x16) FHHL slot (*Requires additional parts, please see the optional parts list for details. For more details on PCIe slot configuration options, please refer to the system callout images above.) View AOC Options |
| Drive Bays Storage per Node - Drive Bays Configuration | Option A: Total 2 bays 2 front hot-swap E1.S NVMe drive bays View NVMe Options |
| Environmental Recycling - Recycle | Return Server-End of Life Product |
Отзывы
Загрузка отзывов...
Добавить отзыв
Оплачивайте покупки удобным способом. В интернет-магазине доступно 3 варианта оплаты:
- Наличные при самовывозе или доставке курьером. Специалист свяжется с вами в день доставки, чтобы уточнить время и заранее подготовить сдачу с любой купюры. Вы подписываете товаросопроводительные документы, вносите денежные средства, получаете товар и чек.
- Безналичный расчет при самовывозе или оформлении в интернет-магазине: карты МИР, Visa и MasterCard. Чтобы оплатить покупку, система перенаправит вас на сервер системы ASSIST. Здесь нужно ввести номер карты, срок действия и имя держателя.
- ЮMoney при онлайн-заказе. Для совершения покупки система перенаправит вас на страницу платежного сервиса. Здесь необходимо заполнить форму по инструкции.
Экономьте время на получении заказа. В интернет-магазине доступно 4 варианта доставки:
- Курьерская доставка работает с 9.00 до 19.00. Когда товар поступит на склад, курьерская служба свяжется для уточнения деталей. Специалист предложит выбрать удобное время доставки и уточнит адрес. Осмотрите упаковку на целостность и соответствие указанной комплектации.
- Самовывоз из магазина. Список торговых точек для выбора появится в корзине. Когда заказ поступит на склад, вам придет уведомление. Для получения заказа обратитесь к сотруднику в кассовой зоне и назовите номер.
- Постамат. Когда заказ поступит на точку, на ваш телефон или e-mail придет уникальный код. Заказ нужно оплатить в терминале постамата. Срок хранения — 3 дня.
- Почтовая доставка через почту России. Когда заказ придет в отделение, на ваш адрес придет извещение о посылке. Перед оплатой вы можете оценить состояние коробки: вес, целостность. Вскрывать коробку самостоятельно вы можете только после оплаты заказа. Один заказ может содержать не больше 10 позиций и его стоимость не должна превышать 100 000 р.
