SuperWorkstation 5039A-iL
Арт. SYS-5029S-TN2
Нашли дешевле?
| Motherboard | Super X11SSV-Q; Super X11SSV-Q; Super X11SSV-Q; Super X11SSV-Q |
| System Memory - Memory Capacity | 2x 260-pin DDR4 SODIMM slots Up to 32GB DDR4 Non-ECC UDIMM |
| System Memory - Memory Type | 2400/2133/1866/1600MHz Non-ECC DDR4 SDRAM 72-bit, 260-pin gold-plated SODIMMs |
| System Memory - DIMM Sizes | 16GB, 8GB, 4GB |
| System Memory - Memory Voltage | 1.2 V |
| On-Board Devices - Chipset | Intel® Q170 Express Chipset |
| On-Board Devices - SATA | Onboard controller for 4x SATA3 (6Gbps) ports with RAID 0, 1, 5, 10 |
| On-Board Devices - Network Controllers | Intel® PHY i219LM + Intel® i210AT Gigabit Ethernet LAN Controllers Virtual Machine Device Queues reduce I/O overhead Supports 10BASE-T, 100BASE-TX, and 1000BASE-T, RJ45 output |
| Input Output - LAN | 2 RJ45 Gigabit Ethernet LAN ports |
| Input Output - USB | 4 USB 3.0 ports (rear) 2 USB 2.0 ports (front) 1 USB 2.0 Type A |
| Input Output - Serial Port Header | 2 COM ports (2 rear) |
| Chassis - Form Factor | Mini Tower |
| Chassis - Model | CSE-721TQ-350B |
| Dimensions and Weight - Height | 9.45" (240mm) |
| Dimensions and Weight - Width | 8.27" (210mm) |
| Dimensions and Weight - Depth | 11" (279mm) |
| Dimensions and Weight - Weight | Gross Weight: 15 lbs (6.8 kg) |
| Dimensions and Weight - Available Colors | Black |
| Front Panel - Buttons | Power On/Off button System Reset button |
| Front Panel - LEDs | Power LED Hard drive activity LED Network activity LEDs System Information LED |
| Expansion Slots - M2 | M key 2242/2280 PCI-E 3.0 x4 |
| Power Supply | 350W Flex ATX Multi-output Power Supply; 350W Flex ATX Multi-output Power Supply; 350W Flex ATX Multi-output Power Supply; 350W Flex ATX Multi-output Power Supply |
| Power Supply - AC Voltage | 100 - 240V, 50 - 60Hz |
| Power Supply - 5V | Max:15 Amp; Min:0.2 Amp |
| Power Supply - 12V | Max:28 Amp; Min:0.1 Amp @100V-240V |
| Power Supply - -12V | Max: 0.3 Amp Min: 0.05 Amp |
| Power Supply - 33V | Max: 10 Amp Min: 0.1 Amp |
| Power Supply - Certification | Gold Certified |
| System BIOS - BIOS Type | 128Mb SPI Flash EEPROM with AMI UEFI BIOS |
| Operating Environment Compliance - RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Environment Compliance - Environmental Spec | Operating Temperature: 0°C to 40°C (32°F to 104°F) Non-operating Temperature: -40°C to 70°C (-40°F to 158°F) Operating Relative Humidity: 8% to 90% (non-condensing) Non-operating Relative Humidity: 5% to 95% (non-condensing) |
| Parts List - Items Included | Part Number; Description; Motherboard / Chassis; MBD-X11SSV-Q CSE-721TQ-350B; Super X11SSV-Q Motherboard Mini Tower Chassis; Backplane; CSE-SAS-733TQ; 4x3.5\" SAS2/SATA3 backplane w/SES-II; Cable 1; CBL-0473L; SATA,INT,ROUND,ST-ST,21CM,30AWG; Cable 2; CBL-0157L; CBL,SGPIO,2X4F TO 2X4F,P2.54,RIBBON IN RND TUBE,40CM,28AWG; MCP-260-00070-1N; Standard I/O Shield for X11SSV-Q with EMI Gasket; Power Supply; PWS-353-1H; 1U Flex ATX 350W Multi-output Gold Power Supply; Part Number; Description; Motherboard / Chassis; MBD-X11SSV-Q CSE-721TQ-350B; Super X11SSV-Q Motherboard Mini Tower Chassis; Backplane; CSE-SAS-733TQ; 4x3.5\" SAS2/SATA3 backplane w/SES-II; Cable 1; CBL-0473L; SATA,INT,ROUND,ST-ST,21CM,30AWG; Cable 2; CBL-0157L; CBL,SGPIO,2X4F TO 2X4F,P2.54,RIBBON IN RND TUBE,40CM,28AWG; MCP-260-00070-1N; Standard I/O Shield for X11SSV-Q with EMI Gasket; Power Supply; PWS-353-1H; 1U Flex ATX 350W Multi-output Gold Power Supply; Part Number; Description; Motherboard / Chassis; MBD-X11SSV-Q CSE-721TQ-350B; Super X11SSV-Q Motherboard Mini Tower Chassis; Backplane; CSE-SAS-733TQ; 4x3.5\" SAS2/SATA3 backplane w/SES-II; Cable 1; CBL-0473L; SATA,INT,ROUND,ST-ST,21CM,30AWG; Cable 2; CBL-0157L; CBL,SGPIO,2X4F TO 2X4F,P2.54,RIBBON IN RND TUBE,40CM,28AWG; MCP-260-00070-1N; Standard I/O Shield for X11SSV-Q with EMI Gasket; Power Supply; PWS-353-1H; 1U Flex ATX 350W Multi-output Gold Power Supply; Part Number; Description; Motherboard / Chassis; MBD-X11SSV-Q CSE-721TQ-350B; Super X11SSV-Q Motherboard Mini Tower Chassis; Backplane; CSE-SAS-733TQ; 4x3.5\" SAS2/SATA3 backplane w/SES-II; Cable 1; CBL-0473L; SATA,INT,ROUND,ST-ST,21CM,30AWG; Cable 2; CBL-0157L; CBL,SGPIO,2X4F TO 2X4F,P2.54,RIBBON IN RND TUBE,40CM,28AWG; MCP-260-00070-1N; Standard I/O Shield for X11SSV-Q with EMI Gasket; Power Supply; PWS-353-1H; 1U Flex ATX 350W Multi-output Gold Power Supply |
| Optional Parts List | Part Number; Description; DVD-RW; DVM-TEAC-DVDRW-SBT3; BLACK TEAC SLIM DVD-RW SATA DRIVE,HF,RoHS/REACH,PBF; DVD Kit; MCP-220-81502-0N; Slim SATA DVD kit; CPU Heatsink Fan; SNK-P0046A4; 2U ACTIVE CPU HS FOR INTEL LGA1156; Power Cable; CBL-PWEX-0645; Big 4 pin male to big 4 pin female, power extension 15cm, 20AWG,RoHS/REACH; Part Number; Description; DVD-RW; DVM-TEAC-DVDRW-SBT3; BLACK TEAC SLIM DVD-RW SATA DRIVE,HF,RoHS/REACH,PBF; DVD Kit; MCP-220-81502-0N; Slim SATA DVD kit; CPU Heatsink Fan; SNK-P0046A4; 2U ACTIVE CPU HS FOR INTEL LGA1156; Power Cable; CBL-PWEX-0645; Big 4 pin male to big 4 pin female, power extension 15cm, 20AWG,RoHS/REACH; Part Number; Description; DVD-RW; DVM-TEAC-DVDRW-SBT3; BLACK TEAC SLIM DVD-RW SATA DRIVE,HF,RoHS/REACH,PBF; DVD Kit; MCP-220-81502-0N; Slim SATA DVD kit; CPU Heatsink Fan; SNK-P0046A4; 2U ACTIVE CPU HS FOR INTEL LGA1156; Power Cable; CBL-PWEX-0645; Big 4 pin male to big 4 pin female, power extension 15cm, 20AWG,RoHS/REACH; Part Number; Description; DVD-RW; DVM-TEAC-DVDRW-SBT3; BLACK TEAC SLIM DVD-RW SATA DRIVE,HF,RoHS/REACH,PBF; DVD Kit; MCP-220-81502-0N; Slim SATA DVD kit; CPU Heatsink Fan; SNK-P0046A4; 2U ACTIVE CPU HS FOR INTEL LGA1156; Power Cable; CBL-PWEX-0645; Big 4 pin male to big 4 pin female, power extension 15cm, 20AWG,RoHS/REACH |
| Expansion Slots - PCI-E | 1 PCI-E 3.0 x16 slot 1 Mini-PCIe with mSATA support |
| ProcessorCache - CPU | Intel® 7th/6th Gen Core i7/i5/i3 series, Intel® Celeron®, Intel® Pentium® processors; CPU TDP support up to 65W TDP Single Socket H4 (LGA 1151) |
| ProcessorCache - Note | BIOS version 2.0 or above is required to support 7th Generation Intel® Core™ Processors |
| On-Board Devices - Audio | RealTek ALC 888S High Definition Audio |
| Input Output - Audio | 2 port jack |
| Input Output - VideoDisplay | 1 HDMI, 1 DP (Display Port), 1 DVI-I, Intel® HD Graphics, 3 Independent Displays |
| System BIOS - BIOS Features | Plug and Play (PnP) DMI 2.3 PCI 3.0 ACPI 5.0 USB Keyboard support Hardware BIOS Virus protection SMBIOS 3.0 UEFI 2.3.1 RTC (Real Time Clock) Wakeup |
| Management - Software | SuperDoctor® 5 Watch Dog AMT NMI vPro |
| Product SKUs - SYS-5029S-TN2 | SuperServer 5029S-TN2 ( Black ) |
| Input Output - Serial ATA | 5 SATA 3.0 ports (6Gbps) including 1 mSATA Raid 0, 1, 5, 10 |
| Input Output - DOM | SATA DOM (Disk on Module) power connector support |
| Input Output - TPM | 1 TPM 20-pin Header |
| Drive Bays - HDD | 4 Hot-swap 3.5" drive bays 2 internal 2.5" drive bays |
| Drive Bays - Peripheral | 1 slim DVD-ROM drive bay (shared with 1 internal 2.5" drive bay) |
| Power Supply - 5VSB | Max: 2 Amp Min: 0.05 Amp |
Отзывы
Загрузка отзывов...
Добавить отзыв
Оплачивайте покупки удобным способом. В интернет-магазине доступно 3 варианта оплаты:
- Наличные при самовывозе или доставке курьером. Специалист свяжется с вами в день доставки, чтобы уточнить время и заранее подготовить сдачу с любой купюры. Вы подписываете товаросопроводительные документы, вносите денежные средства, получаете товар и чек.
- Безналичный расчет при самовывозе или оформлении в интернет-магазине: карты МИР, Visa и MasterCard. Чтобы оплатить покупку, система перенаправит вас на сервер системы ASSIST. Здесь нужно ввести номер карты, срок действия и имя держателя.
- ЮMoney при онлайн-заказе. Для совершения покупки система перенаправит вас на страницу платежного сервиса. Здесь необходимо заполнить форму по инструкции.
Экономьте время на получении заказа. В интернет-магазине доступно 4 варианта доставки:
- Курьерская доставка работает с 9.00 до 19.00. Когда товар поступит на склад, курьерская служба свяжется для уточнения деталей. Специалист предложит выбрать удобное время доставки и уточнит адрес. Осмотрите упаковку на целостность и соответствие указанной комплектации.
- Самовывоз из магазина. Список торговых точек для выбора появится в корзине. Когда заказ поступит на склад, вам придет уведомление. Для получения заказа обратитесь к сотруднику в кассовой зоне и назовите номер.
- Постамат. Когда заказ поступит на точку, на ваш телефон или e-mail придет уникальный код. Заказ нужно оплатить в терминале постамата. Срок хранения — 3 дня.
- Почтовая доставка через почту России. Когда заказ придет в отделение, на ваш адрес придет извещение о посылке. Перед оплатой вы можете оценить состояние коробки: вес, целостность. Вскрывать коробку самостоятельно вы можете только после оплаты заказа. Один заказ может содержать не больше 10 позиций и его стоимость не должна превышать 100 000 р.
