UP SuperServer SYS-521C-NR
Арт. SYS-521C-NR
1U сервер с Single Socket E (LGA-4677) 4th/5th Gen Intel® Xeon® Scalable, память DDR5 до 5600 МГц, 12 отсеков для HDD.
Нашли дешевле?
| Processor - CPU | Single Socket E (LGA-4677) 5th Gen Intel® Xeon® / 4th Gen Intel® Xeon® Scalable processors |
| Processor - Note | Supports up to 350W TDP CPUs (Air Cooled) |
| System Memory - Memory Voltage | 1.1V |
| On-Board Devices - Chipset | Intel® C741 |
| On-Board Devices - SATA | SATA (6Gbps) ; RAID 0/1/5/10 support |
| Input Output - LAN | 1 RJ45 1 GbE Dedicated BMC LAN port |
| Input Output - USB | 2 USB 2.0 ports(header) 2 USB 3.2 Gen1 Type-A ports(rear) |
| Input Output - Video | 1 VGA port |
| PC Health Monitoring - FAN | Fans with tachometer monitoring Status monitor for speed control Pulse Width Modulated (PWM) fan connectors |
| PC Health Monitoring - Temperature | Monitoring for CPU and chassis environment Thermal Control for fan connectors |
| Chassis - Form Factor | 2U Rackmount |
| Chassis - Model | CSE-LA26TS-R1K23AWP1 |
| Dimensions and Weight - Height | 3.5" (89 mm) |
| Dimensions and Weight - Width | 17.2" (437 mm) |
| Dimensions and Weight - Depth | 25.5" (648 mm) |
| Dimensions and Weight - Package | 11.4" (H) x 26.7" (W) x 34.5" (D) |
| Dimensions and Weight - Weight | Gross Weight: 59 lbs (26.76 kg) Net Weight: 33 lbs (15 kg) |
| Front Panel - Buttons | Power On/Off Universal Information (UID) |
| System Cooling - Fans | 3 heavy duty PWM 80x80x38mm Fan(s) |
| System BIOS - BIOS Type | AMI 32MB SPI Flash EEPROM |
| Management - Software | SuperCloud Composer® Supermicro Server Manager (SSM) Supermicro Update Manager (SUM) Supermicro SuperDoctor® 5 (SD5) Super Diagnostics Offline (SDO) Supermicro Thin-Agent Service (TAS) SuperServer Automation Assistant (SAA) New! |
| Input Output - TPM | 1 TPM header |
| PC Health Monitoring - CPU | Monitors for CPU Cores, Chipset Voltages, Memory 8 Phase-switching voltage regulator |
| Operating Environment - Environmental Spec | Operating Temperature: 10°C to 35°C (50°F to 95°F) Non-operating Temperature: -30°C to 60°C (-22°F to 140°F) Operating Relative Humidity: 8% to 80% (non-condensing) Non-operating Relative Humidity: 8% to 90% (non-condensing) |
| On-Board Devices - Network Connectivity | Via AIOM View AIOM Options View AOC Options |
| Dimensions and Weight - Available Color | Black front & sliver body |
| Drive Bays Storage - M2 | 2 M.2 PCIe 3.0 x2 NVMe slots (M-key 2280/22110) View M.2 Options |
| System Cooling - Air Shroud | 1 Air Shroud |
| GPU - CPU-GPU Interconnect | PCIe 5.0 x16 CPU-to-GPU Interconnect |
| Processor - Core Count | Up to 64C/128T; Up to 320MB Cache |
| System Memory - Memory | Slot Count: 16 DIMM slots/8 Channels Max Memory (1DPC): Up to 2TB 5600MT/s ECC DDR5 RDIMM Max Memory (2DPC): Up to 4TB 4400MT/s ECC DDR5 RDIMM View Memory Options |
| Input Output - Serial | 1 COM port(rear) |
| Management - Power configurations | ACPI/APM Power Management |
| Front Panel - LED | Drive activity Network activity Power status Universal Information (UID) |
| GPU - Max GPU Count | Up to 2 double-width or 4 single-width GPUs |
| Security - Hardware | Trusted Platform Module (TPM) 2.0 Silicon Root of Trust (RoT) – NIST 800-193 Compliant |
| Expansion Slots - PCI-Express PCIe Configuration | Default 4 PCIe 5.0 x8 FHFL slots 2 PCIe 5.0 x16 FHHL slots 1 PCIe 5.0 x16 AIOM slot (OCP 3.0 compatible) Option A 4 PCIe 5.0 x8 FHFL slots 2 PCIe 5.0 x16 FHHL slots 1 PCIe 5.0 x8 AIOM slot (OCP 3.0 compatible) Option B 2 PCIe 5.0 x16 FHFL double-width slots 2 PCIe 5.0 x16 FHHL slots 1 PCIe 5.0 x8 AIOM slot (OCP 3.0 compatible) View AOC Options |
| Drive Bays Storage - Drive Bays Configuration | Default: Total 12 bays 12 front hot-swap 3.5" SAS*/SATA drive bays Option A: Total 12 bays 2 front hot-swap 3.5" PCIe 5.0 x4 NVMe*/SAS*/SATA drive bays 10 front hot-swap 3.5" SAS*/SATA drive bays (*NVMe/SAS support may require additional storage controller and/or cables, please see the optional parts list for details) View NVMe Options View Drive Options |
| GPU - Supported GPU | NVIDIA PCIe: H100, H100 NVL, A16, A30, A40, L4, L40S, RTX 6000 Ada Generation, RTX A2000, A2, RTX A6000, T1000, L40, RTX 4000 Ada Generation, RTX 4000 SFF Ada Generation, RTX 2000 Ada, RTX 4500 Ada, RTX A4000 View GPU Options |
| Security - Features | Cryptographically Signed Firmware Secure Boot Secure Firmware Updates Automatic Firmware Recovery Supply Chain Security: Remote Attestation Runtime BMC Protections System Lockdown |
| On-Board Devices - NVMe | NVMe; RAID 0/1/5/10 support(Intel® VROC RAID key required) View NVMe Options |
Отзывы
Загрузка отзывов...
Добавить отзыв
Оплачивайте покупки удобным способом. В интернет-магазине доступно 3 варианта оплаты:
- Наличные при самовывозе или доставке курьером. Специалист свяжется с вами в день доставки, чтобы уточнить время и заранее подготовить сдачу с любой купюры. Вы подписываете товаросопроводительные документы, вносите денежные средства, получаете товар и чек.
- Безналичный расчет при самовывозе или оформлении в интернет-магазине: карты МИР, Visa и MasterCard. Чтобы оплатить покупку, система перенаправит вас на сервер системы ASSIST. Здесь нужно ввести номер карты, срок действия и имя держателя.
- ЮMoney при онлайн-заказе. Для совершения покупки система перенаправит вас на страницу платежного сервиса. Здесь необходимо заполнить форму по инструкции.
Экономьте время на получении заказа. В интернет-магазине доступно 4 варианта доставки:
- Курьерская доставка работает с 9.00 до 19.00. Когда товар поступит на склад, курьерская служба свяжется для уточнения деталей. Специалист предложит выбрать удобное время доставки и уточнит адрес. Осмотрите упаковку на целостность и соответствие указанной комплектации.
- Самовывоз из магазина. Список торговых точек для выбора появится в корзине. Когда заказ поступит на склад, вам придет уведомление. Для получения заказа обратитесь к сотруднику в кассовой зоне и назовите номер.
- Постамат. Когда заказ поступит на точку, на ваш телефон или e-mail придет уникальный код. Заказ нужно оплатить в терминале постамата. Срок хранения — 3 дня.
- Почтовая доставка через почту России. Когда заказ придет в отделение, на ваш адрес придет извещение о посылке. Перед оплатой вы можете оценить состояние коробки: вес, целостность. Вскрывать коробку самостоятельно вы можете только после оплаты заказа. Один заказ может содержать не больше 10 позиций и его стоимость не должна превышать 100 000 р.
