SuperServer 2048U-RTR
Арт. SYS-2028UT-BC1NRT
Продается и поддерживается только в составе готовой системы
Нашли дешевле?
| Motherboard | Super X10DBT-T |
| System Memory - Memory Capacity | 32x 240-pin DDR3 DIMM slots Up to 2TB DDR3 ECC LRDIMM Up to 1TB DDR3 ECC Registered memory (RDIMM) |
| System Memory - Memory Type | 1600/1333/1066/800MHz ECC DDR3 SDRAM 72-bit, 240-pin gold-plated DIMMs |
| System Memory - DIMM Sizes | 32GB, 16GB, 8GB, 4GB, 2GB, 1GB LRDIMM 64GB |
| System Memory - Memory Voltage | 1.5 V, 1.35 V |
| System Memory - Error Detection | Corrects single-bit errors Detects double-bit errors (using ECC memory) |
| On-Board Devices - Chipset | Intel® C602 Chipset |
| On-Board Devices - IPMI | Support for Intelligent Platform Management Interface v.2.0 IPMI 2.0 with virtual media over LAN and KVM-over-LAN support ASPEED AST2400 BMC |
| On-Board Devices - Network Controllers | Intel® X540 Dual Port 10GBase-T Controller Virtual Machine Device Queues reduce I/O overhead Supports 10GBASE-T, 100BASE-TX, and 1000BASE-T, RJ45 output 1x Realtek RTL8211E PHY (dedicated IPMI) |
| Input Output - LAN | 2x RJ45 10GBase-T LAN ports 1x RJ45 Dedicated IPMI LAN port |
| Input Output - USB | 2x USB 2.0 ports total (2x rear) |
| Input Output - Serial Port Header | 1x Fast UART 16550 port / 1 Header |
| Chassis - Form Factor | 2U Rackmount |
| Chassis - Model | CSE-227HD-R1K28B |
| Dimensions and Weight - Height | 3.5" (89mm) |
| Dimensions and Weight - Width | 17.2" (437mm) |
| Dimensions and Weight - Depth | 28.6" (726mm) |
| Dimensions and Weight - Available Colors | Black |
| Front Panel - Buttons | Power On/Off button System Reset button UID button |
| Front Panel - LEDs | Power status LED HDD activity LED 2x Network activity LEDs Universal Information (UID) LED |
| Expansion Slots - PCI-Express | 2x PCI-E 3.0 x16 slots (FH/HL) 1x PCI-E 3.0 x8 MicroLP card |
| Backplane | 1x SAS/SATA Backplane |
| System Cooling - Fans | 4x 80mm 4-pin PWM fans |
| Power Supply | 1280W Redundant High-efficiency Digital Power Supplies w/ PMBus 1.2 |
| Power Supply - Certification | Platinum Certified [ Test Report ] |
| System BIOS - BIOS Type | 128Mb SPI Flash EEPROM with AMI BIOS |
| Operating Environment Compliance - RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Environment Compliance - Environmental Spec | Operating Temperature: 10°C to 35°C (50°F to 95°F) Non-operating Temperature: -40°C to 70°C (-40°F to 158°F) Operating Relative Humidity: 8% to 90% (non-condensing) Non-operating Relative Humidity: 5% to 95% (non-condensing) |
| ProcessorCache - CPU | Dual Socket R1 (LGA 2011) Intel® Xeon® processor E7-8800 v2 / E7-4800 v2 / E7-2800 v2 (up to 15 Cores and 155W) |
| ProcessorCache - Note | † BIOS version 3.0 or above is required |
| System BIOS - BIOS Features | Plug and Play (PnP) APM 1.2 PCI 2.2 ACPI 1.0 / 2.0 / 3.0 / 4.0 BIOS resuce hot keys USB Keyboard support SMBIOS 2.3 UEFI |
| Power Supply - AC Input | 1000W Output @ 100-140V, 8-12A, 50-60Hz 1280W Output @ 180-240V, 6-8A, 50-60Hz |
| On-Board Devices - Graphics | ASPEED AST2400 BMC |
| Dimensions and Weight - Gross Weight | 50 lbs (22.7kg) |
| Input Output - VGA | 1x VGA port |
| Power Supply - DC Output | 1000W: +12V/83A; +5Vsb/4A 1280W: +12V/106.7A, +5Vsb/4A |
| Drive Bays per node - Hot-swap | 8x Hot-swap 2.5" SAS3 HDD bays 2x NVMe drive bays |
| ProcessorCache - System Bus | QPI up to 8 GT/s |
| ProcessorCache - Cache | Up to 37.5MB |
| Product SKUs- Discontinued SKU EOL Please contact sales-rep for alternative options - SYS-2028UT-... | SuperServer 2028UT-BC1NRT ( Black ) |
| On-Board Devices - SAS3 | Dual set of Broadcom 3108 SAS3 (12Gbps); RAID 0, 1, 5, 6, 10, 50 Daughter card: BPN-ADP-8S3108-1UBL |
| Input Output - SAS3 | 8x SAS 3.0 ports (12Gbps) |
Отзывы
Загрузка отзывов...
Добавить отзыв
Оплачивайте покупки удобным способом. В интернет-магазине доступно 3 варианта оплаты:
- Наличные при самовывозе или доставке курьером. Специалист свяжется с вами в день доставки, чтобы уточнить время и заранее подготовить сдачу с любой купюры. Вы подписываете товаросопроводительные документы, вносите денежные средства, получаете товар и чек.
- Безналичный расчет при самовывозе или оформлении в интернет-магазине: карты МИР, Visa и MasterCard. Чтобы оплатить покупку, система перенаправит вас на сервер системы ASSIST. Здесь нужно ввести номер карты, срок действия и имя держателя.
- ЮMoney при онлайн-заказе. Для совершения покупки система перенаправит вас на страницу платежного сервиса. Здесь необходимо заполнить форму по инструкции.
Экономьте время на получении заказа. В интернет-магазине доступно 4 варианта доставки:
- Курьерская доставка работает с 9.00 до 19.00. Когда товар поступит на склад, курьерская служба свяжется для уточнения деталей. Специалист предложит выбрать удобное время доставки и уточнит адрес. Осмотрите упаковку на целостность и соответствие указанной комплектации.
- Самовывоз из магазина. Список торговых точек для выбора появится в корзине. Когда заказ поступит на склад, вам придет уведомление. Для получения заказа обратитесь к сотруднику в кассовой зоне и назовите номер.
- Постамат. Когда заказ поступит на точку, на ваш телефон или e-mail придет уникальный код. Заказ нужно оплатить в терминале постамата. Срок хранения — 3 дня.
- Почтовая доставка через почту России. Когда заказ придет в отделение, на ваш адрес придет извещение о посылке. Перед оплатой вы можете оценить состояние коробки: вес, целостность. Вскрывать коробку самостоятельно вы можете только после оплаты заказа. Один заказ может содержать не больше 10 позиций и его стоимость не должна превышать 100 000 р.
