SuperStorage 5019D8-TR12
Арт. SSG-5019D8-TR12P
Продается и поддерживается только в составе готовой системы
Нашли дешевле?
| Motherboard | Super X11SDV-8C-TP8F; Super X11SDV-8C-TP8F; Super X11SDV-8C-TP8F; Super X11SDV-8C-TP8F |
| Processor - CPU | Intel® Xeon® processor D-2146NT , CPU TDP support 80W |
| System Memory - Memory Capacity | Up to 512GB DDR4 ECC LRDIMM Up to 256GB DDR4 ECC RDIMM 4 DIMM slots |
| System Memory - Memory Type | 2666/2400/2133MHz ECC DDR4 L/RDIMM Operating speed up to 2133MHz |
| System Memory - DIMM Sizes | 128GB, 64GB, 32GB, 16GB |
| System Memory - Memory Voltage | 1.2 V |
| System Memory - Error Detection | Corrects single-bit errors Detects double-bit errors (using ECC memory) |
| On-Board Devices - SATA | SATA3 (6Gbps) ports via SoC controller |
| On-Board Devices - IPMI | Support for Intelligent Platform Management Interface v.2.0 IPMI 2.0 with virtual media over LAN and KVM-over-LAN support |
| On-Board Devices - Network Controllers | Dual 10G SFP+ via SoC Quad 1GbE with Intel I350-AM4 Dual 10GBase-T with Intel X557 |
| Input Output - SATA | 12 SATA3 (6Gbps) ports (HDD/SSD) |
| Input Output - LAN | 2 10G SFP+ ports 4 RJ45 1GbE LAN ports 2 RJ45 10GBase-T LAN ports 1 RJ45 Dedicated IPMI LAN port |
| Input Output - USB | 2 USB 3.0 ports (rear) |
| Chassis - Form Factor | 1U Rackmount |
| Chassis - Model | CSE-801LTS-R407CP |
| Dimensions and Weight - Height | 1.7" (43mm) |
| Dimensions and Weight - Width | 17.2" (437mm) |
| Dimensions and Weight - Depth | 32" (813mm) |
| Dimensions and Weight - Available Colors | Black |
| Front Panel - Buttons | Power On/Off button System Reset button |
| Front Panel - LEDs | Power LED Hard drive activity LED Network activity LEDs System Information LED Information LED (temp., status) |
| Expansion Slots - M2 | M.2 Interface: 1 PCI-E 3.0 x4 and 1 SATA/PCI-E 3.0 x2 Form Factor: 2242/2280 Key: M-Key, B-Key |
| System Cooling - Fans | 6x 4cm 4-pin fans |
| System BIOS - BIOS Type | 128Mb SPI Flash with AMI BIOS |
| Operating Environment Compliance - RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Environment Compliance - Environmental Spec | Operating Temperature: 10°C to 35°C (50°F to 95°F) Non-operating Temperature: -40°C to 70°C (-40°F to 158°F) Operating Relative Humidity: 8% to 90% (non-condensing) Non-operating Relative Humidity: 5% to 95% (non-condensing) |
| ACDC240V Input Redundant Power Supplies | 400W 1U Redundant Power Supplies with PMbus; 400W 1U Redundant Power Supplies with PMbus; 400W 1U Redundant Power Supplies with PMbus; 400W 1U Redundant Power Supplies with PMbus |
| ACDC240V Input Redundant Power Supplies - Total Output Power | 400W |
| ACDC240V Input Redundant Power Supplies - DimensionW x H x L | 54.5 x 40 x 220 mm |
| ACDC240V Input Redundant Power Supplies - Input | 100 - 240Vac / 6.0 - 3.0A / 50-60Hz 200 - 240Vdc / 3.4 - 3.2A (CCC Only) |
| ACDC240V Input Redundant Power Supplies - 12V | Max: 33A / Min: 0.5A |
| ACDC240V Input Redundant Power Supplies - 5V sb | Max: 3A / Min: 0A |
| ACDC240V Input Redundant Power Supplies - Output Type | Gold Finger Connector Mating with Molex 45984-4343 |
| ACDC240V Input Redundant Power Supplies - Certification | Platinum Level Certified [ Test Report ] |
| Parts List - Items Included | Part Number; Description; Motherboard / Chassis; MBD-X11SDV-8C-TP8F CSE-801LTS-R407CP; Super X11SDV-8C-TP8F Motherboard 1U Chassis; Backplane; BPN-SAS-801T-A2; 2-port 1U CSE-801 backplane with thermistor and individual HDD power cycle, support up to 2x 3.5-inch HDD/SSD; Backplane; BPN-SAS-801T-A4; 4-port 1U CSE-801 backplane with thermistor and individual HDD power cycle, support up to 4x 3.5-inch HDD/SSD; Cable 1; CBL-0483L; SATA,INT,ROUND,ST-ST,29CM,30AWG; Cable 2; CBL-0484L; SATA,INT,ROUND,ST-ST,55CM,30AWG; Cable 3; CBL-SAST-0699; MINI SAS HD-4 SATA,12G,INT,75/75/90/90CM,75CM SB,28/30AWG,Ro; MCP-120-00078-0N; Optional shorter 1U riser card bracket for X9DRL-7F/EF and beyond; Air Shroud; MCP-310-19007-0N; SC811/SC512L/SC512F/SC813M/SC113M/SC513L-410B/SC513L-420B/SC513F, UP X9SRE/I, X9 Mylar Air Shroud, 12"x9.6" MB; Riser Card; RSC-RR1U-E8; RSC-RR1U-E8; Power Supply; PWS-407P-1R; AC and DC 240V Input, 400W, Platinum Level, Redundancy power supply meet PMBus Revision 1.2 requirement,RoHS/REACH; FAN-0147L4; 40x40x28 mm, 17.5K RPM, SC813MTS Middle Cooling Fan,RoHS/REACH,PBF; Part Number; Description; Motherboard / Chassis; MBD-X11SDV-8C-TP8F CSE-801LTS-R407CP; Super X11SDV-8C-TP8F Motherboard 1U Chassis; Backplane; BPN-SAS-801T-A2; 2-port 1U CSE-801 backplane with thermistor and individual HDD power cycle, support up to 2x 3.5-inch HDD/SSD; Backplane; BPN-SAS-801T-A4; 4-port 1U CSE-801 backplane with thermistor and individual HDD power cycle, support up to 4x 3.5-inch HDD/SSD; Cable 1; CBL-0483L; SATA,INT,ROUND,ST-ST,29CM,30AWG; Cable 2; CBL-0484L; SATA,INT,ROUND,ST-ST,55CM,30AWG; Cable 3; CBL-SAST-0699; MINI SAS HD-4 SATA,12G,INT,75/75/90/90CM,75CM SB,28/30AWG,Ro; MCP-120-00078-0N; Optional shorter 1U riser card bracket for X9DRL-7F/EF and beyond; Air Shroud; MCP-310-19007-0N; SC811/SC512L/SC512F/SC813M/SC113M/SC513L-410B/SC513L-420B/SC513F, UP X9SRE/I, X9 Mylar Air Shroud, 12"x9.6" MB; Riser Card; RSC-RR1U-E8; RSC-RR1U-E8; Power Supply; PWS-407P-1R; AC and DC 240V Input, 400W, Platinum Level, Redundancy power supply meet PMBus Revision 1.2 requirement,RoHS/REACH; FAN-0147L4; 40x40x28 mm, 17.5K RPM, SC813MTS Middle Cooling Fan,RoHS/REACH,PBF; Part Number; Description; Motherboard / Chassis; MBD-X11SDV-8C-TP8F CSE-801LTS-R407CP; Super X11SDV-8C-TP8F Motherboard 1U Chassis; Backplane; BPN-SAS-801T-A2; 2-port 1U CSE-801 backplane with thermistor and individual HDD power cycle, support up to 2x 3.5-inch HDD/SSD; Backplane; BPN-SAS-801T-A4; 4-port 1U CSE-801 backplane with thermistor and individual HDD power cycle, support up to 4x 3.5-inch HDD/SSD; Cable 1; CBL-0483L; SATA,INT,ROUND,ST-ST,29CM,30AWG; Cable 2; CBL-0484L; SATA,INT,ROUND,ST-ST,55CM,30AWG; Cable 3; CBL-SAST-0699; MINI SAS HD-4 SATA,12G,INT,75/75/90/90CM,75CM SB,28/30AWG,Ro; MCP-120-00078-0N; Optional shorter 1U riser card bracket for X9DRL-7F/EF and beyond; Air Shroud; MCP-310-19007-0N; SC811/SC512L/SC512F/SC813M/SC113M/SC513L-410B/SC513L-420B/SC513F, UP X9SRE/I, X9 Mylar Air Shroud, 12"x9.6" MB; Riser Card; RSC-RR1U-E8; RSC-RR1U-E8; Power Supply; PWS-407P-1R; AC and DC 240V Input, 400W, Platinum Level, Redundancy power supply meet PMBus Revision 1.2 requirement,RoHS/REACH; FAN-0147L4; 40x40x28 mm, 17.5K RPM, SC813MTS Middle Cooling Fan,RoHS/REACH,PBF; Part Number; Description; Motherboard / Chassis; MBD-X11SDV-8C-TP8F CSE-801LTS-R407CP; Super X11SDV-8C-TP8F Motherboard 1U Chassis; Backplane; BPN-SAS-801T-A2; 2-port 1U CSE-801 backplane with thermistor and individual HDD power cycle, support up to 2x 3.5-inch HDD/SSD; Backplane; BPN-SAS-801T-A4; 4-port 1U CSE-801 backplane with thermistor and individual HDD power cycle, support up to 4x 3.5-inch HDD/SSD; Cable 1; CBL-0483L; SATA,INT,ROUND,ST-ST,29CM,30AWG; Cable 2; CBL-0484L; SATA,INT,ROUND,ST-ST,55CM,30AWG; Cable 3; CBL-SAST-0699; MINI SAS HD-4 SATA,12G,INT,75/75/90/90CM,75CM SB,28/30AWG,Ro; MCP-120-00078-0N; Optional shorter 1U riser card bracket for X9DRL-7F/EF and beyond; Air Shroud; MCP-310-19007-0N; SC811/SC512L/SC512F/SC813M/SC113M/SC513L-410B/SC513L-420B/SC513F, UP X9SRE/I, X9 Mylar Air Shroud, 12"x9.6" MB; Riser Card; RSC-RR1U-E8; RSC-RR1U-E8; Power Supply; PWS-407P-1R; AC and DC 240V Input, 400W, Platinum Level, Redundancy power supply meet PMBus Revision 1.2 requirement,RoHS/REACH; FAN-0147L4; 40x40x28 mm, 17.5K RPM, SC813MTS Middle Cooling Fan,RoHS/REACH,PBF |
| Optional Parts List | Part Number; Description; AOC-S3216L-L16iT; 16x SAS3 ports PCIe 3.0x8 HBA controller add-on card with 4x internal mini-SAS HD connectors using Broadcom 3216 chip,RoHS; CBL-SAST-0811; MINI SAS HD-4 SATA (RA),12G,INT,50/50/60/70,70CM SB,30AWG,RoHS/REACH; CBL-SAST-0951; Mini SAS HD to PCIe SFF-8639 w/ SATA Power, 25/5CM, 32/18 AW; Part Number; Description; AOC-S3216L-L16iT; 16x SAS3 ports PCIe 3.0x8 HBA controller add-on card with 4x internal mini-SAS HD connectors using Broadcom 3216 chip,RoHS; CBL-SAST-0811; MINI SAS HD-4 SATA (RA),12G,INT,50/50/60/70,70CM SB,30AWG,RoHS/REACH; CBL-SAST-0951; Mini SAS HD to PCIe SFF-8639 w/ SATA Power, 25/5CM, 32/18 AW; Part Number; Description; AOC-S3216L-L16iT; 16x SAS3 ports PCIe 3.0x8 HBA controller add-on card with 4x internal mini-SAS HD connectors using Broadcom 3216 chip,RoHS; CBL-SAST-0811; MINI SAS HD-4 SATA (RA),12G,INT,50/50/60/70,70CM SB,30AWG,RoHS/REACH; CBL-SAST-0951; Mini SAS HD to PCIe SFF-8639 w/ SATA Power, 25/5CM, 32/18 AW; Part Number; Description; AOC-S3216L-L16iT; 16x SAS3 ports PCIe 3.0x8 HBA controller add-on card with 4x internal mini-SAS HD connectors using Broadcom 3216 chip,RoHS; CBL-SAST-0811; MINI SAS HD-4 SATA (RA),12G,INT,50/50/60/70,70CM SB,30AWG,RoHS/REACH; CBL-SAST-0951; Mini SAS HD to PCIe SFF-8639 w/ SATA Power, 25/5CM, 32/18 AW |
| Expansion Slots - PCI-E | 1 PCI-E 3.0 x8 slot 1 Mini-PCI-E with mSATA Support |
| System BIOS - BIOS Features | PCI 3.0 ACPI 5.0 USB Keyboard support Hardware BIOS Virus protection SMBIOS 2.8 UEFI 2.4 RTC (Real Time Clock) Wakeup |
| Drive Bays - Internal | 12 Hot-swap 3.5" SATA3 drive bays Optional AOC-S3216L-L16iT: support 12x 3.5" SAS3 + 2x SSD or one NVMe U.2 |
| On-Board Devices - Graphics | Aspeed AST2500 BMC |
| Input Output - Others | TPM 2.0 header |
| Dimensions and Weight - Gross Weight | 32 lbs (14.5kg) |
| Input Output - VGA | 1 VGA port |
| Processor - Cores Cache | 8 Cores, 16 Threads |
| Product SKUs - SSG-5019D8-TR12P | SuperStorage 5019D8-TR12P ( Black ) |
Отзывы
Загрузка отзывов...
Добавить отзыв
Оплачивайте покупки удобным способом. В интернет-магазине доступно 3 варианта оплаты:
- Наличные при самовывозе или доставке курьером. Специалист свяжется с вами в день доставки, чтобы уточнить время и заранее подготовить сдачу с любой купюры. Вы подписываете товаросопроводительные документы, вносите денежные средства, получаете товар и чек.
- Безналичный расчет при самовывозе или оформлении в интернет-магазине: карты МИР, Visa и MasterCard. Чтобы оплатить покупку, система перенаправит вас на сервер системы ASSIST. Здесь нужно ввести номер карты, срок действия и имя держателя.
- ЮMoney при онлайн-заказе. Для совершения покупки система перенаправит вас на страницу платежного сервиса. Здесь необходимо заполнить форму по инструкции.
Экономьте время на получении заказа. В интернет-магазине доступно 4 варианта доставки:
- Курьерская доставка работает с 9.00 до 19.00. Когда товар поступит на склад, курьерская служба свяжется для уточнения деталей. Специалист предложит выбрать удобное время доставки и уточнит адрес. Осмотрите упаковку на целостность и соответствие указанной комплектации.
- Самовывоз из магазина. Список торговых точек для выбора появится в корзине. Когда заказ поступит на склад, вам придет уведомление. Для получения заказа обратитесь к сотруднику в кассовой зоне и назовите номер.
- Постамат. Когда заказ поступит на точку, на ваш телефон или e-mail придет уникальный код. Заказ нужно оплатить в терминале постамата. Срок хранения — 3 дня.
- Почтовая доставка через почту России. Когда заказ придет в отделение, на ваш адрес придет извещение о посылке. Перед оплатой вы можете оценить состояние коробки: вес, целостность. Вскрывать коробку самостоятельно вы можете только после оплаты заказа. Один заказ может содержать не больше 10 позиций и его стоимость не должна превышать 100 000 р.
