IoT SuperServer SYS-322GA-NR
Арт. SYS-322GA-NR
4U сервер с Dual Socket P (LGA-7529), память DDR5 до 6TB, 20 PCIe 5.0 x8.
Нашли дешевле?
| Processor - CPU | Dual Socket BR (LGA-7529) Intel® Xeon® 6900 series processors with P-cores |
| Processor - Note | Supports up to 500W TDP CPUs (Air Cooled) |
| System Memory - Memory Voltage | 1.1V |
| On-Board Devices - Chipset | System on Chip |
| Input Output - LAN | 1 RJ45 1 GbE Dedicated BMC LAN port |
| Input Output - USB | 2 USB 3.2 Gen1 Type-A ports |
| Input Output - Video | 1 VGA port |
| PC Health Monitoring - FAN | Fans with tachometer monitoring Status monitor for speed control Pulse Width Modulated (PWM) fan connectors |
| PC Health Monitoring - Temperature | Monitoring for CPU and chassis environment Thermal Control for fan connectors |
| Chassis - Form Factor | 3U Rackmount |
| Chassis - Model | CSE-MX301TS-R0NDFP |
| Dimensions and Weight - Height | 5.2" (132.1 mm) |
| Dimensions and Weight - Width | 17.26" (438.4 mm) |
| Dimensions and Weight - Depth | 31.5" (800 mm) |
| Dimensions and Weight - Package | 13" (H) x 29" (W) x 47" (D) |
| Dimensions and Weight - Weight | Gross Weight: 70.4 lbs (32 kg) Net Weight: 135 lbs (61.24 kg) |
| Expansion Slots - M2 | 2 M.2 PCIe 5.0 x2 NVMe slots (M-key 22110(default)/2280) |
| System Cooling - Fans | 5 Front 8cm Fan(s) 6 Internal 6cm Fan(s) |
| System BIOS - BIOS Type | AMI 64MB SPI Flash EEPROM |
| Management - Software | SuperCloud Composer® Supermicro Server Manager (SSM) Super Diagnostics Offline (SDO) Supermicro Thin-Agent Service (TAS) SuperServer Automation Assistant (SAA) New! |
| Input Output - TPM | 1 TPM header |
| PC Health Monitoring - CPU | Monitors for CPU Cores, Chipset Voltages, Memory |
| Operating Environment - Environmental Spec | Operating Temperature: 10°C to 35°C (50°F to 95°F) Non-operating Temperature: -40°C to 60°C (-40°F to 140°F) Operating Relative Humidity: 8% to 90% (non-condensing) Non-operating Relative Humidity: 5% to 95% (non-condensing) |
| On-Board Devices - Network Connectivity | View AOC Options |
| Dimensions and Weight - Available Color | Silver |
| Drive Bays Storage - M2 | 2 M.2 PCIe 5.0 x2 NVMe slots (M-key) View M.2 Options |
| System Cooling - Air Shroud | 1 Air Shroud |
| GPU - CPU-GPU Interconnect | PCIe 5.0 x16 CPU-to-GPU Interconnect |
| GPU - GPU-GPU Interconnect | NVIDIA® NVLink® Bridge (optional) |
| Processor - Core Count | 128C/256T; 504MB Cache per CPU |
| System Memory - Memory | Slot Count: 24 DIMM slots/1 Channels Max Memory (1DPC): 6TB 6400MT/s ECC DDR5 RDIMM Max Memory (1DPC): 6TB 8800MT/s ECC DDR5 MRDIMM View Memory Options |
| Management - Power configurations | Power-on mode for AC power recovery ACPI Power Management |
| Front Panel - LED | Universal Information (UID) LED |
| GPU - Max GPU Count | Up to 8 double-width or 19 single-width GPUs |
| Security - Hardware | Trusted Platform Module (TPM) 2.0 Silicon Root of Trust (RoT) – NIST 800-193 Compliant |
| Expansion Slots - PCI-Express PCIe Configuration | Default 8 PCIe 5.0 x16 (in x16) FHFL double-width slots Option A* 8 PCIe 5.0 x16 (in x16) FHFL double-width slots 2 PCIe 5.0 x16 (in x16) FHFL slots Option B* 20 PCIe 5.0 x8 (in x16) FHFL slots (*Requires additional parts, please see the optional parts list for details. For more details on PCIe slot configuration options, please refer to the system callout images above.) View AOC Options |
| Drive Bays Storage - Drive Bays Configuration | Option A: Total 6 bays 6 front hot-swap E1.S PCIe 5.0 x4 NVMe* drive bays Option B: Total 14 bays 14 front hot-swap E1.S PCIe 5.0 x4 NVMe* drive bays Option C: Total 2 bays 2 front hot-swap 2.5" PCIe 5.0 x4 NVMe* drive bays Option D: Total 4 bays 4 front hot-swap 2.5" PCIe 5.0 x4 NVMe* drive bays Option E: Total 6 bays 6 front hot-swap 2.5" PCIe 5.0 x4 NVMe* drive bays (*NVMe support may require additional storage controller and/or cables, please see the optional parts list for details) |
| GPU - Supported GPU | NVIDIA PCIe: H100 NVL, NVIDIA RTX PRO™ 6000 Blackwell Server Edition, H200 NVL (141GB), L40S View GPU Options |
| Security - Features | Cryptographically Signed Firmware Secure Boot Secure Firmware Updates Automatic Firmware Recovery Supply Chain Security: Remote Attestation Runtime BMC Protections System Lockdown |
| Expansion Slots - CXL Support | Up to 17 CXL 2.0 x16/x8 devices |
Отзывы
Загрузка отзывов...
Добавить отзыв
Оплачивайте покупки удобным способом. В интернет-магазине доступно 3 варианта оплаты:
- Наличные при самовывозе или доставке курьером. Специалист свяжется с вами в день доставки, чтобы уточнить время и заранее подготовить сдачу с любой купюры. Вы подписываете товаросопроводительные документы, вносите денежные средства, получаете товар и чек.
- Безналичный расчет при самовывозе или оформлении в интернет-магазине: карты МИР, Visa и MasterCard. Чтобы оплатить покупку, система перенаправит вас на сервер системы ASSIST. Здесь нужно ввести номер карты, срок действия и имя держателя.
- ЮMoney при онлайн-заказе. Для совершения покупки система перенаправит вас на страницу платежного сервиса. Здесь необходимо заполнить форму по инструкции.
Экономьте время на получении заказа. В интернет-магазине доступно 4 варианта доставки:
- Курьерская доставка работает с 9.00 до 19.00. Когда товар поступит на склад, курьерская служба свяжется для уточнения деталей. Специалист предложит выбрать удобное время доставки и уточнит адрес. Осмотрите упаковку на целостность и соответствие указанной комплектации.
- Самовывоз из магазина. Список торговых точек для выбора появится в корзине. Когда заказ поступит на склад, вам придет уведомление. Для получения заказа обратитесь к сотруднику в кассовой зоне и назовите номер.
- Постамат. Когда заказ поступит на точку, на ваш телефон или e-mail придет уникальный код. Заказ нужно оплатить в терминале постамата. Срок хранения — 3 дня.
- Почтовая доставка через почту России. Когда заказ придет в отделение, на ваш адрес придет извещение о посылке. Перед оплатой вы можете оценить состояние коробки: вес, целостность. Вскрывать коробку самостоятельно вы можете только после оплаты заказа. Один заказ может содержать не больше 10 позиций и его стоимость не должна превышать 100 000 р.
